چرا «پدرخوانده هوش مصنوعی» جفری هینتون، انسانیت را در دوراهی فکر می کند | پادکست | اخبار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

محقق این پیرمرد 75 ساله به ایجاد پایه های انقلاب در هوش مصنوعی کمک کرده است، اما اکنون جفری هینتون نگران است. کار او بر روی شبکه های عصبی – ساختن سیستم های کامپیوتری که می توانند از داده ها و تجربیات بیاموزند – در مرکز پیشرفت های اخیر بوده است. با این حال اکنون او می ترسد که سرعت پیشرفت در هوش مصنوعی می تواند یک خطر واقعی برای انسان باشد.

در مصاحبه ای با سردبیر فناوری آبان نیوز در بریتانیا، الکس هرناو توضیح می دهد که چرا می ترسد هوش دیجیتالی مزایای مشخصی نسبت به مغز انسان داشته باشد و چرا این احتمال وجود دارد که این امر منجر به کنترل و یا حتی نابودی افراد در نهایت توسط آن شود.

هرن به او توضیح می دهد مایکل صافی چرا هینتون این هشدارها را صادر می کند، چقدر باید آنها را جدی بگیریم، و به نظر او برای جلوگیری از فاجعه باید چه کار کنیم.جفری هینتون

عکس: سارا لی/ آبان نیوز

از آبان نیوز حمایت کنید

آبان نیوز از نظر سرمقاله مستقل است. و ما می خواهیم روزنامه نگاری خود را باز و در دسترس همه نگه داریم. اما ما به طور فزاینده‌ای به خوانندگان خود نیاز داریم تا بودجه کار ما را تأمین کنند.

از آبان نیوز حمایت کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …