با پایان یافتن وضعیت اضطراری کووید، واکنش ایالات متحده به حالت “زمان صلح” تغییر می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در روز پنجشنبه، سه سال و 100 روز پس از اینکه دولت ترامپ ویروس کرونا را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد، دولت بایدن اجازه می‌دهد تا اعلامیه اضطراری منقضی شود و دوره جدیدی را آغاز کند که دولت کووید-19 را مانند سایر بیماری‌های تنفسی درمان کند.

اگر همه‌گیری ویروس کرونا یک جنگ بود، ایالات متحده در آستانه ورود رسمی به زمان صلح است.

اما مصاحبه با مقامات ارشد بهداشتی فدرال و ایالتی – از جمله وزیر بهداشت و خدمات انسانی و کمیسر سازمان غذا و دارو – به وضوح نشان می دهد که اگرچه ایالات متحده ظرفیت خود را برای مبارزه با کووید-19 بسیار بهبود بخشیده است، اما به طور کامل این توانایی را ندارد. آماده برای یک نوع کاملاً متفاوت آینده یا یک بیماری همه گیر جدید.

مقامات بهداشتی ایالتی که وظیفه ردیابی ویروس کرونا را بر عهده دارند، در حال سوختن هستند و ادارات آنها کم کار هستند. تیم واکنش پرزیدنت بایدن به ویروس کرونا به زودی منحل خواهد شد. کاخ سفید هنوز به دستور کنگره برای ایجاد یک دفتر جدید آمادگی برای بیماری همه گیر، و مقامات کلیدی، از جمله دکتر Ashish K. Jha، هماهنگ کننده پاسخ به ویروس کرونا، و دکتر Rochelle P. Walensky، مدیر مراکز بیماری، عمل نکرده است. کنترل و پیشگیری، کناره گیری می کنند یا قصد انجام این کار را دارند.

دکتر جا و دیگر مقامات بهداشتی فدرال ماه ها را صرف ایجاد زمینه برای پایان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی کرده اند، و دولت بایدن برنامه هایی را برای رایگان نگه داشتن واکسن برای افراد فاقد بیمه و حمایت از تحقیقات پزشکی در مورد واکسن ها و درمان های جدید تنظیم کرده است. اما مقامات می گویند که با بودجه محدودی کار می کنند. کنگره از دادن پول جدید به دولت برای پاسخ به همه گیری خودداری کرده است.

دکتر فرانسیس اس. کالینز، مدیر سابق مؤسسه ملی بهداشت، در پاسخ به این سوال که آیا کشور برای یک بیماری همه گیر جدید آماده است یا خیر، به سادگی پاسخ داد: «نه». خاویر بسرا، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آقای بایدن، قبل از پاسخ به همان سوال، چند ثانیه مکث کرد.

آقای Becerra در نهایت گفت: “این بستگی به درجه دارد.” ما آماده مقابله با کووید هستیم – حتی برخی از انواع آن در صورت آمدن. اگر چیزی کاملاً متفاوت باشد، آنفولانزای مرغی، من کمی بیشتر نگران می شوم. اگر به نوعی سلاح بیولوژیکی تبدیل شود، می‌دانید که اصلاً مسئله دیگری است.»

دکتر جها در مصاحبه ای گفت که اعلام اضطراری به دولت و سیستم مراقبت بهداشتی کشور انعطاف پذیری داده است تا در طول بحران اقدامات فوق العاده ای مانند نصب تخت های بیمارستانی در پارکینگ انجام دهند. دکتر جها، که به همکارانش گفته است که قصد دارد به شغل خود به عنوان رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون بازگردد، گفت که این نوع مراحل دیگر ضروری نیست.

اما او هشدار داد که این ویروس از بین نمی رود. بر اساس گزارش CDC، بیش از 1000 نفر همچنان هر هفته بر اثر کووید-19 در ایالات متحده می میرند.

دکتر جاا گفت: «کووید با ما خواهد بود، اما ما می‌دانیم که چگونه با آن زندگی کنیم به گونه‌ای که نیازی به ایجاد اختلال، یا بستری کردن افراد در بیمارستان یا بدتر از آن نباشد». و ما می دانیم که چگونه این ویروس را تحت نظر بگیریم و آن را مدیریت کنیم تا اگر به نوبت رسید، اگر کاری متفاوت انجام داد، برای آن آماده باشیم.

در کوتاه مدت، پایان اعلام اضطراری تغییرات چشمگیری برای آمریکایی ها ایجاد نمی کند، اگرچه برخی از افراد ممکن است با هزینه های جدیدی برای آزمایش کرونا مواجه شوند. پس از پنج‌شنبه، بیمه‌گران خصوصی دیگر ملزم به پوشش حداکثر هشت آزمایش در منزل در ماه نخواهند بود. کسانی که بیمه مدیکر یا خصوصی دارند ممکن است برای آزمایش های آزمایشگاهی هزینه مشترک داشته باشند.

در حال حاضر، واکسن‌ها رایگان خواهند بود زیرا دولت انباری از آن‌ها را دارد. هنگامی که آنها در اواخر امسال به بازار تجاری نقل مکان کنند، برای اکثر افراد دارای بیمه رایگان خواهند بود. برای افراد فاقد بیمه، دولت بایدن قصد دارد بیش از 1 میلیارد دلار را برای برنامه جدیدی برای ارائه عکس های رایگان هزینه کند، اگرچه هنوز سوالاتی در مورد نحوه عملکرد این ابتکار وجود دارد.

مشخص نیست که Paxlovid، داروی ضد ویروسی پیشرو برای Covid-19 چه زمانی به بازار تجاری منتقل می شود. در حال حاضر، به دلیل موجودی دولت نیز رایگان خواهد ماند، اگرچه بیماران ممکن است مجبور شوند پس از اتمام عرضه، بخشی از هزینه را دریافت کنند.

برخی از کارشناسان می ترسند که سیاست گذاران و مقامات منتخب که قبلاً کووید-19 را در آینه دید عقب قرار داده اند، پس از پایان وضعیت اضطراری آن را به طور کامل فراموش کنند.

گری ادسون، رئیس Covid Collaborative، گروهی از کارشناسان که برای اطلاع رسانی به پاسخ فدرال کار کرده اند، گفت: “من می ترسم که این به عنوان یک لحظه “ماموریت انجام شده” تفسیر شود، و افزود: “به محض اینکه ما این دیدگاه را داشته باشید، ما تمام امیدها و بسیج برای آمادگی دفاعی را از دست داده ایم.

این کشور درس هایی از کووید-19 آموخته و جذب کرده است. CDC اکنون با بررسی فاضلاب، شیوع ویروس را ردیابی می کند. ذخایر ملی استراتژیک، ذخیره پزشکی کشور، بطور قابل ملاحظه ای مجهزتر است. تا اوایل این ماه، 352 میلیون ماسک N95، 1.3 میلیارد دستکش و 150000 دستگاه تنفس مصنوعی داشت و دولت بیش از 600 میلیون آزمایش خانگی ویروس کرونا را در اختیار داشت. شاخه ای از وزارت بهداشت و خدمات انسانی که مسئولیت تدارکات، مانند توزیع آزمایشات و واکسن ها را بر عهده دارد، تقویت شده است.

با این حال، تخمین زده می شود که هفت میلیون بزرگسال آمریکایی نقص ایمنی به ویژه در معرض خطر ابتلا به کووید-19 هستند. درمان‌های کلیدی آنتی‌بادی مونوکلونال که زمانی برای محافظت از آن جمعیت حیاتی بودند، دیگر برای استفاده توسط FDA پاکسازی نمی‌شوند، زیرا در برابر انواع فعلی بی‌اثر هستند. دولت به شدت به Paxlovid متکی است، که می تواند شدت کووید-19 را کاهش دهد.

دکتر دیوید ای. کسلر که در ژانویه پس از نظارت بر برنامه واکسیناسیون و درمان دولت بایدن را ترک کرد، “ما به یک مونوکلونال موثر در برابر انواع فعلی نیاز داریم.” ما به واکسن بادوام تری نیاز داریم. و ما هرگز نباید فقط به یک داروی ضد ویروسی خوراکی بسیار موثر اعتماد کنیم.

به طور کلی، بیش از 1.1 میلیون نفر در ایالات متحده بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند – بیش از تعداد کشته شدگان در طول هر دو جنگ جهانی. اما در حالی که ارتش کشتی‌های جنگی و جت‌های جنگنده را در زمان صلح می‌سازد، سلامت عمومی مدت‌هاست گرفتار چیزی است که کارشناسان آن را چرخه وحشت و غفلت می‌نامند.

گروه بحران کووید، هیئتی متشکل از کارشناسان به رهبری فیلیپ دی. زلیکو، مورخ دانشگاه ویرجینیا که کمیسیون تحقیق حملات 11 سپتامبر را اداره می کرد، می گوید کنگره و سیاست گذاران باید تهدیدات بیماری های عفونی را از دریچه امنیت ملی ببینند. این گروه دو سال را صرف بررسی واکنش همه‌گیری کرد و اخیرا یافته‌های خود را در کتابی با عنوان «درس‌هایی از جنگ کووید» منتشر کرد.

مقامات ارشد بهداشت فدرال گفتند که قیاس آمادگی نظامی مناسب است.

“اگر ما بودجه بهداشت عمومی را همانطور که بودجه ارتش را تامین می کردیم، تامین کنیم؟” از دکتر Nirav D. Shah، معاون اصلی CDC پرسید: «ما سیستمی خواهیم داشت که دارای انعطاف‌پذیری‌های داخلی باشد، به همان روشی که ارتش می‌تواند بسیار انعطاف‌پذیر پاسخ دهد.»

در عوض، مقامات دولت بایدن می گویند که برای آمادگی همه گیری به دنبال پول هستند. یکی از نگرانی‌ها این است که پایان وضعیت اضطراری انگیزه‌های اقتصادی شرکت‌های داروسازی برای تولید داروها، درمان‌ها و واکسن‌های جدید را کاهش دهد، زیرا دیگر خریدار تضمینی دولتی وجود نخواهد داشت.

دکتر رابرت ام. کالیف، کمیسر سازمان غذا و دارو، در مصاحبه ای با اشاره به عملیات Warp گفت: «یکی از مهم ترین بخش های Warp Speed ​​و کل واکنش همه گیر، کاهش عدم اطمینان برای صنعت با پرداخت پول از سوی دولت بود. سرعت، ابتکار واکسن دولت ترامپ. زیرا آنچه که شما اساساً اکنون از صنعت می‌خواهید انجام دهد، سرمایه‌گذاری و ریسک کردن است.»

برای تشویق نوآوری، دولت بایدن قصد دارد 5 میلیارد دلار برای ابتکار جدیدی به نام Project Next Gen برای توسعه نسل جدیدی از واکسن‌ها و درمان‌های Covid-19 هزینه کند. مقامات در مورد نحوه خرج کردن این پول چیزی نگفته اند. داون اوکانل، مسئول ارشد آمادگی اضطراری در وزارت بهداشت و خدمات انسانی گفت که دولت بایدن نتوانست کنگره را متقاعد کند که هزینه این برنامه را بپردازد.

او گفت: «ما درخواست و درخواست و درخواست وجوه تکمیلی کردیم تا بتوانیم نسل بعدی را انجام دهیم. زمانی که این پول از کنگره دریافت نشد، مقامات بهداشتی فدرال تصمیم گرفتند از بودجه‌های مصرف‌نشده برای پاسخ به ویروس کرونا استفاده کنند.

در حال حاضر، تنظیم‌کننده‌های فدرال به دنبال استراتژی افزایشی‌تر هستند – طراحی مجدد عکس‌های تقویت‌کننده Covid سالانه برای هدف قرار دادن انواع جدیدتر Omicron. به احتمال زیاد یک شات فرموله شده مجدد تا اوایل سپتامبر منتشر خواهد شد.

با پایان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی، مقامات بهداشت محلی و فدرال کمتر دیده خواهند شد که چه کسی کووید-19 دارد و کجا ویروس در حال انتشار است. CDC و ادارات بهداشت محلی از این اطلاعات برای راهنمایی جوامع در مورد پوشیدن ماسک و سایر اقدامات احتیاطی استفاده کرده اند.

اما وقتی شرایط اضطراری منقضی شود، آزمایشگاه‌ها دیگر نیازی به گزارش نتایج آزمایش‌های کرونا به دولت ندارند. هفته گذشته، CDC اعلام کرد که دیگر سطوح جامعه کووید-19 یا درصد آزمایش‌هایی که مثبت می‌شوند را ردیابی نمی‌کند.

در عوض، مقامات آژانس گفتند که به نمونه‌های فاضلاب و داده‌های بیمارستانی به عنوان معیاری برای نظارت بر ویروس تکیه خواهند کرد. با پایان یافتن وضعیت اورژانسی، بیمارستان ها همچنان ملزم به گزارش موارد ابتلا به ویروس کرونا هستند، البته نه با جزئیات قبلی.

پس از خروج دکتر جها، رهبری واکنش فدرال به کووید ممکن است بیشتر به عنوان یک تلاش کمیته در میان روسای آژانس عمل کند، با خانم اوکانل به عنوان هماهنگ کننده مرکزی. خانم اوکانل هفته گذشته گفت که با مقامات کاخ سفید در مورد دفتر جدید آمادگی برای همه گیری صحبت کرده است اما از برنامه هایی برای رهبری آن اطلاعی ندارد.

او گفت: “ما فقط منتظریم ببینیم کجا فرود می آید.”

در هفته‌های اخیر، دکتر Jha با ویروس‌شناسان برجسته صحبت کرده است تا احتمال وجود یک نوع مشابه Omicron را بسنجد. یکی از آن دانشمندان، دکتر دان اچ. باروچ، مدیر مرکز تحقیقات ویروس شناسی و واکسن در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess، در مصاحبه ای گفت که او به دکتر Jha گفت که نحوه جهش ویروس کرونا به این معنی است که تقریبا غیرممکن است. برای ارائه بیش از یک پیش‌بینی «روده‌ای» که او در دو سال آینده آن را حدود 20 درصد اعلام کرد.

آقای بسرا اصرار دارد که هر چه در راه است، بخش او آماده است.

او گفت: «در پایان هر جنگ بزرگ، شما فقط گارد خود را کاملاً ناامید نمی‌کنید. “چون در حالی که ممکن است به نظر برسد که تمام شده است، به راحتی ممکن است شعله ور شدن وجود داشته باشد. بنابراین ممکن است از وضعیت اضطراری بهداشت عمومی خارج شویم، اما تهدید سلامت عمومی را رها نکرده ایم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …