هک توییتر: مرد بریتانیایی به سرقت حساب‌های کاربری از جمله جو بایدن و ایلان ماسک اعتراف کرد | جرایم سایبری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مرد بریتانیایی به دلیل نقش داشتن در طرح‌هایی برای هک کردن حساب‌های توییتر افراد مشهور از جمله جو بایدن و ایلان ماسک و همچنین سرقت 794000 دلار ارز دیجیتال به جرم خود اعتراف کرد.

جوزف جیمز اوکانر، 23 ساله، پس از استرداد از اسپانیا در 26 آوریل، در دادگاه نیویورک اعتراف کرد.

او تقریباً دو سال پیش در اسپانیا به دلیل هک کردن بیش از 130 حساب توییتر در جولای 2020 دستگیر شد، از جمله حساب‌های اپل، اوبر، کانیه وست، بیل گیتس، جو بایدن، باراک اوباما و ایلان ماسک که اکنون صاحب سایت رسانه‌های اجتماعی است.

او و سایر اعضای گروه هک خود حساب‌ها را ربودند و از دنبال‌کنندگان صاحبان آن‌ها خواستند که برای آنها بیت‌کوین بفرستند و قول دوبرابر کردن پولشان را دادند.

در سال 2019، این گروه همچنین از تکنیکی به نام تعویض سیم کارت برای نفوذ به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی دو ستاره رسانه استفاده کرد، که در پرونده‌های دادگاه گنجانده نشده است، اما در گزارش‌های مطبوعاتی با نام ستاره TikTok، ادیسون رای و بازیگر بلا تورن، نام برده می‌شود.

این گروه تهدید کرد که تصاویر خصوصی و سایر اطلاعات خود را منتشر خواهد کرد.

«فعالیت‌های جنایتکارانه اوکانر آشکار و بدخواهانه بود و رفتار او بر زندگی چندین نفر تأثیر گذاشت. کنت آ ولایت جونیور، دستیار دادستان کل در بخش جنایی وزارت دادگستری ایالات متحده، گفت: او قربانیان خود را مورد آزار، تهدید و اخاذی قرار می‌داد و صدمات روحی قابل توجهی را به همراه داشت.

مانند بسیاری از بازیگران جنایتکار، اوکانر سعی کرد با استفاده از رایانه برای پنهان شدن در پشت حساب‌های مخفیانه و نام‌های مستعار خارج از ایالات متحده ناشناس بماند.

همچنین ادعا شده است که این گروه از همین روش برای سرقت 794000 دلار ارز مجازی از یک شرکت ارز دیجیتال نیویورک استفاده کرده است.

اوکانر، که با نام آنلاین PlugwalkJoe شناخته می‌شود، به اتهامات متعددی در زمینه نفوذ رایانه‌ای، اخاذی، تعقیب، کلاهبرداری با سیم و پولشویی اعتراف کرد.

جدی ترین اتهامات تا 20 سال زندان را به همراه دارد. طبق بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری، اوکانر قرار است در 23 ژوئن محکوم شود.

در ژوئیه 2021، گراهام ایوان کلارک، نوجوان فلوریدا، مغز متفکر ادعایی گروه هک، بر اساس توافقنامه ای به سه سال زندان برای نوجوانان محکوم شد.

کلارک که تنها 17 سال داشت، به حداکثر مجاز طبق قانون مجرمین جوان فلوریدا محکوم شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …