اسوس در نیمه اول باخت. برای کاهش سفر، کامیون‌های طولانی‌تر در جاده‌های بریتانیا مجاز می‌شوند – تجارت زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

مقدمه: Asos در نیمه اول باخت. ورود کامیون های طولانی تر در جاده های بریتانیا

خرده فروش آنلاین مد Asos در نیمه اول در میان کاهش فروش متحمل ضرر شد، اما گفت مطمئن است که در نیمه دوم به سود باز خواهد گشت.

فروش در شش ماهه منتهی به 28 فوریه 7 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت، زیرا تغییر به سمت خرید آنلاین تا حدی معکوس شد، اگرچه Asos گفت این میزان نسبت به قبل از همه‌گیری کووید “به طور قابل توجهی بالاتر” باقی مانده است. فروش بریتانیا 10 درصد کاهش داشت در حالی که اروپا ثابت بود، ایالات متحده 7 درصد کاهش داشت و بقیه جهان 12 درصد کاهش داشتند.

Asos همچنین پس از حذف 100 میلیون پوندی سهام در اکتبر گذشته، محدوده‌های خود را به «سهام با اندازه مناسب» کاهش داد. این شرکت که در آن زمان تغییر ساختار بزرگی را اعلام کرد، 87.4 میلیون پوند سود پیش از مالیات تعدیل شده را در مقابل سود 14.8 میلیون پوندی سال قبل از آن متحمل شد.

دولت بریتانیا با وجود هشدارهایی مبنی بر افزایش تعداد تصادفات جاده ای مرگبار، استفاده از کامیون های طولانی تر را تایید می کند.

وزارت حمل و نقل اعلام کرد که بر اساس قانونی که امروز در مجلس ارائه می شود، کامیون های تا طول 18.55 متر، که 2.05 متر بیشتر از اندازه استاندارد است، از پایان ماه مجاز خواهند بود.

وزرا استدلال می کنند که کامیون های طولانی تر باعث افزایش کارایی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شوند.

کامیون‌های طولانی‌تر می‌توانند در سفرهای کمتری بیشتر حمل کنند، اما دارای چرخش دم بزرگ‌تر و نقاط کور گسترده‌تر هستند، و گروه‌های ایمنی جاده‌ای در مورد خطرات برای عابران پیاده و دوچرخه‌سواران و آسیب‌های احتمالی به زیرساخت‌های کنار جاده هشدار داده‌اند.

کامیون های طولانی تر از سال 2011 آزمایش شده اند و حدود 3000 در حال حاضر در جاده ها هستند. از 31 می، هر کسب و کاری در انگلستان، اسکاتلند و ولز مجاز به استفاده از آنها خواهد بود.

در آلمان، تورم در ماه گذشته از 7.4 درصد در ماه مارس به 7.2 درصد کاهش یافت و به نرخ سالانه 7.2 درصد رسید.به گزارش دستاتیس، اداره آمار.

روث برندرئیس Destatis گفت که تورم برای دومین ماه متوالی ضعیف شده است اما در سطح بالا باقی مانده است.

غذا همچنان محرک اصلی بود، با افزایش 17.2 درصدی نسبت به سال قبل در حالی که قیمت انرژی 6.8 درصد افزایش یافت. محصولات لبنی، نان، ماهی، شکر، مربا و عسل بیشترین افزایش را داشته اند.

رویداد اصلی در بازارهای مالی امروز، اعداد تورم ایالات متحده در ماه آوریل است.

مایکل هیوسون، تحلیلگر ارشد بازار در CMC Markets انگلستان می گوید:

با توجه به اینکه فدرال رزرو هفته گذشته دوباره نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش داد، اعداد CPI امروز آوریل معیار کلیدی بعدی هستند که نشان می دهد آیا در جلسه بعدی فدرال رزرو دکمه مکث را زده و نرخ ها را پس از چندین جلسه افزایش متوالی بدون تغییر نگه می دارد.

در حالی که شاخص کل شاخص بهای مصرف کننده در ماه مارس از 6 درصد در فوریه به 5 درصد کاهش یافت، تصویر قیمت های اصلی کمک چندانی به کاهش شدید تورم نکرد و در این حوزه است که فدرال رزرو مایل است بازارها توجه خود را متمرکز کنند. بر.

بر اساس معیار اصلی در ماه مارس، قیمت ها به صورت سالانه از 5.5 درصد به 5.6 درصد افزایش یافت که برای اولین بار از ژانویه 2021، تورم اصلی را بالاتر از تورم اصلی قرار داد.

این چسبندگی در قیمت‌های اصلی و همچنین انعطاف‌پذیری در بازار کار ایالات متحده است که کار فدرال رزرو را بسیار دشوار می‌کند، حتی اگر شاهد افزایش نرخ‌های بانک مرکزی ایالات متحده در هر جلسه در 12 ماه گذشته بوده‌ایم.

همچنین امروز، رئیس جان لوئیس با رای اعتماد کارکنان مواجه خواهد شد از آنجایی که شراکت، گزینه‌ای را در نظر می‌گیرد که سرمایه‌گذاری خارجی را در تغییری که می‌تواند مدل چند دهه متعلق به کارمندان را تهدید کند، وارد کند.

شارون وایت، رئیس هیئت مدیره، پس از گزارش زیان‌های سنگین از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌های Waitrose، در حال بررسی راه‌های رادیکال برای کمک به تامین امنیت آینده گروه، از جمله ایجاد تنوع در ساخت آپارتمان‌هایی برای اجاره بالای مغازه‌ها است.

برنامه کار

  • 9 صبح BST: تولید صنعتی ایتالیا برای ماه مارس

  • ساعت 13:30 BST: تورم ایالات متحده در ماه آوریل (پیش‌بینی: 5٪، قبلی: 5٪)

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …