چگونه HP می تواند من را از استفاده از کارتریج چاپگر ارزان تر منع کند؟ | حقوق مصرف کننده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

من کارتریج تونر بازیافتی معمول خود را برای چاپگر HP LaserJet خریداری کردم. وقتی آن را نصب کردم، پیامی دریافت کردم که به من می گفت چاپ مسدود شده است زیرا کارتریج HP نیست. معلوم شد که در چند هفته گذشته، HP سفت‌افزار چاپگر را (بدون درخواست) به‌روزرسانی کرده است تا استفاده از کارتریج‌های غیر HP را متوقف کند. این بدان معنی است که من باید 30٪ اضافی برای کارتریج های تونر خود بپردازم. چه خبر است؟
PW، Argyll & Bute

فکر می کنم بتوانم در یک کلمه به آن پاسخ دهم: سودجویی. HP آن را اینگونه توصیف نمی کند. نوع دوستی بهانه ای است که ترجیح می دهد. به من می‌گوید عملی که آن را «امنیت پویا» می‌نامد «افزایش تجربه چاپ کلی برای مشتریانمان» است.

این ادعا می کند که ممنوع کردن کارتریج های ساخته شده توسط هر سازنده دیگری کیفیت چاپ و حفاظت از امنیت را افزایش می دهد. یک جایگزین در صفحه پشتیبانی مشتری خود اعتراف کرده است، جایی که می گوید: “هدف از ویژگی امنیتی پویا محافظت از نوآوری ها و مالکیت معنوی HP است.”

امنیت داینامیک از سال 2016 بدون اطلاع صاحبان چاپگر، محدودیت‌هایی را برای کارتریج‌ها ایجاد کرده است. کاربرانی که سال‌ها به مارک‌های ارزان‌تر جوهر متکی بوده‌اند، اکنون مجبورند آن‌ها را، استفاده‌شده یا استفاده نشده، کنار بگذارند و هزینه‌ای برای HP پرداخت کنند. خود. پیامدهای این نوع حمایت گرایی قابل توجه است. اگر مشتری از Colgate استفاده نکند، مانند غیرفعال کردن مسواک برقی است.

به نظر می رسد بدتر شود. GOS از Boothby Pagnall، Lincolnshire، گزارش می دهد که چاپگر HP او به طور ناگهانی کارتریج های HP را که قدیمی تلقی می شوند رد می کند. او می نویسد: “من هرگز متوجه نشدم که چیزی به عنوان “بهترین تاریخ قبل” در جوهر وجود دارد. “من مطمئن هستم که من تنها کسی نیستم که خرید عمده می کنم، فقط قبل از استفاده از آنها منقضی می شود. یکی که دیروز تعویض کردم 45 پوند قیمت داشت.

نکته خارق‌العاده این است که HP اخیراً و ماه‌ها پس از موافقت با بسته غرامت خارج از دادگاه 1.35 میلیون یورویی برای مشتریانی در چهار کشور اروپایی که پس از مسدود شدن کارتریج‌هایشان بدون هشدار قبلی از جیب خود رها شده‌اند، به تازگی و بی‌سر و صدا این تمرین را گسترش داده است.

در سال 2020، پس از آن که مشتریان آمریکایی شکایت دسته جمعی خود را مطرح کردند و ادعا کردند که از سیستم به روز رسانی امنیتی خود برای آسیب رساندن به آنها سوء استفاده کرده است، 1.5 میلیون دلار پرداخت کرد. همچنین در سال 2020، سازمان رقابت و بازار ایتالیا آن را به دلیل اعمال محدودیت ها بدون اطلاع به مشتریان، 10 میلیون یورو جریمه کرد.

HP اعلام کرد که شهرک‌سازی‌ها اعتراف به تخلف را پیشنهاد نمی‌کنند. دور از آن. در اعماق وب‌سایت آن هشداری وجود دارد که هر چاپگری می‌تواند در هر زمانی کارتریج‌های غیر HP را نپذیرد.

مشتریان با سه انتخاب روبرو هستند. آنها می توانند کارتریج های HP را عمیقاً حفاری کنند. از به‌روزرسانی‌های میان‌افزاری که ممکن است ذخیره کارتریج‌ها را غیرفعال کند و چاپگرهایشان را در برابر بدافزار آسیب‌پذیر کند، خودداری کنید. یا آنها می توانند به تولید کننده دیگری تغییر مکان دهند.

سازمان رقابت‌ها و بازارهای بریتانیا به من می‌گوید که تولیدکنندگان باید پیشاپیش روشن کنند که آیا چاپگر محدود به مارک‌های خاصی است یا خیر و هر گونه ادعا در مورد ناسازگاری گمراه‌کننده نیست. از تایید اینکه آیا در حال بررسی است یا خیر خودداری کرد.

و یک فریاد برای کسانی که خدمات را بالاتر از هزینه قرار می دهند

شرکت‌هایی وجود دارند که معمولاً کوچک‌تر هستند، که رضایت مشتری را برای درآمد اساسی می‌دانند، بنابراین در اینجا به کسانی که خدمات را بالاتر از هزینه قرار می‌دهند، فریاد می‌زنیم:

نامه ای درباره واکنش Dorset Cereals به پد بینی عینک یک نفر در بسته موسلی واقعا ما را شوکه کرد! برند مورد علاقه ما، Pure Delish، در نیوزلند، حاوی قطعات میوه ای بود که آنقدر سفت بودند که تقریباً تعدادی دندان شکسته شد. ما شکایتی را ایمیل کردیم و همان روز یک پاسخ عذرخواهی دریافت کردیم. دو روز بعد، نیم دوجین بسته غلات مختلف رسید، با یادداشتی که امیدوار بود در آینده از محصولی با کیفیت بهتر لذت ببریم. امیدواریم Dorset Cereals برگه ای از کتاب همکاران کیوی خود داشته باشد!
C و JH، اوکلند، نیوزیلند

من یک آچار از مجموعه ابزارهای هیلکا را اشتباه انداختم و جایگزینی برای خرید جداگانه پیدا نکردم. من با شرکت تماس گرفتم و آن را رایگان برای من ارسال کرد.
GB، پرت

من یک لباس از نانسی مک سفارش دادم. به زیبایی ساخته شده بود، اما برای من مناسب نبود. دو تا دیگه برام فرستاد تا ببینم مناسب ترند یا نه. همچنین پیشنهاد داد که یک لباس با طول دلخواه بدون هزینه اضافی بسازد و صاحبش تلفن کرد تا بررسی کند که خوشحال هستم. بازگشت رایگان بود. من به ندرت با چنین خدمات مشتری عالی روبرو شده ام.
DN، Stroud، Gloucestershire

وقتی یکی از نورگیرهای Velux 20 ساله من خراب شد، تصور کردم که باید آن را تعویض کنم. نماینده Velux گفت که به نظر یک مشکل شناخته شده است و خدمات مشتریان تأیید کردند که این واحد به دلیل نقص بین سال‌های 1997 تا 2002 فراخوان شده است و آنها آن را جایگزین خواهند کرد و دو واحد دیگر را رایگان خواهند کرد. کار در عرض شش روز پس از تماس من کامل شد.
CH، منچستر بزرگ

ایمیل your.problems@observer.co.uk. آدرس و شماره تلفن را وارد کنید. ارسال و انتشار تابع شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …