در اینجا آخرین اطلاعات در مورد سقف بدهی است.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن و کوین مک کارتی، رئیس‌جمهور، روز سه‌شنبه از یک نشست مهم در کاخ سفید بیرون آمدند، بدون اجماع در مورد چگونگی پایان دادن به بن‌بست خود بر سر بدهی فدرال و صرف چند هفته قبل از اینکه کشور برای اولین بار تعهدات خود را نکول کند. در تاریخ.

در شرایطی که اقتصاد آمریکا و شاید اقتصاد جهانی معلق مانده است، این دیدار اولین جلسه از این نوع بین رئیس جمهور دموکرات و رئیس جمهوری خواه از ماه فوریه بود. اما دو طرف به مواضع آغازین خود پایبند ماندند و آقای بایدن از کنگره خواست که سقف بدهی را بدون قید و شرط افزایش دهد تا از نکول جلوگیری کند و آقای مک کارتی اصرار داشت که چنین اقدامی با محدودیت های جدی در هزینه ها همراه باشد.

آقای بایدن پس از این نشست در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: «ما باید تهدید نکول را از روی میز حذف کنیم. او این بحث را سازنده توصیف کرد و گفت که او و رهبران کنگره روز جمعه مجددا با هم دیدار خواهند کرد.

او گفت: «همه افراد حاضر در جلسه خطر نکول را درک کردند.

اما رقیب اصلی او در بحث از این دیدار ناراضی بود. کوین مک کارتی رئیس مجلس به خبرنگاران گفت: «من هیچ حرکت جدیدی ندیدم. او گفت که بارها از آقای بایدن پرسیده است که آیا مکان‌هایی در بودجه فدرال وجود دارد که می‌توانند «پس‌انداز» پیدا کنند – یعنی کاهش. او گفت: «آنها به من چیزی نمی دهند. این با آنچه کاخ سفید علناً گفته است مطابقت دارد: آقای بایدن هیچ کاهشی را با افزایش سقف بدهی مرتبط نخواهد کرد.

سناتور میچ مک کانل، رهبر اقلیت، اصرار داشت که ایالات متحده نکول نمی کند. آقای مک کانل گفت: «آنچه ما در اینجا داریم، این است که زمان ما در حال اتمام است. آقای مک کارتی پیشنهاد کرده است که یک توافق باید در دو هفته آینده منعقد شود تا زمان کافی برای تصویب قانون باقی بماند.

برای دموکرات‌ها، سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت، گفت که در این جلسه، آقای مک کارتی از قول عدم تعهد دولت ایالات متحده خودداری کرد.

آقای شومر در مورد هزینه‌های فدرال گفت: «احتمالاً جاهایی وجود دارد که می‌توانیم توافق کنیم، برخی جاها می‌توانیم مصالحه کنیم». او گفت، اما این باید به طور جداگانه اتفاق بیفتد، نه به عنوان بخشی از مذاکرات سقف بدهی، و حفظ خط کاخ سفید.

چیزهای دیگری که باید بدانید در اینجا آمده است:

  • رهبران روز جمعه دوباره با هم دیدار خواهند کرد. در سال های اخیر، چنین بن بست هایی تا ساعت ها یا روزها قبل از یک ضرب الاجل حل نشده است – یا مهلت تمدید شده است.

  • آقای بایدن پیشنهاد کرد که ممکن است نشست هفته آینده رهبران گروه 7 در ژاپن را به منظور حل و فصل محدودیت بدهی از دست بدهد. او به خبرنگاران گفت: «امکان پذیر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …