تحقیقات گفت: پلیس و توطئه سیاسی در مورد پرونده بروس لرمن “ممکن است، اگر نه محتمل” | قلمرو پایتخت استرالیا (ACT)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان کل در محاکمه بروس لرمن می گوید که او فکر می کرد که ممکن است توطئه ای با پلیس و سیاستمداران برای اطمینان از آزادی کارمند سابق ائتلاف وجود داشته باشد.

مدیر دادستان عمومی ACT، شین درومگلد اس سی، اولین شاهد در یک تحقیق مستقل است که در مورد پیگرد قانونی لهرمان، که به تجاوز جنسی بریتنی هیگینز متهم شده بود، تحقیق می کند.

لهرمان به طور مداوم اتهامات مربوط به تجاوز به هیگینز، یک همکار و همکار سیاسی، در دفتر وزیر صنعت دفاع وقت لیندا رینولدز در مارس 2019 را رد کرده است. او در مورد یکی از اتهامات رابطه جنسی بدون رضایت خود را بی گناه دانسته و هرگونه فعالیت جنسی را رد کرده است. رخ داده است.

درامگلد روز چهارشنبه توسط وکیل کمک کننده به تحقیق، ارین لانگ باتوم کی سی، درباره نامه ای که به افسر پلیس ACT، نیل گاگان، پس از شکست اولین محاکمه نوشت، مورد بازجویی قرار گرفت.

این نامه به تشریح اتهامات جدی در مورد چندین پلیس پرداخته و خواستار تحقیقاتی شده است که در حال حاضر در حال برگزاری است.

درامگلد گفت که نامه را به دلیل “شور” تعدادی از پلیس در مورد ادامه ندادن پرونده، دخالت رینولدز و دیگر سیاستمداران در این روند و تعاملات بین قلمرو و پلیس فدرال نوشته است.

درامگلد در این تحقیق گفت: “نگرانی من این بود که چیزهای عجیب و غریب زیادی رخ داده بود و آیا آنها به هم متصل بودند.”

من از همان ابتدا یک سال و نیم وقت داشتم [of his involvement in the case]، از اینکه پلیس مشتاقانه به من می گوید این موضوع نباید ادامه پیدا کند.

“موضوعات مرکب نگرانی من را به حدی افزایش داد که بسیار نگران بودم این قطعات متحرک به هم مرتبط باشند.”

زمانی که لانگ‌باتوم از او پرسید که آیا فکر می‌کند توطئه‌ای در کار بوده است، او گفت: «فکر می‌کردم به اندازه‌ای است که این اتفاق ممکن باشد، اگر نه محتمل».

Walter Sofronoff KC، که سرپرستی تحقیقات را بر عهده دارد، از درامگلد پرسید که آیا او به این موضوع فکر کرده است که آیا توضیح در مورد مسائل درک شده که در طول تعقیب قضایی رخ داده است، ماهیت خارق‌العاده پرونده است، از این نظر که شامل مجلس پارلمان، جنبش نوظهور #MeToo می‌شود. نخست وزیر، و Logies.

سافرونوف همچنین پیشنهاد کرد که این امکان وجود دارد که پلیس تحقیق «نگرش‌های کاملاً منسوخ» نسبت به نحوه رفتار قربانیان ادعایی داشته باشد و انتظار می‌رود که رفتار کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «این توضیح واضحی برای ضدیت آنهاست.

آنها به جای اینکه به دنبال برخی برنامه های سیاسی هستند، گمراه شده اند، تصور نادرستی دارند.

درامگلد گفت که هیچ مدرکی برای نگرانی هایش به جز نظرات افسران و شور و اشتیاق آنها در دست ندارد، اما گفت که او “کاملاً از آنچه در حال وقوع است کور است”.

“من فقط آنچه را که در حال شکستن سطح است، می بینم و آنچه را که در زیر سطح می گذرد، نمی بینم.”

این تحقیق پس از آن که دولت ACT گفت “تعدادی از شکایات و اتهامات” در مورد محاکمه وجود داشته است، ایجاد شد.

اولین محاکمه پس از اینکه یک هیئت منصفه مقالات تحقیقاتی خارجی در مورد تجاوز جنسی را وارد کرد، کنار گذاشته شد و در دسامبر 2022 درامگلد اعلام کرد که یک محاکمه مجدد برنامه ریزی شده به دلیل ترس از سلامت هیگینز انجام نخواهد شد.

جلسه رسیدگی ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …