جنگ اوکراین: مذاکرات تحریم ها، عدم ورود سریع کیف به اتحادیه اروپا، تنش در قرارداد غلات

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اینها آخرین تحولات جنگ اوکراین است.

اتحادیه اروپا مذاکرات تحریم را آغاز کرد

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه درباره تحریم‌های جدید روسیه به دلیل جنگ اوکراین که احتمالاً شرکت‌های چینی و ایرانی را هدف قرار داده و صادرات به کشورهای ثالثی را که محدودیت‌های تجاری موجود را زیر پا می‌گذارند، محدود خواهد کرد، بحث خواهد کرد.

به گفته یک دیپلمات، مذاکرات میان نمایندگان اتحادیه اروپا از ساعت 8:00 به وقت محلی آغاز می شود و قرار است داغ شود.

شاهین های روسیه بر این باورند که این پیشنهادات به اندازه کافی پیش نمی رود، اما دیگران نمی خواهند روابط بین المللی و تجاری خود را از بین ببرند.

چندین دیپلمات گفتند که این نقاط اشتعال می تواند توافق را ناکام بگذارد و آن را به تاخیر بیندازد.

همه 27 کشور اتحادیه اروپا باید با اعمال تحریم‌های جدید در یازدهمین دور اقدامات تنبیهی اتحادیه اروپا از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022 موافقت کنند.

مسکو خواستار تمدید قرارداد غلات شد

لندن و واشنگتن به طور مشترک خواستار تمدید قرارداد غلات اوکراین در روز سه‌شنبه شدند و آنچه را که آنها سلاح‌سازی مواد غذایی توسط روسیه نامیدند، محکوم کردند.

در ژوئیه گذشته، اوکراین و روسیه توافقنامه ای را امضا کردند تا اجازه صادرات غلات را از طریق دریای سیاه، جایی که آنها مسدود شده بودند، صادر کنند.

این کمبود عرضه به افزایش سرسام آور قیمت مواد غذایی دامن زد و برخی از نقاط جهان را تا مرز قحطی پیش برد.

آنتونی بلینکن، دیپلمات ارشد آمریکایی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: در روزهای اخیر، روسیه دوباره ورود کشتی‌ها به بنادر اوکراین برای بارگیری غلات را مسدود کرده است، اقدامی بدبینانه که نتیجه مستقیم کاهش مقدار مواد غذایی در بازارهای جهانی است. .

این امر مانع از “دسترسی به افراد نیازمند در آفریقا، خاورمیانه و سراسر جهان” می شود.

وی افزود: جهان نباید هر دو یا سه هفته یکبار به روسیه یادآوری کند که از گرسنگی مردم به عنوان سلاحی در جنگ خود علیه اوکراین استفاده نکند.

توافقنامه موسوم به دریای سیاه با میانجیگری سازمان ملل و ترکیه در ابتدا قرار بود 120 روز طول بکشد. با این حال، بعداً تجدید شد و به کاهش بحران جهانی غذا کمک کرد.

در 18 مه منقضی می شود و روسیه با تمدید سوم موافقت نکرده است.

عدم ورود سریع اوکراین به اتحادیه اروپا

به نظر می رسد که اوکراین به عضویت اتحادیه اروپا نزدیک نشده است، پس از نشستی در سطح بالا بین این دو در روز اروپا، جشن “صلح و وحدت” در منطقه.

رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، رئیس شعبه اجرایی اتحادیه اروپا، روز سه‌شنبه در سفری ویژه به کیف، سخنان گرمی درباره این اتحادیه و سرنوشت مشترک اوکراین بیان کرد.

او در دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، گفت: «اوکراین برای آرمان‌های اروپا که امروز جشن می‌گیریم برای ایجاد وحدت و صلح پایدار می‌جنگد».

پس از بیش از یک سال جنگ، اوکراین عضویت اتحادیه اروپا را بخش مهمی از آینده خود در غرب می داند. با این حال، ورود اوکراین به دلیل نگرانی هایی که معیارهای بلوک را برآورده نمی کند، بسیار دور مانده است.

فون در لاین با ناامیدی آشکار در طرف اوکراینی گفت: “پیشرفت های زیادی حاصل شده است، اما کار باید ادامه یابد.”

ماه آینده، یک سال از زمانی که کشورهای اتحادیه اروپا اوکراین را به عنوان نامزد عضویت معرفی کردند، می گذرد.

روسیه ممکن است حملات شیمیایی در اوکراین را افزایش دهد

یک کارشناس هشدار داده است که روسیه ممکن است از تسلیحات شیمیایی “وحشتناک” در اوکراین استفاده کند و از جامعه جهانی خواسته است که استفاده از آنها را محکوم کند.

کرملین می گوید هیچ قصدی برای استفاده از چنین سلاح هایی ندارد.

روز یکشنبه، روسیه به استفاده از فسفر در شهر تحت محاصره باخموت متهم شد و اوکراین فیلمی را منتشر کرد که مدعی بود بارش باران بر مواضع نظامی خود را نشان می دهد.

در حالی که فسفر در حقوق بین‌الملل به عنوان یک سلاح شیمیایی طبقه‌بندی نشده است، استفاده از آن علیه مناطق غیرنظامی به دلیل «تأثیر آسیب‌زا» و «بدون تبعیض» آن، طبق کنوانسیون ژنو جنایت جنگی محسوب می‌شود.

هامیش دی برتون گوردون، کارشناس تسلیحات شیمیایی بریتانیایی، علیرغم اینکه یک «سلاح کاملاً وحشتناک» است، می‌گوید که از منظر نظامی می‌تواند «به‌طور باورنکردنی» در میدان جنگ موفق باشد و به استفاده از آن توسط نیروهای دولتی سوریه که در کنار مسکو کار می‌کنند اشاره می‌کند. در برابر شورشیان

دی برتون گوردون به یورونیوز گفت: «آنچه روس‌ها و سوری‌ها دریافتند این است که شما می‌توانید به طور متعارف در شهرها و شهرها بجنگید، اما فقط تا آنجا پیش می‌روید. وقتی آنها را به ویرانه تبدیل کنید، بیرون کردن دشمنانتان بسیار دشوار است. مردم می توانند پنهان شوند. اما اگر فسفر را وارد کنید، آنها را می سوزاند.”

او افزود: «این چیزی است که ما در باخموت می بینیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …