اینترپل به دنبال کمک مردم در قتل های سرد اروپا است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اینترپل “عملیات من را شناسایی کن” را برای شناسایی بقایای 22 زن که در هلند، بلژیک و آلمان پیدا شده اند، راه اندازی کرده است.

بقایای آنها در سه کشور شرکت کننده طی چند سال کشف شد. آنها که هستند، اهل کجا هستند و چرا بقایای آنها در مکان های مختلف پیدا شده است، مشخص نیست.

تا حدودی به این دلیل که زنان متوفی احتمالاً از کشورهایی غیر از محل پیدا شده بودند، هنوز شناسایی هویت آنها ممکن نشده است. این احتمال وجود دارد که اجساد آنها در جایی که پیدا شده اند رها شده باشد تا تحقیقات جنایی دشوارتر شود. قربانیان در گورهای موقت دفن شدند.

تصور می‌شود که برخی از زنان از مناطق خاصی در اروپای شرقی آمده‌اند، اما در موارد دیگر، همه گزینه‌ها باز هستند.

شناسایی هویت قربانی در نهایت می تواند منجر به دستگیری مظنون نیز شود.

با این حال، تمرکز اصلی “عملیات من را شناسایی کن” تعیین هویت قربانیان است. DNA از اکثر قربانیان در دسترس است تا در صورت لزوم هویت آنها از طریق مقایسه مشخص شود.

پشتیبانی آنلاین از افراد مشهور

برای سال ها، اینترپل نقش اساسی در تسهیل تبادل اطلاعات در مورد بقایای انسان های ناشناس بین سازمان های پلیس از طریق به اصطلاح اعلامیه های سیاه ایفا کرده است.

در سال‌های اخیر، در نتیجه افزایش مهاجرت جهانی یا قاچاق انسان، تعداد افرادی که در خارج از مرزهای ملی خود مفقود شده‌اند، افزایش یافته است.

زنان به طور نامتناسبی تحت تأثیر خشونت مبتنی بر جنسیت، از جمله خشونت خانگی، تجاوز جنسی، و قاچاق قرار می گیرند. بنابراین، این عملیات با هدف بازگرداندن نام این زنان به آنها انجام می شود.

راه اندازی این لیست توسط زنان مشهور کشورهای شرکت کننده پشتیبانی می شود. در ویدئویی آنلاین، بازیگران، خوانندگان و بانوان ورزشکار از مردم می‌خواهند اسامی زنان مقتول را گزارش کنند.

در میان آنها می توان به کاریس ون هوتن بازیگر و ویرله بائتنز، خوانندگان S10 و اکسل رد، قهرمان بوکس رجینا هالمیچ و گزارشگر ورزشی کاترین مولر هوهنشتاین اشاره کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …