جمهوری خواهان کارولینای جنوبی محدودیت های جدید سقط جنین را پیش می برند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کلمبیا، SC — جمهوری‌خواهان کارولینای جنوبی در تلاشی دیرهنگام برای محدود کردن دسترسی پس از شکست تقریباً کامل ممنوعیت در ماه گذشته، محدودیت‌های جدید سقط جنین را اعمال می‌کنند.

لایحه سنا که سقط جنین را به جز در اولین هفته های بارداری ممنوع می کند، به سرعت در مجلس کارولینای جنوبی در حال حرکت است و اولین نشانه ای است که رهبران جمهوری خواه ممکن است به بازگرداندن محدودیت هایی که در سال 2021 تصویب شد اما توسط دادگاه عالی ایالت لغو شد، نزدیک شوند.

تلاش سه شنبه دو مانع را برطرف کرد. قانونگذاران این پیشنهاد را از طریق یک جلسه صبحگاهی کمیته فرعی با یک ساعت نظر عمومی و یک جلسه کامل کمیته که بیش از سه ساعت به طول انجامید، پیش بردند.

این اقدام زمانی که سونوگرافی فعالیت قلبی را تشخیص می‌دهد، سقط جنین را ممنوع می‌کند، حدود شش هفته و قبل از اینکه اکثر مردم بدانند باردار هستند. این شامل استثنائاتی برای ناهنجاری کشنده جنین، تجاوز جنسی، زنای با محارم، و زندگی و سلامت بیمار تا 12 هفته است. پزشکان ممکن است با اتهامات جنایی شامل 10000 دلار جریمه نقدی و دو سال حبس برای تخلفات روبرو شوند.

اما کمیته مجلس نمایندگان روز سه شنبه به درج بسیاری از مفاد از ممنوعیت تقریباً کامل شکست خورده مجلس رأی داد. این لایحه اکنون شرایط پزشکی خاصی مانند حاملگی خارج رحمی و سقط جنین را در فهرستی از استثنائات این ممنوعیت بیان می کند. همچنین مستلزم آن است که پدران نفقه عطف به ماسبق فرزند را از زمان لقاح بپردازند و نیمی از تمام هزینه های پزشکی را پوشش دهند.

دیوید هیوت، رهبر اکثریت جمهوری خواه گفت که مذاکره کنندگان سنا این تغییرات را تایید کرده اند. اما تصویب دوم سنا تضمین نشده است.

این اقدام دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که تنها پنج زن در سنای کارولینای جنوبی لایحه‌ای را تصویب کردند که تقریباً تمام سقط جنین‌ها را ممنوع می‌کرد، و شش جمهوری‌خواه به شکست هر شانسی که امسال به قانون تبدیل شد کمک کردند.

دو تن از سه زن جمهوری خواه در جلسه مشاوره صبح سه شنبه شرکت کردند. هر سه به آسوشیتدپرس گفتند که از هیچ تغییری پشتیبانی نمی کنند.

پنری گوستافسون سناتور ایالتی گفت: «نیازی نیست همه چیز را با این چیز در سینک آشپزخانه بگذاریم. بیایید از خط پایان عبور کنیم تا بتوانیم سقط جنین را کاهش دهیم.»

او گفت که جمهوری خواهان مجلس نمایندگان باید لایحه اولیه سنا را در اوایل سال جاری تصویب می کردند.

سناتور ایالتی سندی سن گفت که انتظار نداشت نسخه جدید از مجلس سنا عبور کند، اما او افزود که “چیزهای دیوانه کننده تری اتفاق افتاده است.”

سن که در ماه فوریه به این لایحه رای منفی داد، گفت: «ما به آنها گفته بودیم که اگر می‌خواهید تصویب شود، یک نقطه ویرگول را حرکت ندهید.» «آنها تغییرات بسیار بسیار اساسی بودند. بنابراین، بله، ما فیلیباستر خواهیم کرد.»

این لایحه اکنون پیش از بازگشت به سنا، با رای کامل مجلس نمایندگان روبرو است. این جلسه قرار است در 11 مه به پایان برسد. اما هنری مک مستر، فرماندار جمهوری خواه گفته است که اگر قانونگذاران تعدادی از اولویت های جمهوری خواه را برآورده نکنند، از قدرت خود برای فراخوانی قانونگذاران در هفته آینده استفاده خواهد کرد.

سقط جنین تا هفته 22 بارداری در کارولینای جنوبی قانونی است. پس از اینکه دادگاه عالی کارولینای جنوبی در تاریخ 3 و 2 ژانویه امسال اعلام کرد که ممنوعیت تشخیص فعالیت قلبی در سال 2021، حق حریم خصوصی این ایالت را نقض می کند، مجمع عمومی محافظه کار نتوانسته است درباره زمان ممنوعیت سقط جنین به توافق برسد.

رهبران جمهوری خواه امیدوارند که محدودیت های جدید پس از اصلاح زبان این اقدام و رأی گیری در مورد قاضی جدید دیوان عالی ایالت، در برابر بررسی های قانونی مقاومت کند.

یک نیمکت کاملاً مرد هر چالشی را که به بالاترین دادگاه ایالتی برسد می شنود. قاضی گری هیل جایگزین قاضی زن تنها، Kaye Hearn شد که به سن بازنشستگی اجباری رسیده بود و صاحب نظر اصلی در تصمیم سقط جنین بود.

جي جردن، نماينده جمهوريخواه ايالت، روز سه شنبه تاكيد كرد كه قضات توپ را «به زمين ما بازگرداندند» تا قانون جديدي را براي بررسي آنها وضع كنند.

اسپنسر وتمور، نماینده ایالت دموکرات، همکارانش را متهم کرد که دادگاه عالی کارولینای جنوبی را نیز بازسازی کرده اند. اردن پاسخ داد که همه دادگاه ها عضویت خود را تغییر می دهند.

مناظره کمیته تا اواخر شب ادامه داشت زیرا جمهوری خواهان تلاش ها برای گسترش پوشش مدیکید یا کاهش مجازات پزشکان را شکست دادند. دموکرات ها گفتند که تهدید متخصصان پزشکی به تعقیب جنایتکارانه، آنها را از ایالتی که در آن 15 شهرستان در حال حاضر فاقد OB-GYN هستند، دور می کند.

اصلاحیه شکست خورده دیگر، استثنائات را برای “ناهنجاری شدید جنین” و نه فقط “ناهنجاری کشنده جنین” را گسترش می داد.

یک زن چارلستون شهادت داده بود که وکلای بیمارستان تشخیص داده اند که نقص سلامتی پیچیده ای که در جولای گذشته در اسکن آناتومی 18 هفته ای او کشف شده بود، به عنوان “ناهنجاری کشنده جنین” به حساب نمی آمد. با وادار کردن او به مراقبت از سقط جنین در واشنگتن دی سی

هارتل گفت: “اگر این ممنوعیت ها ادامه یابد، این بزرگترین نقض حریم خصوصی است که هر دولتی می تواند اعمال کند.”

—-

جیمز پولارد یکی از اعضای سپاه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …