بریتانیا در صدر فهرست سایت های سوخت فسیلی در مناطق حفاظت شده طبیعت | سوخت های فسیلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که استخراج و اکتشاف سوخت فسیلی در تقریباً 3000 سایت در مناطق حفاظت شده در سراسر جهان انجام می شود و بریتانیا دارای بیشترین تعداد سایت های سوخت فسیلی در مناطق حفاظت شده است.

در سطح جهانی، این فعالیت ها بر بیش از 800 منطقه ایجاد شده برای دفاع از طبیعت تأثیر می گذارد. زغال‌سنگ، نفت و گاز در سایت‌های سوخت فسیلی در صورت بهره‌برداری کامل منجر به تولید ۴۷ میلیارد تن دی‌اکسید کربن گرم‌کننده آب و هوا می‌شود که چهار برابر انتشار سالانه چین، بزرگترین آلاینده جهان است.

سایت های شامل عملیات نفت و گاز، معادن زغال سنگ، سایت های سوخت فسیلی در حال توسعه و آن هایی که دارای مجوز اکتشاف هستند می باشد.

آلیس مک گاون، کارشناس اطلاعات جغرافیایی در این باره می گوید: «هر یک از این مکان ها نشانه نفاق است، از یک طرف می گویند که این منطقه ارزش حفاظت دارد و از طرف دیگر استخراج سوخت فسیلی را به همان مناطق می آورد. آن را در ابتکار زمین (زبان زبان) بگذارید که این مطالعه را تولید کرد.

نقشه

تجزیه و تحلیل همچنین پتانسیل CO را ارزیابی کرد2 انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌های سوخت‌های فسیلی در مناطق حفاظت‌شده برای هر کشور، با چین، ونزوئلا و عربستان سعودی سه رتبه اول را تشکیل می‌دهند و بریتانیا، استرالیا، ایالات متحده و کانادا همگی در 12 کشور برتر قرار دارند.

مناطق آسیب دیده شامل مناطق حفاظت شده دریایی در بریتانیا، پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال در ایالات متحده، پارک‌های کوه راکی ​​کانادا، و دریاچه‌های کونگی در استرالیای جنوبی است. منطقه حفاظت شده استپی طبیعی Xilin Gol چین و پناهگاه حیات وحش دریایی Jubail در عربستان سعودی نیز حاوی فعالیت های سوخت فسیلی است.

امارات متحده عربی ریاست اجلاس سالانه آب و هوای سازمان ملل را در ماه های نوامبر و دسامبر بر عهده خواهد داشت و همچنین در 12 کشور برتر با فعالیت های نفت و گاز در ذخیره گاه زیست کره مراوه، که پناهگاهی برای دوگونگ ها، لاک پشت های دریایی و مرجان ها است، قرار دارد.

بر اساس این تحلیل، تعداد سایت‌های سوخت فسیلی در مناطق حفاظت‌شده بریتانیا، با ۵۰۹ مورد، بیش از هر کشور دیگری است که بیشتر آنها در دریای شمال هستند. 170 سایت نفت و گاز در منطقه حفاظت شده دریایی Ospar در جنوب دریای شمال و سایت های دیگر در کرانه های شنی شمال نورفولک، صخره های زحل و مناطق حفاظت شده خلیج لیورپول پیدا کرد. کمربند اسفنجی فارو-شتلند منطقه Ospar نیز منطقه ای است که از سوخت های فسیلی عمده بهره برداری می شود.

پارک ملی ساوث داونز در خشکی بریتانیا میزبان 9 سایت نفت و گاز است و سایر مکان‌ها در منطقه زیبایی طبیعی برجسته در لینکلن شایر وولدز و پارک ملی نورث یورک مورز هستند.

مک‌گاون گفت: «بریتانیا سایت‌های استخراج فراساحلی زیادی در مناطق حفاظت‌شده بین‌المللی به رسمیت شناخته‌شده در دریای شمال دارد و آنچه واقعاً نگران‌کننده است این است که در حال حاضر حتی بیشتر در حال توسعه هستند».

نمودارهای مقایسه

سخنگوی وزارت امنیت انرژی بریتانیا و Net Zero گفت: “تنظیم کننده های متخصص بریتانیا قبل از هر تصمیمی در مورد پروژه های جدید نفت یا گاز، اثرات زیست محیطی، از جمله روی زیستگاه ها را بررسی و ارزیابی می کنند. ما می‌دانیم که نفت و گاز در حال حاضر و در سال‌های آینده همچنان مورد نیاز خواهد بود، زیرا انرژی‌های تجدیدپذیر و هسته‌ای جدید را افزایش می‌دهیم تا امنیت انرژی بریتانیا را تقویت کنیم و در دراز مدت هزینه‌ها را پایین بیاوریم.»

به گفته محققان، بیشتر شرکت های بزرگ نفت و گاز از استخراج نفت و گاز در مناطق حفاظت شده سود می برند. شرکتی که بیشترین دارایی‌های استخراج نفت و گاز را در مناطق حفاظت‌شده به کار می‌گیرد، شرکت انرژی استرالیایی سانتوس است که تحلیل‌ها 339 سایت را نشان می‌دهد.

محققان نقشه‌های مناطق حفاظت‌شده شناسایی‌شده توسط برنامه محیط‌زیست سازمان ملل و اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت را با اطلاعات مربوط به سایت‌های سوخت فسیلی از ارائه‌دهنده داده‌های استاندارد صنعتی Rystad ارجاع دادند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Kjell Kühne، همچنین در Lingo، گفت: «ما در بحبوحه یک وضعیت اضطراری آب و هوایی هستیم و می‌دانیم که بیشتر سوخت‌های فسیلی باید در زمین باقی بمانند، اما هم دولت‌ها و هم شرکت‌ها در شناسایی مکان‌هایی که قرار است در آنجا قرار داشته باشند خجالتی بوده‌اند. به وقوع پیوستن.”

او گفت: “دیر یا زود بشریت دست به کار خواهد شد و زمانی که این اتفاق بیفتد، اگر مکان هایی که ما به هر حال برای حفاظت از آنها اختصاص داده ایم نتوانند هدف استخراج سوخت های فسیلی قرار گیرند، بسیار مفید خواهد بود.” در غیاب دولت‌ها، این تحلیل به جامعه مدنی کمک می‌کند تا از آن مکان‌ها دفاع کند.»

محققان 2933 سایت سوخت فسیلی را در 835 منطقه حفاظت شده در سراسر جهان شناسایی کردند اما گفتند که این تحلیل احتمالا دست کم گرفته شده است زیرا فقط شامل مناطق حفاظت شده بین المللی به رسمیت شناخته شده و فعالیت های سوخت فسیلی به طور رسمی اعلام شده است.

مناطق حفاظت شده معمولاً برای حفاظت از طبیعت تعیین می شوند که با انقراض دسته جمعی روبرو هستند، اما بسیاری از آنها هنوز هم اجازه استخراج سوخت های فسیلی را می دهند. در برخی موارد، مناطق حفاظت شده کاهش، کوچک یا لغو شده اند تا امکان استخراج سوخت های فسیلی فراهم شود.

نیمی از 835 منطقه حفاظت شده فقط حاوی مقادیر کمی سوخت فسیلی، کمتر از 1 میلیون بشکه نفت یا مقداری معادل گاز هستند. محققان گفتند که این مکان‌ها به‌ویژه مکان‌های خوبی برای محافظت در برابر فعالیت‌های صنعت سوخت‌های فسیلی هستند، به‌ویژه که این مناطق اغلب مناطق نسبتا بکر هستند.

محققان از روش‌های منتشر شده استفاده کردند تا تخمین بزنند که نگه داشتن تمام سوخت‌های فسیلی در مناطق حفاظت‌شده در زمین از خسارات اقلیمی 20 تریلیون دلاری جلوگیری می‌کند و جان نزدیک به 11 میلیون نفر را نجات می‌دهد.

کونه معتقد است که امارات متحده عربی به عنوان میزبان اجلاس آب و هوای سازمان ملل در سال جاری مسئولیت خاصی دارد. وی گفت: “امارات متحده عربی در آرزوی این نقش رهبر اخلاقی جامعه جهانی در رسیدگی به وضعیت اضطراری آب و هوایی است. ما فکر می‌کردیم این لحظه خوبی است تا به آنها فرصتی برای اعمال رهبری در آن منطقه برای محافظت نشان دهیم.»

دفتر فرستاده آب و هوای امارات متحده عربی و شرکت انرژی سانتوس به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …