مطالعه می گوید که زنان باید در طراحی پارک های بریتانیا برای مقابله با ترس های ایمنی کمک کنند خشونت علیه زنان و دختران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته محققان، زنان باید در طراحی و نگهداری پارک‌های بریتانیا برای مقابله با ترس‌های ایمنی «ناعادلانه و نابرابر» مشارکت داشته باشند.

دانشگاهیان که به دنبال چگونگی ایمن‌تر کردن پارک‌ها برای زنان هستند، متوجه شده‌اند که تغییرات ساده‌ای مانند روشنایی بهتر، پرچین‌های کمتر و «مسیرهای فرار» می‌تواند خطرات آزار و اذیت و تجاوز را کاهش دهد که مانع از استفاده زنان از پارک‌ها می‌شود.

این کار که به سفارش شهردار یورکشایر غربی، تریسی برابین، انجام شد و توسط دانشگاه لیدز انجام شد، شامل مصاحبه با بیش از 100 زن و دختر بود که اکثر آنها گفتند که پارک ها را ناامن می دانستند.

او گفت که این پیشنهادها مستقیماً از “صدای آن زنان و دختران” آمده است.

«با خواندن سخنانشان متاثر شدم. آنها به ما گفتند که چگونه زندگی آنها به طور روزانه تحت تأثیر زن ستیزی و آزار و اذیت قرار می گیرد.

“دختران به طور خاص به طرز شگفت انگیزی فردی و به طرز وحشیانه ای صادق بودند، و ما را برای “تغییر جامعه” و همچنین بازسازی پارک ها به چالش می کشیدند. این روحیه مصمم به من امید می دهد که نسل جدیدی از تصمیم گیرندگان زن در حال ظهور است تا نیروی کار متعادل تری را به حرفه طراحی ما بیاورند و شهرها و شهرهای ما را برای بهتر شدن شکل دهند.”

برابین و معاونش، معاون شهردار پلیس و جرم و جنایت وست یورکشایر، آلیسون لو، ایمنی زنان را در طرح پلیس و جرم و جنایت خود در اولویت قرار داده اند. آنها تنها تیم تمام زنان هستند که مسئول یک منطقه شهری در بریتانیا هستند.

دکتر آنا بارکر، دانشیار عدالت کیفری و جرم شناسی در دانشکده حقوق دانشگاه لیدز، پژوهش اصلی را رهبری کرد.

او گفت: «در بریتانیا، زنان سه برابر بیشتر از مردان در طول روز در پارک احساس ناامنی می‌کنند. این وضعیت پس از تاریکی هوا بدتر است، زمانی که از هر پنج زن در بریتانیا، چهار زن می گویند که از راه رفتن به تنهایی در پارک احساس ناامنی می کنند، در مقایسه با دو مرد از هر پنج مرد.

همه این عوامل به این معنی است که زنان و دختران کمتر از مردان و پسران از پارک ها استفاده می کنند، وضعیتی که تأثیر قابل توجهی بر زندگی آنها دارد. دستورالعمل‌های ما که 10 اصل را برای طراحی و مدیریت پوشش می‌دهد، می‌تواند تصمیم گیرندگان را قادر به اعمال تغییر کند.»

از دیگر پیشنهادات در این راهنما می‌توان به سازماندهی فعالیت‌ها و رویدادها برای گسترش استفاده زنان از پارک‌ها، به حداقل رساندن ورودی‌های محصور و مخفی، و طراحی محل قرارگیری امکانات، مسیرها و ویژگی‌ها به‌گونه‌ای که زنان را تشویق به استفاده، دید حداکثری و سهولت در تردد آنها کرد، اشاره کرد.

این راهنما با مشارکت سازمان‌های «فضا برای دختران» و «بریتانیا را مرتب نگه دارید»، به عنوان بخشی از یک کنفرانس دو روزه با عنوان «ایمنی زنان و دختران در پارک‌ها: درس‌هایی از تحقیق و عمل» از چهارشنبه آغاز می‌شود.

ایموژن کلارک، معتمد و یکی از بنیانگذاران Make Space for Girls، گفت: “ایمنی مانع بزرگی برای دختران نوجوان است که از پارک ها استفاده می کنند. ما واقعاً خوشحالیم که این راهنمایی ایمنی را در دور در نظر می گیرد – فضاهایی را ایجاد می کند که برای دختران نوجوان دلپذیرتر باشد.

آلیسون اوگدن نیوتن، مدیر اجرایی Keep Britain Tidy، گفت: «این مهم است که بفهمیم چه چیزی باعث می شود زنان و دختران در فضای سبز ما احساس امنیت یا ناامنی کنند و چه چیزی باید تغییر کند تا آنها احساس کنند قادر به استفاده از پارک محلی خود هستند.»

تحقیقات خود ما در حال حاضر نشان می دهد که 70 درصد از مردم در مناطق شهری به فضای سبز با کیفیت خوب دسترسی ندارند و در مناطق محروم به 75.8 درصد رسیده است. وقتی با نگرانی زنان در مورد استفاده از آن چند فضای سبزی که به آنها دسترسی دارند همراه شود، به این معنی است که یک نابرابری واقعی وجود دارد. ما باید به طور جمعی و به عنوان یک اولویت با آن مقابله کنیم.»

ما مفتخریم که بخشی از این پروژه مهم و بسیار مورد نیاز هستیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …