طبق قانون واشنگتن، کودکان ترنس تحت حمایت والدین قرار می گیرند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

المپیا، واش. طبق مصوبه ای که فرماندار جی اینسلی روز سه شنبه آن را امضا کرد، خردسالانی که به دنبال مراقبت های تایید کننده جنسیت در واشنگتن هستند، از مداخله والدین دور افتاده محافظت می شوند.

قانون جدید بخشی از موجی از قوانین امسال در ایالت‌های تحت رهبری دموکرات‌ها است که قصد دارد در میان جنبش محافظه‌کاری که در آن قانون‌گذاران در سایر ایالت‌ها به حقوق تراجنسیتی‌ها حمله کرده‌اند و مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت برای خردسالان را محدود یا ممنوع کرده‌اند، پناه ببرند.

قانون فعلی واشنگتن عموماً پناهگاه ها و خانه های میزبان دارای مجوز را ملزم می کند که در مدت 72 ساعت به والدین اطلاع دهند که یک خردسال تحت مراقبت آنها قرار می گیرد. بر اساس قانون جدید، تسهیلات می توانند به جای آن با وزارت کودکان، جوانان و خانواده های ایالتی تماس بگیرند، که در صورت امکان می تواند تلاش کند خانواده را دوباره متحد کند. جوانان همچنین اجازه خواهند داشت در خانه های میزبان بمانند – خانه های خصوصی و داوطلبانه که به طور موقت جوانان را بدون اجازه والدین در خود جای می دهند.

بیش از نیمی از ایالت‌ها، از نیوجرسی گرفته تا ورمونت تا کلرادو، لوایح یا دستورات اجرایی مشابهی را در مورد مراقبت‌های بهداشتی تراجنسیتی‌ها، حقوق مدنی و سایر حمایت‌های قانونی تصویب کرده‌اند یا در حال بررسی هستند. در میشیگان، گرچن ویتمر، فرماندار دموکرات، در ماه مارس لایحه ای را امضا کرد که تبعیض بر اساس هویت جنسیتی و گرایش جنسی را برای اولین بار در ایالت خود غیرقانونی می کرد.

انتظار می‌رود قانون‌گذاران اورگان لایحه‌ای را تصویب کنند که پوشش بیمه‌ای برای مراقبت‌های تایید کننده جنسیت را گسترش می‌دهد و شامل مواردی مانند برداشتن موهای صورت و جراحی کاهش سیب آدام می‌شود، روش‌هایی که در حال حاضر توسط بیمه‌گذاران زیبایی محسوب می‌شوند اما برای سلامت روان زنان در حال گذار حیاتی هستند.

حفاظت از سپر امسال در کلرادو، ایلینوی، نیوجرسی و نیومکزیکو اعمال شده است. کالیفرنیا، ماساچوست و کانکتیکات سال گذشته تدابیر خاص خود را به تصویب رساندند که عمدتاً مقامات را از انطباق با احضاریه‌ها، حکم‌های بازداشت یا درخواست‌های استرداد از ایالت‌هایی که رفتارهای تأیید جنسیت را ممنوع کرده‌اند، منع کردند.

حمایت ها در ایالت های آبی در حال تبدیل شدن به قانون هستند، زیرا ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان اقداماتی را برای جلوگیری از دسترسی به مراقبت های تایید کننده جنسیت برای خردسالان ترنس انجام می دهند، که برای افراد زیر 18 سال معمولاً شامل مسدود کننده های بلوغ یا سایر درمان های هورمونی است. محدودیت ها در هشت ایالت در سال جاری – از جمله یوتا و داکوتای جنوبی – اعمال شده است و قرار است تا سال آینده حداقل در 9 ایالت دیگر اعمال شود.

کسانی که مخالف مراقبت های تایید کننده جنسیت هستند، نگرانی هایی در مورد اثرات طولانی مدت درمان ها بر نوجوانان ایجاد می کنند، استدلال می کنند که تحقیقات محدود است و به ویژه بر روی روش های برگشت ناپذیر مانند جراحی تناسلی یا ماستکتومی تمرکز می کنند.

با این حال، این عملیات به ندرت بر روی افراد زیر سن قانونی انجام می شود. پزشکان معمولاً بچه ها را مدت ها قبل از مداخله پزشکی به سمت درمان یا مربی صوتی راهنمایی می کنند. مسدود کننده های بلوغ، آنتی آندروژن هایی که اثرات تستوسترون را مسدود می کنند و درمان های هورمونی بسیار رایج تر از جراحی هستند. آنها بیش از یک دهه است که در ایالات متحده در دسترس هستند و درمان های استانداردی هستند که توسط سازمان های بزرگ پزشکان از جمله انجمن پزشکی آمریکا پشتیبانی می شوند.

در واشنگتن، قانونگذاران محلی جمهوری خواه هفته ها را صرف اعتراض به قانونی کردند که روز سه شنبه امضا شد. جان براون، رهبر حزب جمهوریخواه مجلس سنا در ماه مارس گفت که این اقدام باعث ایجاد شکاف بین کودکان آسیب پذیر و والدین آنها خواهد شد. به صورت آنلاین، برخی از کاربران محتوای این اقدام را تغییر داده اند تا نشان دهند که دولت کودکان را از خانه هایشان بیرون می کشد.

اما به گفته کارشناسان و قانونگذار حامی این لایحه، این ادعاها قوانینی را که قصد دارد جوانان بیگانه را در خانه نگه دارد، نادرست معرفی کرد. این لایحه به حضانت نمی پردازد و باعث نمی شود که دولت کودکان را از خانه و والدینشان دور کند.

قانون واشنگتن، وزارت کودکان، جوانان و خانواده‌ها را ملزم می‌کند تا پس از تماس پناهگاه‌ها یا خانه‌های میزبان، والدین را آگاه کند و خدماتی را که برای «حل تعارض و اتحاد مجدد خانواده» طراحی شده است، ارائه دهد. طبق متن لایحه. به گفته سناتور مارکو لیاس، سناتور ایالت واشنگتن، یک دموکرات که حامی اصلی این لایحه بود، تلاش‌ها برای الحاق خانواده در صورت امکان دنبال می‌شود.

اینسلی ماه گذشته در یک کنفرانس خبری گفت: «اگر یک جوان کاملاً از والدین خود بیگانه است، هیچ رابطه معناداری ندارد، ما به کسی نیاز داریم که از آن کودک مراقبت کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …