آنچه در مورد طرح غرامت بایدن برای تاخیرها و لغو پروازها باید بدانید؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نارسایی‌های تکنولوژیکی، قطعی سیستم و کمبود نیروی انسانی باعث شده است که در ماه‌های اخیر هزاران پرواز تأخیر و لغو شوند و مسافران سراسر کشور را به ویرانی برسانند و مسئولان حمل‌ونقل را در کانون توجه قرار دهند. بر اساس داده های وزارت حمل و نقل ایالات متحده، حدود 20 درصد از پروازها در سال گذشته با تاخیر انجام شده است. در حالی که آب و هوا اغلب مقصر است، خطوط هوایی نیز اغلب مقصر هستند.

پرزیدنت بایدن و وزیر حمل و نقل، پیت بوتیگیگ، روز دوشنبه یک قانون جدید پیشنهادی را برای جبران خسارت مسافران متاثر از کاهش سرعت هواپیما اعلام کردند. بر اساس این پیشنهاد، خطوط هوایی ملزم به پرداخت هزینه‌های مشخصی برای مسافران و همچنین پرداخت هزینه‌های ناشی از تاخیر و لغو پرواز خواهند بود.

آقای بایدن در جریان این بیانیه در کاخ سفید گفت: «من می دانم که بسیاری از شما از خدماتی که از خطوط هوایی ایالات متحده دریافت می کنید چقدر ناامید هستید. “زمان شما مهم است. تأثیر آن بر زندگی شما اهمیت دارد.»

بر اساس قانون جدید، شرکت‌های هواپیمایی باید به مسافران کمک و غرامت پولی در زمانی که خطوط هوایی به دلیل لغو یا تاخیر سه ساعته یا بیشتر مقصر هستند، ارائه کنند. علاوه بر رزرو مجدد رایگان یا بازپرداخت قیمت بلیط، خطوط هوایی باید سایر هزینه‌های متحمل شده توسط مسافران مانند هتل، غذا و حمل و نقل زمینی را نیز پوشش دهند. علاوه بر این، پروازهای ناراحت کننده حق دریافت پرداختی به صورت پول نقد، مایل یا کوپن سفر را خواهند داشت.

آقای بوتیگیگ در بیانیه ای گفت: «زمانی که یک شرکت هواپیمایی باعث لغو یا تأخیر پرواز می شود، مسافران نباید این قبض را پرداخت کنند. این قانون همچنین «لغو و تأخیر قابل کنترل» را تعریف می‌کند و انحراف مسئولیت را برای خطوط هوایی دشوارتر می‌کند.

یک سخنگوی وزارت حمل و نقل در ایمیلی گفت: وزارت حمل و نقل هنوز در حال بررسی جزئیات مربوط به اینکه مسافران چقدر می توانند برای زمان از دست رفته خود پرداخت شوند یا نحوه رسیدگی به مطالبات خود را بررسی می کند.

از سال گذشته، اکثر شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده متعهد شده‌اند به نوعی غرامت برای مسافرانی که تحت تأثیر کنسلی‌های قابل کنترل و تأخیرهای قابل توجه قرار گرفته‌اند، پرداخت کنند. همه 10 شرکت اصلی هواپیمایی بدون هزینه اضافی، مسافران را در همان خط هوایی رزرو می کنند، زمانی که مسافران به مدت سه ساعت یا بیشتر در انتظار مانده اند، غذا یا کوپن غذا ارائه می دهند، و – به استثنای خطوط هوایی Frontier – حمل و نقل زمینی و اقامت رایگان در موارد زیر ارائه می کنند. لغو شبانه خارج از خانه

با این حال، تنها دو شرکت حمل و نقل به مشتریان هر نوع غرامتی را برای ناراحتی ارائه می دهند.

خطوط هوایی آلاسکا برای تاخیرهای بیش از سه ساعت در پروازهای آتی، در صورتی که ناشی از شرکت هواپیمایی باشد، تخفیف ارائه می کند. طبق خط مشی آنلاین این شرکت هواپیمایی، مسافران آسیب دیده دستورالعمل هایی از پرسنل فرودگاه آلاسکا و ایمیل یا نامه ای دریافت خواهند کرد که میزان تخفیف را با جزئیات مشخص می کند.

JetBlue Airways به طور خودکار مسافران را از طریق ایمیل در صورتی که پرواز آنها واجد شرایط دریافت غرامت باشد، مطلع می‌کند و بسته به مدت تأخیر و اینکه آیا هواپیما قبلاً سوار شده است یا خیر، اعتبار سفر را در مقیاس کشویی تا 250 دلار ارائه می‌دهد.

در حال حاضر هیچ شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده برای پروازهای مختل شده غرامت نقدی ارائه نمی کند.

در اتحادیه اروپا، جایی که مقررات مشابهی از سال 2004 وضع شده است، لغو پروازها یا تاخیرهای طولانی ممکن است به مسافران حق بازپرداخت یا تعویض پرواز را بدهد، مگر اینکه ناشی از “شرایط فوق العاده” مانند آب و هوای شدید یا ناآرامی های سیاسی باشد. این قانون همه مسافران را بدون در نظر گرفتن ملیت و مسیرهایی که از اتحادیه اروپا سرچشمه می‌گیرند – حتی در شرکت‌های حمل‌ونقل آمریکایی – در بر می‌گیرد. در پروازها به کشورهای اتحادیه اروپا، این قانون فقط برای شرکت های هواپیمایی اتحادیه اروپا اعمال می شود.

اگر پروازها با تاخیر انجام شوند یا کمتر از 14 روز قبل از پرواز برنامه ریزی شده لغو شوند، مسافران ممکن است تا 600 یورو یا حدود 660 دلار دریافت کنند. مسافران همچنین ممکن است در صورت رد شدن از سوار شدن، غرامت دریافت کنند. ادعاها را می توان مستقیماً یا از طریق یک سرویس آنلاین مانند Flightright با ارائه جزئیات رزرو و علت تاخیر یا لغو، با شرکت های هواپیمایی ثبت کرد.

اگر یک پرواز یک شبه تاخیر داشته باشد، مسافران در اتحادیه اروپا نیز ممکن است حق بازپرداخت هزینه هایی مانند غذا، حمل و نقل زمینی و اقامت را داشته باشند.

آقای بایدن در معرفی پیشنهاد خود به تحقیقاتی اشاره کرد که نشان می‌دهد سیاست اتحادیه اروپا تأثیر مثبتی بر ترافیک هوایی آنجا گذاشته است. مطالعه اخیر در ژورنال سیاست حمل و نقل به این نتیجه رسید که مقررات اروپایی حقوق مصرف کننده کیفیت خدمات را با کاهش تأخیر در پرواز و افزایش عملکرد به موقع خطوط هوایی بهبود بخشیده است.

هیچ کس به طور قطع نمی داند، اما به احتمال زیاد به این زودی ها نخواهد بود.

آقای بایدن گفت که امیدوار است وزارت حمل و نقل “به سرعت هرچه می تواند برای اجرای این قانون جدید اقدام کند”، اما جدول زمانی مشخص نکرد.

آژانس در حال حاضر روی سند رسمی برای اعلام و توضیح قانون جدید پیشنهادی کار می کند. پس از صدور، حداقل یک دوره نظر عمومی وجود خواهد داشت که می تواند چندین ماه طول بکشد و در طی آن ممکن است جلسات عمومی، حضوری یا آنلاین برگزار شود. سایر آژانس ها نیز ممکن است در مراحل بعدی فرآیند بررسی و تجزیه و تحلیل درگیر شوند. این قانون هنوز هم می تواند تکامل یابد، یا در موارد نادر، حتی لغو شود.

در حال حاضر، مسافران می توانند خط مشی های جبران خسارت خطوط هوایی را در FlightRights.gov پیگیری کنند.


سفر نیویورک تایمز را دنبال کنید بر اینستاگرام و برای خبرنامه هفتگی اعزام سفر ما ثبت نام کنید برای دریافت نکات تخصصی در مورد سفر هوشمندانه و الهام بخش برای تعطیلات بعدی خود. رویای یک فرار در آینده یا فقط سفر با صندلی راحتی؟ ما را بررسی کنید 52 مکان برای رفتن در سال 2023.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …