حمله اتحادیه خدمات کشوری به شماره 10 به دلیل عدم ارائه پرداخت هزینه زندگی | اتحادیه های کارگری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک اتحادیه بزرگ از شماره 10 انتقاد کرده است که به کارمندان دولت مبالغی را که به سایر کارکنان بخش دولتی مانند معلمان و کارکنان بهداشت وعده داده شده بود، پرداخت نمی کند.

مایک کلنسی، دبیر کل اتحادیه پرسپکت، در حالی که اعضا آماده اعتصاب می‌شدند، گفت که به اتحادیه‌ها «هر نشانه‌ای» داده شده است مبنی بر اینکه پیشنهاد دستمزد برای کارمندان دولتی همان الگوی سایرین در بخش دولتی خواهد بود.

به معلمان، کارکنان راه آهن و کارکنان بهداشت و درمان، مبلغی یکباره برای کمک به مقابله با فشارهای زندگی ارائه شده است.

با این حال، کلنسی گفت که این ایده به نظر می رسد که “به طور ناگهانی” زمانی که دفتر کابینه پیشنهاد پرداخت را در ماه گذشته روی میز قرار داد، کنار گذاشته شد. به جای آن همه کارمندان دولتی در سال 2023/24 فقط 4.5 درصد برای اکثر مقامات در زمانی که تورم دو رقمی است، پس از 2 تا 3 درصد در سال قبل، پیشنهاد شد.

کلنسی گفت: “ما حدس می زنیم که این تصمیم شماره 10 است که به دفتر کابینه ابلاغ شده است و این باور را به خود جلب می کند زیرا شما نمی توانید دلیل منطقی برای انجام این کار پیدا کنید.” ما نمی‌خواهیم این واقعیت را رها کنیم که نشانه‌هایی وجود داشت که بیشتر در دسترس بود، اما در نهایت با کارمندان دولتی بدتر از بقیه رفتار شد. چرا؟ کسی باید به این سوال پاسخ دهد و توضیح دهد.»

اگرچه مبلغی مقطوع هرگز به طور رسمی به اتحادیه های خدمات ملکی پیشنهاد نشد، چندین منبع گفتند که به طور کلی قابل درک است که پرداخت نقدی در راه است. اما زمانی که جرمی کوئین، وزیر کابینه، پیشنهاد دستمزد را ارائه کرد، از اینکه این پیشنهاد با معاملاتی که برای سایر کارکنان بخش دولتی ارائه شده بود، مطابقت ندارد، خجالت کشید.

اعضای بالقوه در حال حاضر پس از یک روز اقدام قبلی در 15 مارس و فعالیت‌های صنعتی متوالی برای اعمال قانون و ممنوعیت اضافه کاری از آن زمان، قرار است روز چهارشنبه اعتصاب کنند. این بزرگترین اقدام صنعتی است که توسط اتحادیه در بیش از یک دهه انجام شده است، که کارکنان متخصص، فنی، حرفه ای، مدیریتی و علمی در آژانس های Whitehall مانند Met Office، Health and Safety Executive و Natural England را پوشش می دهد.

این به اعتصابات دیگر در میان کارمندان دولت در اتحادیه PCS می افزاید، که 130,000 عضو آن ماه ها دست به اقدامات صنعتی مکرر زده اند. اتحادیه اکنون برای اعتصاب بیشتر در حال رای گیری مجدد است.

برخی از اعضای آن در HMRC نیز قرار است چهارشنبه و روزهای دیگر این ماه و ژوئن اعتصاب کنند.

Mark Serwotka، دبیر کل PCS، گفت: «اعضای ما در HMRC جدیدترین در صف طولانی اعضای PCS هستند که مجبور به اعتصاب برای مبارزه برای افزایش حقوق اعضای PCS هستند.

تنها در HMRC، تقریباً از هر سه کارمند یک نفر در حال حاضر حداقل دستمزد ملی دارد. در DWP از هر پنج کارمند، یک نفر مجبور است مزایای حین کار را مطالبه کند. این افراد نیروی کار خود دولت هستند که سال‌ها پس از یک سال متوالی از افزایش ناچیز دستمزد رنج می‌برند و ده‌ها هزار نفر از آنها را در بحران مالی قرار می‌دهند.

ما عقب ماندن را نمی پذیریم. ما نمی پذیریم که با ما مانند یک رابطه ضعیف رفتار شود. اعضای PCS مصمم هستند که فشار را تا زمانی که دولت پیشنهاد خود را به ما بهبود بخشد، ادامه دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …