گزارش می‌گوید پروژه ساخت ناوچه‌های نیروی دریایی در آدلاید با هزینه‌های قابل توجهی مواجه است | ارتش استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش حسابرسی جدید، پس از اینکه مقامات دفاعی نتوانستند به درستی «ارزش برای پول» را در نظر بگیرند، یک پروژه کشتی‌سازی ۴۵ میلیارد دلاری با هزینه‌های «قابل توجه» مواجه شد.

گزارش روز چهارشنبه از مراحل اولیه برنامه ساخت 9 ناوچه جدید کلاس شکارچی برای نیروی دریایی سلطنتی استرالیا انتقاد می کند – فرآیندی که در زمان حکومت ائتلافی سابق روی کار آمد.

انتشار این گزارش همزمان با ارائه قوانین جدید توسط دولت کارگر برای هموار کردن راه برای پروژه پیچیده و گران قیمت کشتی سازی بود: دستیابی به زیردریایی های هسته ای تحت پیمان Aukus.

اداره حسابرسی ملی استرالیا (Anao) دریافت که مدیریت وزارت دفاع در مورد تدارکات کلاس Hunter تنها “تا حدی موثر” بوده است.

در گزارش ارائه شده در پارلمان آمده است: «فرایند تدارکات دفاعی و فرآیندهای مشاوره ای مربوطه فاقد تمرکز بر ارزش پولی بوده و سوابق کلیدی، از جمله منطق رویکرد تدارکات، حفظ نشده است».

“هزینه های قرارداد تا به امروز در تحویل نقاط عطف پروژه موثر نبوده است، و پروژه با تاخیر 18 ماهه و هزینه های اضافی که تا حد زیادی به دلیل عدم بلوغ طراحی است، مواجه است.”

در این گزارش آمده است که مشکلات طراحی تا کنون 423 میلیون دلار هزینه را برای دفاع افزایش داده است. اما اضافه کرد: «در ژانویه 2023 پیش‌بینی می‌شد که این پروژه به میزان قابل توجهی از کل بودجه پروژه مصوب دولت تجاوز کند.»

دولت ترنبول در ژوئن 2018 اعلام کرد که ناوچه های کلاس Hunter توسط شرکت بریتانیایی BAE Systems طراحی و در کارخانه کشتی سازی آزبورن در آدلاید ساخته خواهد شد.

دولت وقت اعلام کرد که این تصمیم را پس از «فرایند ارزیابی رقابتی دقیق و جامع» گرفته است که گزینه‌هایی را از سوی Fincantieri ایتالیا و Navantia اسپانیا نیز در نظر گرفته بود.

اما آنائو دریافت که توصیه‌های ارائه شده به دولت «کامل نیست»، زیرا دفاع نتوانسته بود ارزیابی ارزش برای پول را روشن کند.

در این گزارش آمده است که دفاع گزینه BAE را «در درجه اول بر اساس قابلیت جنگ ضد زیردریایی» توصیه کرد، اما برخی از اسناد مربوط به این فرآیند حفظ نشدند.

طرح مدیریت قرارداد تنها سه سال و نیم پس از اجرای قرارداد ایجاد شد.

در پاسخ به گزارش Anao، وزارت دفاع با دو توصیه برای بهبود فرآیندهای خود موافقت کرد، اما این یافته ها را مورد مخالفت قرار داد.

این وزارتخانه گفت: «دفاع به وضوح ارزش پول را در طول فرآیند تدارکات در نظر گرفت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما پت کانروی، وزیر صنعت دفاعی، گفت که گزارش آنائو “بار دیگر بی نظمی و سوء مدیریت پروژه های دفاعی حیاتی توسط دولت ائتلافی سابق را نشان می دهد.”

برنامه ناوچه کلاس شکارچی تحت نظارت جدید است زیرا دولت آلبانی دستور بازنگری جدید در مورد نیازهای ناوگان سطحی نیروی دریایی را داده است.

ویلیام هیلاریدس، معاون بازنشسته نیروی دریایی ایالات متحده – که مدتهاست منبع مشاوره به دولت های استرالیا در مورد مسائل دریایی بوده است – یکی از سه نفری است که برای انجام این بررسی در چند ماه آینده منصوب شده اند.

دیگران، رزماری هاکستبل، وزیر سابق دارایی و استوارت مایر، معاون بازنشسته نیروی دریایی سلطنتی استرالیا هستند.

آنها بررسی خواهند کرد که آیا با توجه به تصمیم برای دستیابی به زیردریایی های هسته ای، نیاز به تغییر در برنامه های ناوگان سطحی نیروی دریایی است یا خیر.

روز چهارشنبه، دولت لایحه‌ای ارائه کرد تا توضیح دهد که ممنوعیت موجود در استفاده از انرژی هسته‌ای غیرنظامی در استرالیا مانع از «زیردریایی‌های متعارف مجهز به انرژی هسته‌ای» نمی‌شود.

انتظار می رود که برنامه زیردریایی بین 268 تا 368 میلیارد دلار از هم اکنون تا اواسط دهه 2050 هزینه داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …