جیم چالمرز ائتلاف را به “حسادت رو به پایین” متهم کرد زیرا داتون از متعهد شدن به افزایش بودجه افراد جویای کار خودداری کرد | بودجه استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیم چالمرز، خزانه دار، ائتلاف را به “حسادت رو به پایین” متهم کرده است، زیرا مخالفان در نظر دارند که آیا با افزایش اندک حزب کارگر برای رفاه در پاسخ بودجه روز پنجشنبه مخالفت کنند یا خیر.

چالمرز در سخنرانی در ناهار سنتی باشگاه ملی مطبوعات پس از بودجه در روز چهارشنبه، به مخالفان یادآوری کرد که “جامعه گسترده تر استرالیا … کمک مالی به آسیب پذیرترین افراد” “کل پایه امنیت اجتماعی است”.

بودجه 2023: اگر در حال مبارزه هستید، انتظارات شما بر باد رفته است – سیاست با امی رمیکیس

دولت در مورد بودجه روز سه‌شنبه در حالت تدافعی قرار دارد و از آنچه آنتونی آلبانیز به عنوان «تناقض بزرگ» در انتقادات توصیف کرد که از یک سو به اندازه کافی کاهش هزینه‌های زندگی را ارائه نکرده و از سوی دیگر ممکن است مقابله کند. افزایش تورم

اپوزیسیون نشان داده است که از عناصر کلیدی بسته کمک هزینه زندگی کارگر با هدف استرالیای میانی، از جمله تا سقف 500 دلار برای پرداخت قبوض انرژی و مشوق‌هایی برای پزشکان عمومی برای افزایش نرخ‌های صورت‌حساب عمده حمایت خواهد کرد.

اما رهبر اپوزیسیون، پیتر داتون، تا کنون متعهد به حمایت از افزایش 40 دلاری هر دو هفته در پرداخت های بیکاری جویندگان کار نشده است.

روز چهارشنبه، داتون به ABC گفت: «میلیون‌ها خانواده هستند که در این بودجه هیچ کمکی دریافت نمی‌کنند و فکر می‌کردند که هستند».

داتون ادعا کرد که “خانواده متوسط ​​با وام مسکن و سه فرزند 25000 دلار تحت شرایط کارگری در این بودجه بدتر است” – اشاره ای آشکار به افزایش هزینه بازپرداخت وام مسکن، که به 11 افزایش متوالی نرخ بهره نسبت داده می شود، نه بودجه فدرال.

داتون در مورد اینکه آیا اپوزیسیون از افزایش جویندگان کار حمایت خواهد کرد یا نه، گفت: «ما در مورد تلاش برای حمایت از افرادی با درآمد پایین‌تر صحبت کرده‌ایم، اما میلیون‌ها استرالیایی هستند که در این بودجه کوتاهی کرده‌اند. کسانی که قرار است آسیب ببینند.»

داتون گفت که “البته” مادران مجرد مستحق تمام کمک هایی هستند که می توانند دریافت کنند، و افزود که “بسیاری از مردم مستحق حمایت هستند، زیرا کارگران یک بحران بزرگ هزینه های زندگی ایجاد کرده اند و در این بودجه، آنها بر نرخ های بهره فشار صعودی وارد می کنند. “.

در زمان سؤال، آنگوس تیلور، خزانه‌دار سایه، خاطرنشان کرد که کریس ریچاردسون، اقتصاددان ارشد، پیشنهاد کرده بود که بودجه روز سه‌شنبه «به‌طور قابل‌توجهی شانس» بانک مرکزی برای افزایش بیشتر نرخ‌های بهره را افزایش داده است.

پیش از این، چالمرز در باشگاه ملی مطبوعات گفت که “خودداری” نشان داده شده در بودجه “کلیدی برای مقابله با چالش تورمی است”.

چالمرز گفت که بودجه «انقباضی» است – زیرا دولت پیش‌بینی می‌کند در سال‌های 2022-2023، 4.2 میلیارد دلار مازاد داشته باشد – «زمانی که تورم امسال در بالاترین حد خود قرار دارد».

” [result is] برای بهبود وضعیت مالی حدود 125 میلیارد دلار طی دو سال از زمان روی کار آمدن به دولت. و این نشان دهنده چرخش حدود 3.6 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال 2022-23 است. [and] چرخش 1.8 درصدی در آینده [year] همچنین.

همه اینها به این معنی است که موقعیت مالی ما به وضوح علیه بانک مرکزی کار نمی کند.

چالمرز گفت که دولت می خواهد “از افرادی که این کار را به ویژه سخت انجام می دهند، حمایت کند، در حالی که ما از آرمان های مشروع استرالیای میانه حمایت می کنیم.”

او به اظهارات تیلور اشاره کرد که «آنچه که او را در مورد تغییرات ما در تأمین اجتماعی نگران می‌کند این بود که به این معناست که جامعه وسیع‌تر استرالیا به آسیب‌پذیرترین افراد کمک مالی می‌کند».

چالمرز با تشویق در سالن بزرگ مجلس، مملو از وزرا، روسای ادارات، مدیران ارشد اجرایی و مدافعانی که خواستار افزایش رفاه شده بودند، گفت: “این اساس کل امنیت اجتماعی است.”

و من فکر می کنم که کشور ما، رک و پوست کنده، بهتر از آن نوع حسادت رو به پایینی است که هر از گاهی از افرادی مانند آنگوس تیلور می شنویم.

فکر می‌کنم جامعه استرالیایی بیشتر کمک می‌خواهند، آن‌ها در بودجه از ما کمک می‌گیرند، اما فکر می‌کنم سخاوتمندی ذاتی در شخصیت استرالیایی وجود دارد که می‌گوید اگر سخت‌ترین کار را انجام می‌دهید، به بیشترین کمک نیاز دارید. “

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بودجه فدرال 2023 در 60 ثانیه (برای جوانان) – ویدئو

سبزها و سناتور مستقل دیوید پوکاک با اشاره به افزایش افراد جویای کار که بالغ بر 2.86 دلار در روز و افزایش کمک اجاره به ارزش 1.12 دلار در روز است، درخواست هایی را برای بودجه برای نشان دادن سخاوت بیشتر به استرالیایی های آسیب پذیر انجام داده اند.

در حالی که حزب کارگر و سبزها در سنا بر سر لایحه مسکن دولت با بن بست مواجه هستند، آدام بانت، رهبر سبزها، گفت که «اقدامات مربوط به هزینه های زندگی در بودجه به مقیاس بحران اجاره، مسکن و فقر نمی پردازد. کشور با آن مواجه است».

افزایش اجاره بهای پایتخت در سال گذشته 10 برابر افزایش اجاره بها بوده است.

پوکاک گفت که “تقریباً یک سال از دوره آنها می گذرد، و علیرغم سود بادآورده در سرمایه سیاسی و بودجه، ما شاهد بودجه دیگری هستیم که گامی در مسیر درست است اما فاقد جاه طلبی است”.

این در شرایط بحران حاد هزینه زندگی است که در آن استرالیایی‌های بیشتری برای تامین هزینه‌های ضروری و تامین هزینه‌های زندگی در تلاش هستند.

آلبانیز گفت که دولت “توازن را درست انجام داده است”.

او به ABC گفت: «ما درک می کنیم که مردم تحت فشار هستند. “اما ما باید مطمئن می شدیم که این یک بودجه مسئولانه است. بنابراین، این افزایش 40 دلاری چیزی است که برای مردم تفاوت ایجاد می کند.

پس از اینکه خزانه‌دار فاش کرد که کاهش مالیات مرحله سوم – یکسان کردن نرخ مالیات نهایی برای افرادی که بین 45000 دلار تا 200000 دلار درآمد دارند – در طول چهار سال 69 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت، دولت تحت فشار قرار گرفت تا آنها را دوباره طراحی کند تا بودجه را اصلاح کند.

چالمرز گفت که او از بازگرداندن مالیات بر درآمد افزایش یافته حمایت می کند زیرا مردم «زمانی که درآمد بیشتری کسب می کنند [we] می‌توانستند» و «اغلب از بین می‌رفت که کاهش مالیات به 45000 دلار می‌رسید».

چالمرز در پاسخ به سوالی درباره حفظ نرخ مالیاتی 37 درصدی که برای کسانی که 120000 تا 180000 دلار درآمد دارند اعمال می شود، پاسخ داد: “اگر سوال شما این است: “بیش از یک راه برای [return bracket creep]؟ – البته وجود دارد.

«در آنجا برای افرادی که درآمدهای پایین و متوسط ​​دارند و همچنین افرادی که درآمد بالاتری دارند، آرامش وجود دارد.

موضع ما در مورد کاهش مالیات تغییر نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …