مالکان «سودآوری از مسکن غیراستاندارد» برای افراد آسیب پذیر | مسکن اجتماعی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اداره حسابرسی ملی دریافته است که تعداد فزاینده ای از مالکان از واگذاری مسکن بد به برخی از آسیب پذیرترین افراد جامعه سود می برند.

ناظر مخارج گفت، شکاف‌های موجود در مقررات به صاحبان املاک اجازه می‌دهد «با ارائه مسکن پرهزینه و غیراستاندارد» با حمایت کم یا بدون حمایت، سود ببرند.

تخمین زده می شود که 650000 خانه تحت حمایت در بریتانیای کبیر با اسکان سرپناهی برای افراد مسن وجود دارد که تا حدودی کمک انسانی را به خود اختصاص می دهند که اکثریت آنها را تشکیل می دهند. همچنین قرار است اقامتگاه های حمایت شده نظارت و مراقبت را برای بهبودیافتگان معتادان، زندانیان سابق، افراد بی خانمان و قربانیان آزار خانگی فراهم کند. اما نمایندگان مجلس گفته اند که برای برخی از مالکان “بی وجدان” جذاب است زیرا از محدودیت های عادی در پرداخت مزایای مسکن معاف است، که اجاره های بالا را مجاز می کند.

کمیته منتخب عوام در زمینه ارتقاء سطح، مسکن و جوامع در سال گذشته اعلام کرد که مالکان درگیر یک “هجوم طلا” استثمارگرانه به عنوان بخشی از یک سیستم 3.5 میلیارد پوندی در سال هستند که “یک آشفتگی کامل” است.

آبان نیوز قبلاً گزارش داده بود که پلیس معتقد است مجرمان املاک را می خرند و آنها را به عنوان مسکن پشتیبانی می کنند اما حمایت اندکی انجام می دهند. پلیس وست میدلندز گفته است که باندها می توانند ماهانه صدها هزار پوند درآمد داشته باشند.

گزارش NAO می‌گوید: «برخی مناطق، مانند بیرمنگام، شاهد افزایش تعداد مالکانی بوده‌اند که مقررات را دور می‌زنند و آنها را قادر می‌سازد تا با ارائه مسکن پرهزینه و غیراستاندارد با حمایت، نظارت یا مراقبت کم یا بدون حمایت، سود ببرند».

شورای شهر هال دریافته است که در 345 واحد مسکونی پشتیبانی شده که بین آوریل 2019 و ژانویه 2022 بازرسی کرده است، 323 خطر وجود دارد که به عنوان یک خطر جدی و فوری برای سلامت و ایمنی طبقه بندی شده اند.

بین آوریل 2019 و سپتامبر 2021، شورای شهر بیرمنگام 3.6 میلیون پوند اضافه پرداختی متقلبانه به صاحبخانه های مسکن را دریافت کرد.

مگ هیلیر، رئیس کمیته حساب‌های عمومی مشترک، از دولت می‌خواهد تا از شوراها برای حل مشکل ناشی از شکاف‌های مقررات، که “هزینه زیادی برای مالیات دهندگان” دارد، حمایت کند.

او گفت: “افراد آسیب پذیر شایسته زندگی در مسکنی هستند که نیازهای آنها را برآورده می کند.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هیچ سازمانی به تنهایی مسئول نظارت بر مسکن حمایت شده نیست. مقامات محلی می توانند املاک را بازرسی کنند و هزینه های مسکن ادعا شده را به چالش بکشند، اما ممکن است منابع لازم برای این نظارت را نداشته باشند. همه ارائه دهندگان ملزم به ثبت نام در تنظیم کننده مسکن اجتماعی نیستند. کمیسیون خیریه ارائه دهندگانی را که به عنوان موسسات خیریه تشکیل شده اند تنظیم می کند، اما مسکن را بازرسی نمی کند. در همین حال، کمیسیون کیفیت مراقبت بر مراقبت شخصی متمرکز است و کیفیت اقامتگاه را بازرسی نمی کند.

NAO گفت که اداره تسطیح، مسکن و جوامع از این مشکل آگاه است. 5.4 میلیون پوند به مقامات محلی در بیرمنگام، بلکبرن و دارون، بلکپول، بریستول و هال برای آزمایش اقدامات اجرایی برای بهبود کیفیت و ارزش پول در مسکن پشتیبانی شده ارائه کرد. سال گذشته یکی از وزیران برنامه‌هایی را برای مقابله با «اقلیتی از صاحب‌خانه‌ها که برای مسکن‌های بی‌کیفیت با حمایت کم یا بدون حمایت، اجاره‌های بالایی دریافت می‌کنند» اعلام کرد.

یک سخنگوی دولت گفت: “ما در دو سال آینده 20 میلیون پوند برای بهبود کیفیت مسکن حمایت شده و محافظت بهتر از آسیب پذیرترین افراد جامعه سرمایه گذاری می کنیم. لایحه مسکن حمایت شده (نظارت نظارتی) استانداردهای مسکن حمایت شده را افزایش می دهد و مالکان سرکش را از بهره برداری از سیستم باز می دارد. ما همچنین تحقیقاتی را برای ارائه درک به روز از بخش مسکن حمایت شده سفارش داده ایم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …