حامیان اردوغان رای دهندگان ترک در آلمان را می ترسانند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از اعضای شاخه برلین یکی از احزاب مخالف ترکیه گفت: “آنها ما را تحریک می کنند. اما ما واکنشی نشان نخواهیم داد.”

به گفته رای‌دهندگان و سیاستمداران، حامیان رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در تلاش هستند تا مخالفان خود را در آلمان پیش از انتخابات لرزه‌ای در کشورشان بترسانند.

حزب CHP، حزب اصلی اپوزیسیون، ترک‌های اطراف برلین را برای رای دادن در کنسولگری با اتوبوس فرستاده است. با این حال، به محض ورود، آنها می گویند که تظاهرکنندگان طرفدار اردوغان بیرون ساختمان منتظر آنها هستند.

طبق گزارش‌ها، خودروهایی که آهنگ‌های مرتبط با حزب عدالت و توسعه اردوغان را منفجر می‌کنند نیز در اطراف شاخه محلی CHP حرکت کرده‌اند.

کاترسو ارگز، یک شهروند ترک آلمانی 29 ساله، گفت: «در ورودی کنسولگری به شما توهین می‌کنند.» اگر حجاب نپوشید و لباس سنتی کمتری بپوشید، مستقیماً ضد شما محسوب می‌شوید. – اردوغان.

او ادامه می دهد که در شبکه های اجتماعی نیز همین اتفاق می افتد. به شما توهین می شود، به شما تروریست خطاب می شود و چیزهایی از این قبیل.

ترکیه در 14 مه با انتخابات مهمی روبرو است که سرنوشت اردوغان را که از سال 2001 بر این کشور حکومت می کند، تعیین می کند. نظرسنجی ها یک مسابقه گردن و گردن را پیش بینی می کنند.

رئیس جمهور فعلی مورد علاقه رای دهندگان مذهبی و محافظه کار است، در حالی که رقیب وی کمال قلیچداراوغلو ریاست حزب سکولار CHP را بر عهده دارد که توسط پدر ترکیه مدرن، مصطفی کمال آتاتورک، تاسیس شده است.

رای شهروندان ترک مقیم خارج از کشور تاثیر قابل توجهی بر نتیجه انتخابات 14 مه خواهد داشت. در سال 2018، 2.63 میلیون رای دهنده ترک در خارج از کشور ثبت نام کرده اند. تقریباً نیمی از آنها (47 درصد) در آلمان بودند.

هربرت رئول، وزیر کشور ایالت نوردراین-وستفالن، به شبکه تلویزیونی آلمانی ZDF گفت: “تلاش آشکاری برای تأثیرگذاری بر افکار و حتی تحت فشار قرار دادن مردم وجود دارد.”

هفته گذشته درگیری بین ترک‌ها در مراکز رای‌گیری در فرانسه رخ داد و پلیس مجبور شد برای توقف خشونت از گاز اشک‌آور استفاده کند.

ارجان یاپراک، یکی از رهبران حزب CHP در برلین، گفت: “آنها ما را تحریک می کنند. اما ما واکنشی نشان نخواهیم داد.” “اگر آنها از ما انتظار دارند که در کنسولگری به آنها پاسخ دهیم، ما نمی خواهیم. ما دعوا نمی خواهیم.”

رقابت‌های سیاسی ترکیه در لیتوانی نیز در جریان است، جایی که شهروندان ترکیه توانستند برای اولین بار در افغانستان، بلاروس، برزیل، استونی، مراکش، مونته‌نگرو، کره جنوبی، لیبی، مالزی، نیجریه، پاکستان، پرتغال رای دهند. ، اسلواکی و تانزانیا

یک رای دهنده در پایتخت لیتوانی در گفتگو با یورونیوز گفت: “تنش های سیاسی [between Turks] در واقع در خارج از کشور بیشتر بازی می کنند، زیرا مردم در بیان عقاید و فعالیت های خود آزادتر هستند.”

آنها افزودند: «در ترکیه، اگر هر چیزی بیش از حد سیاسی بگویید یا انجام دهید، ممکن است در زندان بمانید.

اوایل سال جاری، یکی از اعضای حزب عدالت و توسعه اردوغان، رهبران تبعیدی ترکیه در آلمان را تهدید کرد و گفت: «ما در ترکیه آنها را می‌کوبیم و حالا می‌خواهیم آنها را بزنیم. [them] در آلمان».

به گفته وزارت کشور رئول، چنین خصومتی باید ممنوع شود. او گفت: «اگر چنین سیاستمدارانی فکر می‌کنند می‌توانند کارزار خود را در اینجا ادامه دهند، باید بدانند که ما اجازه نمی‌دهیم.

به گفته کمیسیون انتخابات YSK، در مجموع 1.5 میلیون ترک می توانند تا 9 مه در 26 مرکز رای گیری مختلف در سراسر آلمان رای دهند.

بسیاری از آنها نوادگان کارگران مهاجری هستند که به قدرت اقتصادی اروپا پس از جنگ جهانی دوم کمک کردند.

همه موسسات نظرسنجی امتیاز نزدیک را قبل از 14 می اعلام می کنند.

رقیب اصلی قلیچداراوغلو، رئیس جمهور ترکیه، نامزد ائتلاف ملی است که شش حزب مخالف را گرد هم می آورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …