برای ترامپ، حکمی سخت تر است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وقتی آلوین ال. براگ کیفرخواست رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ را تضمین کرد، حامیان ترامپ را تحریک کرد. متحدان رقیب جمهوری‌خواه او، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، این کیفرخواست را به‌عنوان لحظه دور شدن آقای ترامپ از نزدیک‌ترین رقیب خود در نظرسنجی‌ها مشخص می‌کنند.

هیچ کس در اطراف آقای ترامپ به طور علنی یا خصوصی پیش بینی نمی کند که اثر مشابهی وجود داشته باشد، پس از اینکه هیئت منصفه روز سه شنبه در دادخواستی که توسط ای. جین کارول مطرح شد، او را مسئول سوء استفاده جنسی و افترا دانست.

بهایی که آقای ترامپ از سوی هیئت منصفه به پرداخت متهمش، خانم کارول، دستور داده بود، در حکمی که قول داده است تجدید نظر کند، ۵ میلیون دلار بود. اما اینکه آیا او اصلاً بهای سیاسی می پردازد نامشخص است. گفته می شود که آقای ترامپ از این حکم عصبانی است و تصمیمات مختلفی که توسط تیم او در دفاع گرفته شده است را زیر سوال برده است. تیم او به دور از کنار گذاشتن خانم کارول، قصد دارد به شدت به ادعاهای او حمله کند و او را به دموکرات ها متصل کند.

هیچ دنیایی وجود ندارد که در آن نتیجه آن محاکمه مدنی یک پیشرفت مثبت برای پروژه ای باشد که او بیشتر روی آن متمرکز است: مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری که او همچنان نامزد پیشتاز جمهوری خواهان است.

آقای ترامپ سابقه چندین دهه اظهارنظرهای خام و زن ستیزانه دارد – و او بارها با اتهامات آزار و اذیت و تجاوز جنسی روبرو شده است، به حدی که به احتمال زیاد هر نامزد دیگری را غرق می کردند. اما اکثریت در حزب جمهوری خواه تا حد زیادی اتهامات علیه یک رئیس جمهور سابق مشهور را رد کرده و آن را بی ربط به نحوه رأی دادن آنها دانسته اند.

اما نظرات و حتی ادعاها با حکم هیئت منصفه متفاوت است.

اولین آزمایش واقعی پاسخ حضوری او چهارشنبه شب در یک صحنه ملی در مقابل تماشاچیان تلویزیونی به صورت زنده انجام خواهد شد – سالن شهری که توسط CNN در نیوهمپشایر میزبانی می‌شود، در محلی پر از حدود 400 رأی‌دهنده جمهوری‌خواه یا جمهوری‌خواه. استقلالی های متمایل

دیوید اکسلرود، مشاور ارشد سابق باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، با اشاره به نوار «دسترسی به هالیوود» گفت: «آمریکایی‌ها در سال 2016 با گوش‌های خود شنیدند که ترامپ روی نوار درباره تجاوز جنسی لاف می‌زند و همچنان او را انتخاب کرده‌اند. “آیا این متفاوت خواهد بود، یا حامیان او به سادگی آن را به عنوان نمونه ای دیگر از “دولت عمیق” با انگیزه سیاسی که او ادعا می کند قربانی آن است، رد می کنند؟”

تعداد انگشت شماری از متحدان آقای دیسانتیس، نزدیک ترین رقیب آقای ترامپ در رقابت های مقدماتی جمهوری خواهان، پیش بینی می کردند که این مورد می تواند متفاوت از بی شمار دیگر رسوایی هایی باشد که آقای ترامپ با آن مواجه شده است.

سناتورهای جان کندی از لوئیزیانا و جان تون از داکوتای جنوبی اساساً وقتی خبرنگاران از آنها خواستند نظر بدهند، نگاه خود را از خود دور کردند. در میان کسانی که علناً از او دفاع کردند، سناتور تامی توبرویل از آلاباما بود.

آقای توبرویل به هافینگتون پست گفت: “این باعث می شود که من بخواهم دو بار به او رای بدهم.” او افزود: «مردم از طریق این خطوط می‌بینند» و گفت که با «هیئت منصفه نیویورک، او هیچ شانسی نداشت».

تعداد کمی از مخالفان آقای ترامپ نیز حداقل تا کنون حاضر به محکومیت او بودند. تنها یک نامزد جمهوری خواه، آسا هاچینسون، فرماندار سابق آرکانزاس، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: “در طول بیش از 25 سال تجربه خود در دادگاه، من از نزدیک دیدم که چگونه یک تحقیر متکبرانه و متکبر به حاکمیت قانون می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.” رای هیئت منصفه باید با جدیت برخورد شود و نمونه دیگری از رفتار غیرقابل دفاع دونالد ترامپ است.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور سابق به ان‌بی‌سی نیوز گفت که این به افکار عمومی آمریکا بستگی دارد که تصمیم بگیرند آیا آقای ترامپ دوباره رئیس‌جمهور می‌شود یا خیر، اما افزود: «فقط فکر نمی‌کنم مردم آمریکا روی آن تمرکز کنند.»

برای سال‌ها، رویکرد آقای ترامپ به کسب‌وکار و زندگی سیاسی‌اش این بوده است که خود را اجتناب‌ناپذیر نشان دهد، تا این تصور را القا کند که رقبا یا منتقدان حتی نباید به خود زحمت بدهند تا بهترین کار را برای او انجام دهند. او انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در سال 2024 را تقریباً به همان شیوه انجام داده است، زیرا پیشتازی او در نظرسنجی‌ها و اشتباهات آقای دیسانتیس تشویق شده است. با این حال، برخی از منتقدان او و حتی برخی از متحدان او اذعان دارند که چالش‌های حقوقی مختلف ممکن است به محموله‌ای بیش از حد برای او تبدیل شود.

مشاوران آقای ترامپ اخیراً نظرسنجی های گسترده ای را انجام داده اند تا بررسی کنند که پرونده های حقوقی مختلف تا چه حد در بین رای دهندگان اولیه طنین انداز شده است.

برخی از مشاوران آقای ترامپ قبل از شروع رایزنی ها با عصبانیت در حال پیش بینی حکم بودند. یکی از آنها در خلوت صریح بود که با اینکه خیالشان راحت بود که آقای ترامپ مسئول ادعای خاص تجاوز جنسی نیست، بقیه حکم هیئت منصفه «خوب نبود».

برای آقای ترامپ و متحدانش، توصیف او به عنوان قربانی توطئه “دولت عمیق” توسط مخالفان و دادستان های دولتش می تواند در این مورد بسیار سخت تر باشد. هیئت منصفه فدرال متشکل از شش مرد و سه زن به اتهام سوء استفاده جنسی توسط خانم کارول، نویسنده ای که با آقای ترامپ در نیویورک عکس گرفته شده بود، مشروعیت بخشید، اما او همچنان معتقد است که او را نمی شناسد.

یکی از مضرترین جنبه های محاکمه آقای ترامپ، ضبط ویدئویی وی بود. افراد نزدیک به او اذعان دارند که این اظهارات یک زخم خودساخته است و می‌دانند که دموکرات‌ها به‌ویژه ممکن است آن‌ها را در تبلیغات تلویزیونی قرار دهند، جایی که رای‌دهندگان مستقل و حومه‌ای که آقای ترامپ مدت‌ها پیش از آنها بیگانه بود، آنها را ببینند.

او در اظهارات خود در نوار “دسترسی به هالیوود” در پاسخ به سوالی که روبرتا کاپلان، وکیل خانم کارول از او پرسید، آیا درست است که او در آن ضبط گفت که ستاره ها می توانند زنان را از اندام تناسلی بگیرند، نقب زد.

آقای ترامپ گفت: «خب، اگر به میلیون‌ها سال گذشته نگاه کنید، حدس می‌زنم که تا حد زیادی درست بوده است. همیشه نه، اما تا حد زیادی درست است. متأسفانه یا خوشبختانه.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …