جرج سانتوس، نماینده کنگره نیویورک توسط دادستان فدرال متهم شد | جورج سانتوس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته افراد مطلع، دادستان های فدرال در نیویورک جورج سانتوس، نماینده کنگره، جمهوری خواه مجلس نمایندگان را که ماه هاست تحت نظر وزارت دادگستری به دلیل سوالاتی در مورد کمپین انتخاباتی و فعالیت های مالی خود در سال 2022 بوده است، متهم کرده اند.

ماهیت دقیق کیفرخواست – که قبلاً توسط CNN گزارش شده بود – نامشخص است زیرا هنوز مهر و موم شده است.

یکی از این افراد گفت انتظار می رود سانتوس به زودی صبح چهارشنبه خود را به مقامات دادگاه فدرال در بروکلین تسلیم کند. در آنجا، او احتمالاً در یک محاکمه ظاهر می شود، جایی که انتظار می رود اتهامات خاص علیه او آزاد شود.

به نظر می‌رسد که خبر کیفرخواست برای سانتوس تعجب‌آور بوده است، زیرا او روز سه‌شنبه ساعاتی قبل از انتشار گسترده این اتهامات مطلع شد و نه سخنگوی دفتر کنگره و نه وکیل وی به درخواست اظهارنظر پاسخ ندادند.

برای ماه‌ها، دفتر دادستانی ناحیه شرقی نیویورک و اف‌بی‌آی چندین خط تحقیقاتی را در مورد پرونده‌های کمپین فدرال سانتوس به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی در مورد استفاده غیرقانونی از بودجه برای اهداف غیرمرتبط با انتخابات دنبال می‌کنند.

بی‌نظمی‌ها در پرونده‌های سانتوس که توسط رسانه‌های خبری گزارش شده بود، در چهره آن‌ها آشکار بود: 1200 پرداخت 199.99 دلار – دو سنت کمتر از آستانه‌ای که دریافت‌ها لازم بود – یک صندوق ثبت‌نشده که مبالغ هنگفتی را برای سانتوس جمع‌آوری کرد، و حدود 40000 دلار برای سفر هوایی.

هنگامی که سانتوس و کمپین او در نهایت افشای امور مالی کمپین را اصلاح کردند، همانطور که 36 بار انجام دادند، برخی از اهداکنندگان در مصاحبه‌ها شکایت کردند که مبلغی را که داده‌اند نادرست معرفی کرده‌اند، در حالی که برخی از کمک‌ها بعداً به طور کامل از پرونده ناپدید شدند.

این بی نظمی ها همچنین شامل پرداخت های عجیب و غریبی مانند 11000 دلار به شرکتی به نام Cleaner 123 بود که ظاهراً برای «اجاره آپارتمان برای کارکنان» برای خانه ای در لانگ آیلند بود که همسایگان در مصاحبه هایی به نیویورک تایمز گفتند که سانتوس در خودش زندگی می کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سانتوس تاکنون توانسته است از هرگونه پیامد سیاسی جدی به دلیل عدم صداقت گسترده خود به رای دهندگان دوری کند، احتمالاً به این دلیل که جمهوری خواهان اکثریت کمی در مجلس دارند و سانتوس رای کلیدی برای کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواهان مجلس برای برنده شدن کرسی ریاست مجلس بود. .

مهم ترین موضوع تا زمان صدور کیفرخواست به تحقیقات اخلاقی مجلس، توسط یک کمیته کنگره که به ندرت اعضای مجلس را تنبیه می کند، محدود شد. پس از انتشار گسترده اتهامات، مک کارتی به خبرنگاران گفت که از سانتوس که ماه گذشته مبارزات انتخاباتی مجدد خود را در سال 2024 اعلام کرد، می خواهد در صورت مجرم شناخته شدن، استعفا دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …