Wetherspoon از فروش بی سابقه ای برخوردار است زیرا مردم به میخانه های ارزان تر روی می آورند | جی دی وترسپون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میخانه‌های زنجیره‌ای JD Wetherspoon بالاترین فروش هفته عید پاک و شلوغ‌ترین شنبه‌های تاریخ خود را گزارش کرده است، با نوشیدنی‌های آگاه به پول نقد به دنبال گزینه‌های ارزان‌تر در میان بحران هزینه زندگی هستند.

Wetherspoon که بیش از 830 شعبه در سراسر بریتانیا و ایرلند دارد، گفت که از افزایش فروش در دو هفته گذشته سود برده است، که هر دو شامل تعطیلات آخر هفته بانکی می‌شد.

اولین آخر هفته، زمانی که تعطیلات بانکی در اول ماه مه کاهش یافت، به عنوان «بسیار قوی» برای معاملات، با «شغله‌ترین شنبه‌های تاریخ» توصیف شد.

با این حال، Wetherspoon در آخر هفته گذشته، از جمله مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز، در میخانه های خود کمی شلوغ تر بود و شنبه گذشته گزارش داد که “به طور قابل توجهی ساکت است”. این شرکت پیشنهاد کرد که بسیاری از مشتریان ممکن است الکل را در سوپرمارکت ها خریداری کرده باشند تا در هنگام تماشای مراسم در خانه مصرف کنند نه در مکان های مهمان نوازی مانند میخانه ها و رستوران ها.

این گروه گفت که انتظار دارد پس از معاملات قوی اخیر، به رکورد فروش برای سال مالی جاری دست یابد، در حالی که پیش بینی کرد سود سالانه آن نزدیک به بالاترین سطح مورد انتظار بازارهای مالی خواهد بود. این شرکت اعلام کرد که فروش مشابه برای مشابه در 13 هفته منتهی به 30 آوریل 2022 12.2 درصد بیشتر بوده و تا کنون در سال جاری 12.7 درصد بیشتر بوده است.

فروش زنجیره‌ای میخانه‌ها نسبت به قبل از همه‌گیری ویروس کرونا قوی‌تر است، با فروش مشابه در طول 13 هفته تا پایان آوریل 9٪ بیشتر از مدت مشابه در سال 2019.

این شرکت گزارش داد که اکنون نزدیک به 1000 کارگر بیشتر از قبل از کووید استخدام می کند، با نیروی کار فعلی کمی کمتر از 43000 نفر.

Wetherspoon در سال جاری تاکنون سه میخانه افتتاح کرده است، در حالی که 21 مکان فروخته شده، بسته شده یا به صاحبخانه بازگردانده شده است، و این شرکت را با جریان نقدی جدید 4.7 میلیون پوندی همراه کرده است. این شرکت گفت اکثر میخانه هایی که بسته بود کوچکتر و قدیمی تر بودند یا میخانه دوم در آن نزدیکی بود.

گزارش فروش خوش‌بینانه نشان‌دهنده تغییر در ثروت از اواخر سال 2022 است، زمانی که Wetherspoon گفت که در بحبوحه بهبود آهسته معاملات پس از همه‌گیری و قرنطینه‌های مرتبط و در مواجهه با هزینه‌های «به‌طور قابل ملاحظه‌ای بالاتر»، از جمله هزینه‌های نیروی کار و غذا، در حال بسته شدن است.

تیم مارتین، رئیس وترسپون، گفت که قرنطینه‌ها و محدودیت‌های کووید منجر به «پیامدهای عمیق‌تر و طولانی‌تر از آنچه اکثر اقتصاددانان، سیاستمداران و مفسران پیش‌بینی می‌کردند» شده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او هشدار داد که با وجود “محرک مثبت” در فروش، تورم در غذا، انرژی و هزینه های نیروی کار همچنان یک “مسئله حل نشدنی” باقی مانده است.

هفته‌ها پس از هشدار مارتین که ممکن است برای میخانه‌ها و رستوران‌ها متوقف کردن افزایش قیمت‌ها در میان هزینه‌های فزاینده «فاجعه‌بار» باشد، او از سیاستمداران خواست تا به جای اتکا به وضع مقررات جدید، «تشویق کار آزاد» برای مقابله با تورم باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …