دستگیری های ضد سلطنت در مراسم تاج گذاری توسط نمایندگان مجلس بررسی می شود | اعتراض

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دستگیری معترضان ضد سلطنت در مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز و هشدارهای ارعاب آمیز وزارت کشور به فعالان مبارزات انتخاباتی قبل از این مراسم باید توسط کمیته ای متشکل از نمایندگان مجلس بررسی شود.

کمیته منتخب امور داخلی در بیانیه ای اعلام کرد که نحوه برخورد پلیس متروپولیتن با اعتراضات جمهوری خواهان را در جلسه شواهد چهارشنبه آینده بررسی خواهد کرد.

رویکرد این نیرو به تظاهرات عمومی، اجرای عملی لایحه نظم عمومی و دستگیری معترضان جمهوری خواه را بررسی خواهد کرد. لیست کامل شاهدان در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

دام دیانا جانسون، رئیس کمیته منتخب امور داخلی، گفت: «سوالات واقعی» در مورد نحوه استفاده از قانون جدید نظم عمومی برای نگه داشتن اعضای برجسته جمهوری تا 16 ساعت در طول مراسم تاجگذاری وجود دارد.

جانسون در گفت‌وگو با برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت که علاقه‌مند است بررسی کند که این قانون چقدر گسترده است و «چه راهنمایی‌هایی به افسران پلیس خط مقدم داده شده است و آیا مشکلی در مورد آموزش وجود دارد یا خیر».

وی افزود: در این مورد، ماه ها مذاکره و ارتباط با جمهوری در مورد اعتراض آنها صورت گرفته بود.

چند روز قبل از تاج گذاری، آبان نیوز فاش کرد که وزارت کشور نامه های هشدار دهنده رسمی به ضد سلطنت طلبان ارسال کرده است تا به جرایم جنایی جدید تحت این قانون اشاره کند.

جانسون پیشنهاد کرد که این تاکتیک نیز مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. او گفت: «می‌خواهم بدانم چرا وزارت کشور به سازمان‌ها نامه می‌نویسد، همانطور که با جمهوری انجام داد و تغییراتی را در قانون تنظیم کرد. به نظر می رسد که این شاید ترسناک باشد و من نمی دانم که آیا این تاکتیک جدیدی است که وزارت کشور از آن استفاده می کند یا خیر.

«مسئله نحوه نظارت بر اعتراضات چیزی است که نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است، به ویژه در مورد اجرای این قانون بسیار جدید مجلس، قانون نظم عمومی 2023، و بخش خاص 2، که در مورد مجهز شدن به قفل است، که به نظر می‌رسد هسته اصلی دلیل دستگیری اعضای جمهوری در مورد استفاده از برچسب چمدان بوده است.”

جانسون افزود: «بنابراین سؤالات واقعی در مورد آن وجود دارد و ما فکر می‌کنیم امروز صبح باید به آن نگاه کنیم و تصمیم بگیریم که آیا می‌خواهیم آن تحقیق کوتاه داشته باشیم تا درس‌هایی بیاموزیم و ببینیم اجرای آن عمل در عمل به چه معناست. به افسران پلیس خط مقدم.»

روز سه شنبه، رئیس پلیس مت، مارک رولی، گفت: «مایه تاسف است» که شش عضو جمهوری نتوانستند در اعتراضی که از قبل با این نیرو هماهنگ شده بود شرکت کنند. اما در مقاله ای برای ایونینگ استاندارد از افسران درگیر حمایت کرد و گفت که دستگیری ها توسط جمعیت در مرکز خرید تشویق و تشویق شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این نیرو همچنین سه داوطلب ایمنی زنان را که به ظن ایجاد مزاحمت عمومی به دلیل حمل آلارم تجاوز جنسی در مراسم تاج گذاری دستگیر شده بودند، بدون هیچ اتهامی آزاد کرد.

جانسون همچنین خواهان پاسخ هایی در مورد درمان این زنان است. او گفت: «همچنین یک مسئله در مورد زنانی که زنگ خطر تجاوز جنسی را پخش می‌کردند و نحوه دستگیری آنها نیز وجود دارد. فکر نمی‌کنم طبق قانون نظم عمومی 2023 باشد، اما آنها نیز دستگیر شدند.

یک مسئله در مورد ارتباط با پلیس متروپولیتن و سازمان های شریک مانند شورای وست مینستر وجود دارد… به نظر من این کاملاً درست است که کمیته بررسی کند که آیا پلیس عملیاتی در لندن از طریق Met کار می کند یا خیر.

جانسون همچنین به نگرانی‌های سر پیتر فاهی، رئیس سابق پلیس منچستر بزرگ اشاره کرد که گفت: «افسران پلیس ضعیف» برای تفسیر قانون «تنها چند روز» قبل از تاج‌گذاری به تصویب رسیدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …