نماینده مجلس کوئینزلند دیدار با رهبر اوباش راکهمپتون، تورین اوبراین را لغو کرد | سیاست کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت کوئینزلند برنامه های ملاقات یک نماینده مجلس با رهبر سابق یک گروه راست افراطی «وطن پرست» را لغو کرده است، که اوباش را تشویق کرد تا خانه یک نوجوان بومی راکهمپتون را محاصره کنند.

بری اورورک، نماینده راکهمپتون، پس از رهبری یک گروه 30 نفره که روز یکشنبه به خانه نوجوان هجوم آورده بودند، از تورین اوبراین دعوت شده بود تا “با پلیس و سایر سهامداران” بنشیند.

اورورک و مارک رایان، وزیر پلیس، در ابتدا از جلسه دفاع کردند، علیرغم افشاگری های آبان نیوز استرالیا در مورد وابستگی قبلی اوبراین به لیگ دفاع از میهن پرستان، گروهی که مرتباً محتوای توهین آمیز ضد اسلام را منتشر می کرد.

روز چهارشنبه، اورورک گفت که تحصن دیگر برگزار نخواهد شد.

این نماینده مجلس قبلاً گفته بود که او براین را برای شرکت در جلسه ای با پلیس دعوت کرده است “در تلاشی برای کاهش تنش و اطمینان از درک خطرات مهم این رفتار”.

اورورک به آبان نیوز استرالیا گفت: «او حضور خود را تأیید نکرد و در عوض به نظر می‌رسد که به تلاش برای تحریک رفتار هوشیارانه ادامه می‌دهد، که این یک خطر برای جامعه ما است.

به این ترتیب، این جلسه برگزار نخواهد شد و من به حمایت از پلیس در تلاش برای جلوگیری از تبدیل این وضعیت به یک تراژدی ادامه خواهم داد.

در اوایل این هفته، فیس بوک اوبراین را به دلیل زیر پا گذاشتن استانداردهای جامعه ممنوع کرد، زیرا او نام و عکس دو نوجوان بومی را که به اعتقاد او مرتکب فعالیت مجرمانه شده بودند و مردم محلی را تشویق به حضور در خانه هایشان کرد، منتشر کرد.

پیام‌های خصوصی در پلتفرم‌های دیگر، که به آبان نیوز استرالیا درز کرده است، نشان می‌دهد که اوبراین در حال برنامه‌ریزی یک رویداد اعتراضی دیگر برای چهارشنبه شب است.

این رویداد شامل کاروان‌هایی از اتومبیل‌ها بود که در اطراف «نقاط داغ» خاص راکهمپتون رانندگی می‌کردند و اوبراین در دیگر پست‌های رسانه‌های اجتماعی ادعا کرد که «خط باز با پلیس دارد».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آبان نیوز استرالیا از سرویس پلیس کوئینزلند پرسید که آیا اوبراین “خط باز” برای افسران دارد یا خیر، و آیا پلیس برای انجام گشت جاده ای تایید یا علامتی داده است یا خیر.

ساپت گلن پوینتینگ منطقه Capricornia گفت که پلیس “از ادعاهای اضطراری در رسانه های اجتماعی آگاه است و استراتژی ها برای نظارت و پاسخ به وضعیت فعلی وجود دارد.”

آنها نگفتند که آیا تماس مستمری با اوبراین داشته اند یا خیر.

روز چهارشنبه، نخست‌وزیر کوئینزلند، آناستاسیا پالاسزوک، هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا مناسب است یک نماینده دولت با اوبراین بنشیند یا خیر، گفت که از جلسه پیشنهادی “آگاهی ندارد”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …