روزنامه نگار فرانسوی در حمله موشکی روسیه در اوکراین کشته شد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک روزنامه نگار فرانسوی که برای خبرگزاری فرانسه کار می کرد در حمله موشکی روسیه در نزدیکی شهر باخموت در شرق اوکراین کشته شد.

آرمان سولدین، هماهنگ کننده ویدئویی 32 ساله، روز دوشنبه بر اثر اصابت یک موشک گراد در نزدیکی جایی که او دراز کشیده بود، جان باخت. سولدین با سربازان اوکراینی در شهر چاسیو یار، در شش مایلی (10 کیلومتری) باخموت، جایی که ماه‌ها درگیری در آن ادامه داشته، بود.

هنگام وقوع حمله، همکارانش همراه او بودند. بقیه اعضای تیم آسیب ندیده بودند. فابریس فرایز، رئیس خبرگزاری فرانسه گفت: «کل آژانس از از دست دادن آرمان ویران شده است. مرگ او یادآور خطرات و خطراتی است که هر روزه خبرنگارانی که درگیری در اوکراین را پوشش می دهند، با آن مواجه می شوند.

به گفته گروه گزارشگران بدون مرز، حداقل 11 روزنامه نگار، تعمیرکار و راننده سازمان های رسانه ای در پوشش گزارش جنگ در اوکراین کشته شده اند. هفته گذشته یک فیکسر اوکراینی به نام بوگدان بیتیک در شهر جنوبی خرسون به ضرب گلوله کشته شد و خبرنگار ایتالیایی کورادو زونینو مجروح شد.

تک تیراندازهای روسی پس از مشاهده آنها در کنار پل آنتونیفسکی بین سواحل رودخانه دنیپرو که تحت کنترل اوکراین و روسیه است، به روی آنها آتش گشودند.

دوستان به سولدین ادای احترام کردند و او را به عنوان یک “خبرنگار فوق العاده” توصیف کردند.

«خبر وحشتناک واقعاً می توان گفت که آرمان جان خود را برای گفتن این داستان به خطر انداخته است.

او افزود: «به نظر می‌رسید که او تقریباً دائماً در خط مقدم جبهه بوده و در چند ماه گذشته یکی از معدود افراد شرق بوده است».

خبر وحشتناک او یک خبرنگار فوق العاده بود. واقعاً می توان گفت که آرمان جانش را به خطر انداخت تا ماجرا را تعریف کند. به نظر می‌رسید که او تقریباً دائماً در خط مقدم جبهه بود و در طول چند ماه گذشته یکی از معدود افراد شرق بود. https://t.co/PHuVc3nO5U

— ایزوبل کوشیو (@IKoshiw) 9 مه 2023

وزارت دفاع اوکراین اخیراً سیستم جدید اعتباربخشی رسانه ها را معرفی کرده است. اکنون برای بازدید از مناطق قرمز، در مناطق نزدیک به مواضع نظامی روسیه، مجوز ویژه لازم است. ارتش اوکراین معمولا خبرنگاران را در بازدید از خط مقدم اسکورت می کند.

نقشه

سولدین در سارایوو متولد شد و یک تبعه فرانسوی بود. به گفته این آژانس، او در سال 2015 به عنوان کارآموز در دفتر رم در AFP کار کرد و بعداً در لندن استخدام شد. او بخشی از اولین تیم AFP بود که پس از تهاجم روسیه در 24 فوریه 2022 به اوکراین فرستاده شد و روز بعد وارد شد.

سولدین از ماه سپتامبر در اوکراین زندگی می کرد و پوشش تیم را رهبری می کرد و به طور منظم به نقاط مهم شرق و جنوب سفر می کرد.

فیل چتویند، مدیر اخبار جهانی این خبرگزاری، در بیانیه ای گفت: «کار درخشان آرمان همه چیزهایی را در بر می گیرد که ما را به روزنامه نگاری خبرگزاری فرانسه در اوکراین بسیار مفتخر کرده است.

«مرگ او یادآوری وحشتناکی از خطرات و خطرات پوشش این جنگ است. افکار ما امشب با خانواده و دوستان او و با همه مردم ما در اوکراین است.”

کریستین بوهاگیار، مدیر AFP اروپا، از سولدین به عنوان «شوق، پرانرژی و شجاع» یاد کرد. او گفت: «او یک خبرنگار واقعی روی زمین بود، همیشه آماده کار حتی در سخت‌ترین مکان‌ها. او کاملاً به حرفه خود اختصاص داده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …