بررسی واقعیت: آیا از هر 5 آمریکایی 1 نفر یکی از اعضای خانواده خود را بر اثر خشونت با اسلحه از دست داده است؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس یک نظرسنجی جدید، اکثریت آمریکایی‌ها می‌گویند که یکی از اعضای خانواده‌شان خشونت‌های اسلحه مانند شاهد تیراندازی، تهدید شدن توسط فردی با اسلحه یا شلیک شده است.

دومین تیراندازی مرگبار سال آمریکا در یک مرکز خرید روز شنبه در حومه تگزاس رخ داد که در آن یک مرد مسلح 8 نفر از جمله کودکان را کشت.

حداقل 208 تیراندازی جمعی در پنج ماه اول سال جاری در ایالات متحده رخ داده است. با توجه به آرشیو خشونت با سلاح گرم.

بر اساس پایگاه داده ای که توسط آسوشیتدپرس و یو اس ای تودی منتشر شده است، تیراندازی های دسته جمعی در سال های اخیر تشدید شده است و در سال 2023 با حداقل یک تیراندازی دسته جمعی در هفته به سرعت بی سابقه ای رسیده است.

تنها یک هفته پیش، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده در توییتی نوشت: از هر پنج آمریکایی، یک نفر می شناسد که به دلیل خشونت با اسلحه جان خود را از دست داده است. رهبران کنگره باید شجاعت لازم را داشته باشند و قوانین ایمنی اسلحه را تصویب کنند.

اما برخی هریس را به دستفروشی آمارهای ساختگی متهم می کنند. مکعب نگاهی دقیق‌تر کرد و این اعداد را درست تشخیص داد.

دفتر هریس ادعا می کند که این اطلاعات از نظرسنجی اخیر منتشر شده توسط بنیاد خانواده قیصر

این بنیاد که در ماه مارس انجام شد، با بیش از 1200 بزرگسال در ایالات متحده مصاحبه کرد.

نتایج هشداردهنده نشان می دهد که 19 درصد از پاسخ دهندگان – اساساً 1 نفر از هر 5 بزرگسال – گفته اند که یکی از اعضای خانواده شان با اسلحه کشته شده است. این آمار شامل مرگ و میر ناشی از خودکشی نیز می شود.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که از هر 5 بزرگسال، بیش از 1 نفر گفته اند که شخصاً با اسلحه تهدید شده اند. از هر شش نفر یک نفر گفته است که شخصا شاهد تیراندازی بوده است.

نتایج همچنین نشان داد که خشونت با اسلحه بر اقلیت های نژادی با نرخ بسیار بالاتری تأثیر می گذارد. بزرگسالان سیاه پوست بیش از دو برابر بزرگسالان سفیدپوست یکی از عزیزان خود را در اثر خشونت با اسلحه از دست داده اند و شخصا شاهد تیراندازی به شخصی بوده اند.

یک آمار نگران کننده دیگر منتشر شده توسط CDCدر سه سال گذشته، اسلحه به دلیل اصلی مرگ و میر کودکان و نوجوانان در ایالات متحده تبدیل شد و از تصادفات رانندگی در سال 2020 پیشی گرفت.

بر اساس تحلیل دیگری که اخیراً تهیه شده است، در هیچ کشور دیگری اسلحه گرم جزو چهار علت اصلی مرگ و میر کودکان نیست بنیاد خانواده قیصر.

با این حال، این یافته‌ها تنها بر اساس داده‌های مربوط به سال‌های 2020 و 2021 است. هنوز اطلاعاتی در مورد دو سال گذشته منتشر نشده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …