تونی دویل زندگی داستانی ای داشت که حرفه دوچرخه سواری او را به اوج رساند | دوچرخه سواري

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

من اولین بار تونی دویل را در سالن استراحت یک هتل نزدیک خانه اش در ووکینگ ملاقات کرد. او زود وارد شد، لباس‌های هوشمندانه پوشیده و آماده شد تا چندین ساعت برای مصاحبه درباره حرفه دوچرخه‌سواری‌اش صرف نظر کند. او در طول دوستی که هشت یا چند سال دیگر به طول انجامید، به همین ترتیب با وقت و خرد خود سخاوتمند بود. او همچنین بدون نقص وقت شناس بود و من هرگز او را بدون کت رسمی ندیدم. تونی مردی مغرور بود و خبر مرگ او جمعه گذشته شوکه کننده بود.

من او را یک همسر می دانستم و امیدوارم این احساس متقابل باشد. اگر من به یک نقل قول، یک تماس یا فقط یک چت نیاز داشتم، هیچ درخواستی برای او زیاد نبود. مطمئناً، به عنوان یک روزنامه نگار، من از تونی استفاده می کردم و او خوشحال بود که از آن استفاده می کرد. اما او خیلی بیشتر از من به من کمک کرد.

وقتی وضعیت شخصی من کاملاً درست نشد، او دلسوز، بی‌قضاوت و در نصیحت‌هایش قوی بود. او هم تعارف کرد، و من می دانستم که آنها از صمیم قلب هستند، زیرا تونی به همان سرعت به کاستی های من اشاره می کرد. با تونی، شما برای صراحت او ارزش قائل بودید، حتی زمانی که نیش می زد. می‌توانستم بفهمم که چرا او یک مربی ارزشمند برای دوچرخه‌سواران جوان بود.

به دلایلی هرگز نمی‌توانستم به همان شکل به او کمک کنم، اگرچه از همان اولین ملاقات در مسافرخانه پریمیر از مبارزات سلامت روانی او مطلع بودم. در آن زمان او اعتراف کرد که مدت زیادی از یک طلسم دشوار بیرون نیامده است. او کاملاً معقولانه این را بدون سابقه فاش کرد، اما گفت که قصد دارد در یک زندگی نامه درباره آن بحث کند. او می خواست به هموطنان مبتلا نشان دهد که چگونه ممکن است از آن طرف بیرون بیایند.

آخرین چیزی که شنیدم، کتاب ناتمام بود. تونی با کمک همسرش آدریانا که یک معلم بود چندین فصل نوشته بود. اما بدون انگیزه پیشروی ناشر، نتوانسته بودند آن را به پایان برسانند.

این شرم آور بود. تونی زندگی داستانی داشت. او دو بار در سال‌های 1980 و 1986 قهرمان جهان در مسابقات انفرادی شد. تونی به یاد می آورد که در اعماق زمستان به تنهایی در ورزشگاه هرنه هیل در فضای باز تمرین می کرد. او به عنوان یک سوارکار جوان، رفت و آمد از خانه حومه شهر خود را به شغلی در مرکز لندن بخشی از برنامه آموزشی خود کرد و یک جلسه فواصل زمانی در مسیر را بداهه اجرا کرد. این به سختی علمی بود، اما در آن زمان جاده ها حداقل کمتر شلوغ بودند.

تونی دویل
دویل در صحنه مسابقه شش روزه که مستلزم استقامت و مهارت پیست بود، پیشرفت کرد. عکس: Colorsport/Shutterstock

او به عنوان یک حرفه ای در بین مردان اصلی صحنه مسابقات جاده ای داخلی بود. در دهه 1980 از طریق سری معیارهای Kellogg در جریان اصلی ظاهر شد، اما پول واقعی در خارج از کشور بود، هم در جاده و هم در مسیر. تونی دومی را انتخاب کرد و خود را به صحنه مسابقه شش روزه تسلیم کرد. بخشی از سرگرمی های سرپوشیده، بخشی از رویدادهای ورزشی وحشیانه که شامل چندین روز سواری تقریباً ثابت در سراسر قاره می شد. این نیاز به استقامت، مهارت در مسیر و با تعداد محدودی از اسلات های مسابقه ای موجود، یک شخصیت قوی داشت.

تونی در آن پیشرفت کرد. او به بخشی از قطار آبی سوارانی تبدیل شد که به هر جلسه دعوت می شدند و بیشترین هزینه ها را دریافت می کردند. او در 23 رویداد، بیشترین برنده شدن در بین بریتانیایی ها را به دست آورد. او که یک چهره با ابهت و ورزشکار بود، به خاطر سبک رکاب زدن سریع و روانش شهرت داشت. او پیشنهادهایی برای پیوستن به تیم‌های مسابقه جاده‌ای اروپایی داشت، اما خیلی خوب عمل می‌کرد که در این پیست زمستانی حرفه‌اش را به خطر انداخت.

در سال 1989 در مسابقه شش روزه مونیخ تصادف کرد و از ناحیه سر آسیب دید. او در نهایت به کما رفت و آخرین آداب را خوانده بود. حتی یک بار که او از لبه پرتگاه آمد، پزشکان از آسیب مغزی می ترسیدند، اما تونی موفق شد و خود را به ماه ها بازپروری تسلیم کرد.

از نظر جسمی به نظر می رسید که او بهبودی کامل پیدا می کند و به بریتانیا کمک کرد تا در مسابقات تیمی در بازی های مشترک المنافع در سال 1994 مدال نقره را کسب کند، اما او متعجب بود که آیا این تصادف روی سیم کشی مغزش تأثیر گذاشته است یا خیر. اگرچه صرفاً یک خود تشخیصی بود، اما او گفت که رویکرد خوش‌بینانه‌اش به زندگی ممکن است بررسی شده باشد.

او در سال 1995 در سن 37 سالگی بازنشسته شد و تمرکز خود را به سمت اداری این ورزش معطوف کرد. بعداً در همان سال او به عنوان رئیس دوچرخه سواری بریتانیا بر اساس پلتفرمی انتخاب شد که به گفته او، شفافیت بیشتری را برای قوه مجریه به ارمغان می آورد. با این حال، بدنه حاکم در آن زمان به شدت سیاسی بود و او تنها چند ماه بعد به دنبال اختلاف با هیئت مدیره استعفا داد.

خوشبختانه، تونی توانست در یک اتاق کار کند. او تیزبین، جذاب و برون‌گرا بود. او از تماس تلفنی با یک سیاستمدار، مدیر دوچرخه سوار یا روزنامه نگار در تلاش برای شبکه سازی آنها نمی ترسید. او همچنین سخت کوش و پیگیر بود، ویژگی هایی که احتمالاً به او کمک کرد تا در جاهای دیگر در صنعت شغل پیدا کند، از جمله نقش او در کمک به راه اندازی تور بریتانیا و کار تفسیری گاه به گاه در یورو اسپورت.

تونی دویل قهرمان دوچرخه سواری جهان در سال 1980 عکس گرفته شده است.
دویل که در سال 1980 در شروع حرفه حرفه ای خود در اینجا دیده شد، در 37 سالگی بازنشسته شد و دست خود را به سمت مدیریت دوچرخه سواری معطوف کرد. عکس: مونتی فرسکو/ANL/Shutterstock

او دوست داشت یک موقعیت رسمی برای حمایت از دوچرخه سواران نخبه داشته باشد، اما نمی توانست دایره اعتماد نسل جدید را کاملاً از بین ببرد. شاید باید دوره مربیگری را می‌گذراند. شاید او دوستان مناسبی پیدا نکرده بود. حقیقت هرچه بود، شکایت او مبنی بر اینکه دانشش هدر می رود منطقی به نظر می رسید.

او یک بار در مورد زمانی که در لندن 2012 کار می کرد، به من گفت که به عنوان رئیس هیئت تحویل المپیک برای Southwark خدمت می کرد و دچار یک دوره افسردگی شد. در یک جلسه مهم، او تلاش کرده بود که بیرون نرود، این آشفتگی درونی او بود. امیدوارم خانواده او از بازگویی چنین جزئیات شخصی بدی نکنند، اما نکته اینجاست: او ماند. تونی را تا حدی به یاد خواهم آورد. برای مبارزه اش

در سال 2019، چند هفته پس از تولد 60 سالگی اش، او به من گفت که این نقطه عطف نباید نشان دهنده تغییر در این طرز فکر باشد. او “علاقه” خود را به این ورزش حفظ کرد و هنوز چیزهای زیادی برای دادن به آن داشت. من نگران بودم که یک سال پیش، زمانی که او تماس‌های خود را پاسخ نداد. معلوم شد که شور و شوقی که برای مدت طولانی به او دامن زده بود و او را از تمرین در جاده های A میدلسکس به قله ورزشش می برد، خاموش شده بود. امیدوارم موقتی باشد.

من به او نوشتم که می دانستم هنوز در حال خواندن پیام است. اما من نمی دانستم که او مریض شده است. تعداد کمی از ما انجام دادیم. احتمالاً باید با دانستن این که او به سرعت رفت و تنها یک ماه با تشخیص سرطان خود زندگی کرد، آرامش وجود داشت. اما فعلاً این حس را ندارد. خوب سفر کن دوست قدیمی

رابرت دینین یک روزنامه نگار ورزشی است که از جمله برای دیلی تلگراف و میل ساندی کار کرده است. او است نویسنده از پادشاهان جاده: سفری به قلب دوچرخه سواری بریتانیا

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …