تحقیق حقیقت گویی بومیان کوئینزلند می تواند پلیس را وادار به ارائه مدرک کند | سیاست کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات حقیقت گویی بومی کوئینزلند این قدرت را خواهد داشت که کمیسر پلیس این ایالت را وادار به ارائه مدارک تحت تغییرات قانونی تصویب شده در پارلمان کند.

در ماه مارس، کمیسیون حقوق بشر کوئینزلند این نگرانی را مطرح کرد که علیرغم سابقه تاریک استعماری این مؤسسه، نیروی پلیس در فهرست دولت از کسانی که می‌توان آنها را دعوت کرد یا مجبور به شرکت در این تحقیق کرد، قرار نگرفت.

روز چهارشنبه، کریگ کرافورد، وزیر شراکت بومیان و جزیره نشینان تنگه تورس، تأیید کرد که دولت اطمینان حاصل می کند که کمیسر پلیس کوئینزلند، کاتارینا کارول، در جلسات استماع حضور خواهد یافت.

“[The government is] کرافورد به آبان نیوز استرالیا گفت: با اعمال اصلاحیه‌ای در لایحه امروز بعدازظهر، که شامل کمیسر پلیس در آن فهرست می‌شود… تا کاملاً واضح باشد.

این لایحه بعد از ظهر چهارشنبه در مجلس تصویب شد.

یک سخنگوی پلیس کوئینزلند گفت که این نیرو “متعهد به آشتی است و فعالانه درگیر است [the] مسیر رسیدن به معاهده را طی می کند و در صورت دعوت، در تحقیقات حقیقت گویی شرکت خواهد کرد».

کرافورد گفت که قانون “پایه” برای ایجاد این تحقیق، پایه های مذاکرات معاهده بین مردم بومی و جزیره نشینان تنگه تورس و دولت را تعیین می کند.

کرافورد گفت: «ما می‌دانیم که دولت‌ها می‌آیند و می‌روند، و آخرین چیزی که رهبران ملل اول می‌خواستند این بود که یک دولت در آینده آن را پاره کند، آن را آب کند، بودجه‌اش را کاهش دهد».

«پیمان چیزی است که برای چندین دهه در سراسر این کشور درخواست شده است.

فکر کردن به اینکه امروز ما رسماً لایحه‌ای را تصویب خواهیم کرد که دقیقاً آن را ارائه می‌کند – این یک لحظه بسیار بزرگ و یک لحظه احساسی برای بسیاری از ما است.

لیان انوک، اولین زن بومی که به پارلمان کوئینزلند انتخاب شد، گفت این لایحه “لحظه ای تاریخی” بود.

او گفت: «استعمار و سیاست‌گذاری‌های چندگانه آن که بر اساس فقدان معاهده است، اثر خود را بر دولت و هویت ما گذاشته است».

«امروز ما یک مسیر قانونی را تعیین کردیم تا عمیقاً و صادقانه به مسیری نگاه کنیم که زمانی که terra nullius، اولین دروغ این کشور، پایه و اساس دور انداختن مردمان ملل اول را فراهم کرد که هزاران نفر در این مکان زندگی کرده و از آن مراقبت کرده‌اند، ایجاد شد. نسل‌ها.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

رهبر اپوزیسیون ایالت، دیوید کریسافولی، گفت که امیدوار است این لایحه بتواند “کاتالیزوری برای پاسخگویی واقعی دولت” و بهبود زندگی مردم بومی و جزیره نشینان تنگه تورس در این ایالت باشد.

امی مک ماهون، نماینده سبزها در بریزبن جنوبی نیز حمایت خود را از این لایحه در پارلمان اعلام کرد.

او گفت: «معاهده باید بر اساس حقیقت ساخته شود، و این باید حقیقتی باشد که به طور عمومی به رسمیت شناخته شود.

«فرآیند حقیقت‌گفتن اگر فصل دردناکی در این سفری که همه ما در آن هستیم نباشد، جذاب خواهد بود.»

کرافورد گفت که گام های بعدی مهم خواهند بود و کارهای زیادی برای انجام در شش ماه آینده وجود دارد.

او گفت که این شامل استخدام پنج نفر برای اجرای تحقیقات حقیقت گویی است که حداقل سه نفر از آنها از نژاد بومی یا جزیره نشین تنگه تورس هستند و استخدام شورای مؤسسه پیمان.

ما یک یا دو روز جشن خواهیم گرفت، و بعد می خواهیم به سر کار برگردیم، درست است؟ ما این بار را احساس می کنیم، اما هدفمان این است که آن را تحویل دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …