حمله سایبری به هزینه شرکت برون سپاری Capita تا 20 میلیون پوند | سرانه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت برون سپاری و پیمانکار دولتی Capita فاش کرده است که از حمله سایبری اخیر که در آن هکرها به برخی از داده های مشتریان، تامین کنندگان و کارکنان دسترسی داشتند، تا 20 میلیون پوند آسیب خواهد دید.

این گروه که یک پیمانکار اصلی برای مقامات محلی است، گفت که بررسی‌ها در مورد این حادثه نشان می‌دهد که به برخی از داده‌ها دسترسی داشته‌اند، اما این از کمتر از 0.1 درصد از دارایی سرور آن است.

این سازمان گفت که «گام‌های گسترده‌ای» برای بازیابی و ایمن کردن داده‌های موجود در سرور آسیب‌دیده، و «رفع هرگونه مشکل ناشی از این حادثه» برداشته است.

این سازمان انتظار دارد که لایحه این حمله سایبری بین 15 تا 20 میلیون پوند برسد که هزینه‌های حرفه‌ای متخصص، هزینه‌های بازیابی و اصلاح و همچنین سرمایه‌گذاری برای تقویت دفاع از امنیت سایبری و تقویت امنیت فناوری اطلاعات را پوشش می‌دهد.

Capita گفت که “در حال همکاری نزدیک با تمام مقامات نظارتی مناسب و با مشتریان، تامین کنندگان و همکاران برای اطلاع رسانی به افراد آسیب دیده و انجام هرگونه اقدامات ضروری باقی مانده برای رسیدگی به این حادثه است.”

وی افزود: Capita همچنین گام‌های بیشتری برای اطمینان از یکپارچگی، ایمنی و امنیت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود برداشته است تا تعهدات مستمر خدمات مشتری خود را پشتیبانی کند.

این برون سپاری ماه گذشته اعتراف کرد که هکرها تقریباً 10 روز قبل از کشف نفوذ به سیستم های آن دسترسی داشتند. طبق گزارش ها، تنظیم کننده بازنشستگی از صدها صندوق بازنشستگی که از Capita به عنوان مدیر استفاده می کنند خواسته است تا ارزیابی کنند که آیا داده های مشتریان آنها ممکن است در خطر باشد یا خیر.

گمان می‌رود که اطلاعات حاوی داده‌های Capita پس از رخنه در ماه مارس در وب تاریک در گردش بوده است – با گزارش‌هایی که نشان می‌دهد این شامل آدرس خانه و تصاویر پاسپورت است.

سیستم های Capita برای مدیریت حقوق بازنشستگی برای حدود 450 سازمان از جمله رویال میل و آکسا استفاده می شود که میلیون ها بیمه گذار را تحت پوشش قرار می دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این شرکت از تایید اینکه چه داده‌هایی به طور بالقوه در این حمله به دست آمده یا چه تعداد از کارکنان، تامین‌کنندگان و مشتریان تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، خودداری کرد.

این حمله نشان‌دهنده آخرین مورد در موج اخیر حوادث سایبری است که خرده‌فروش بزرگ WH Smith دومین هک خود را در کمتر از یک سال در ماه مارس متحمل شد و خدمات پستی بین‌المللی رویال میل پس از هدف قرار دادن گروه توسط هکرها دچار اختلال طولانی شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …