نخست‌وزیر نیوساوت ولز به وزرا می‌گوید که مستقیماً به سؤالات گرت وارد | نماینده مجلس پاسخ ندهند سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریس مینز، نخست‌وزیر نیو ساوت ولز، اعضای دولت خود را از پاسخگویی مستقیم به سؤالات گرت وارد، که در ماه مارس پس از متهم شدن به تجاوز جنسی، مجدداً به پارلمان انتخاب شد، منع کرده است.

نماینده مستقل کیاما سال گذشته پس از متهم شدن توسط پلیس، در اقدامی که او را از حضور در محل در خیابان مک کواری و رای دادن به قانون منع کرد، از پارلمان تعلیق شد.

او در اوایل سال جاری نسبت به اتهامات وارده بیگناه اعتراف کرد و قبلا گفته بود که مشتاقانه منتظر اثبات بی گناهی خود در دادگاه است.

او پس از انتخاب مجدد در انتخابات ایالتی ماه مارس، به پارلمان بازگشته است.

مینز از پاسخ دادن به سوالی در مورد سیاست ناتوانی که وارد در اولین زمان سوال مجلس جدید در روز چهارشنبه مطرح شده بود، خودداری کرد، در عوض آن را مورد توجه قرار داد.

او بعداً گفت که به همه وزرا توصیه کرده است که همین کار را انجام دهند تا زمانی که کمیته امتیازات در مورد آینده وارد در پارلمان تصمیم گیری کند و از کمیته امتیازات خواسته شده است بررسی کنند که آیا لیبرال سابق باید دوباره تعلیق شود.

مینز روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «با توجه به زمینه آن تحقیق مناسب است… هر سؤالی که او از من یا وزرای من پرسیده است، تحت نظر گرفته شود و من رسماً به سؤالات او پاسخ خواهم داد».

“این به استعلام امتیازات بستگی دارد [as to] چه توصیه ای برای ادامه خدمت ایشان در مجلس قانونگذاری خواهد بود.»

وی افزود: من نمی‌خواهم در مورد استعلام‌های آنها پیش داوری کنم و نمی‌خواهم پیش داوری کنم که کمیته با چه چیزی به مجلس قانونگذاری بازمی‌گردد. تا زمانی که از آنها قضاوتی دریافت نکنیم، به سؤالات او پاسخ خواهم داد.»

این موضوع بعد از ظهر چهارشنبه به کمیسیون ارجاع شد.

وارد گفت تصمیم مینز برای پاسخ ندادن مستقیم به سوالات بی احترامی به مردم کیاما و افراد دارای معلولیت بود.

او گفت: «خودداری آقای مینز از پاسخ دادن به سؤالات من در مورد سیاست ناتوانی، چیزی است که از یک رهبر مخالف انتظار دارید – نه یک نخست وزیر».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

من به‌عنوان یکی از دو نفر در مجلس قانون‌گذاری که تجربه‌ای از معلولیت داشتند، تا حدودی شوکه شدم که نخست‌وزیر درباره یک سؤال سنجیده و معقول درباره یک موضوع مهم به خود می‌بالید.»

رهبر مخالفان، مارک اسپیکمن، گفت که مردم کیاما باید مورد احترام قرار گیرند و به این ترتیب، به سؤالات وارد باید در صحن مجلس پاسخ داده شود.

او گفت: “آقای وارد یک سوال کاملاً قانونی داشت … و باید به روش متعارف پاسخ داده می شد.”

سخنگو گفت که احترام به رأی دهندگانی که وارد را مجدداً در پارلمان نصب کرده اند، «بر عهده نمایندگان پارلمان است».

پلیس ادعا کرده است که وارد در فوریه 2013 به یک نوجوان 17 ساله در سواحل جنوبی نیوساوت ولز تعرض کرده و در سپتامبر 2015 به مردی 27 ساله در سیدنی تجاوز کرده است.

وی به پنج جرم از جمله رابطه جنسی بدون رضایت، سه مورد تجاوز به عفت و ضرب و شتم متداول که اتهام جایگزین یکی از جرایم منافی عفت است، متهم شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …