ایالات متحده 1.2 میلیارد دلار برای استفاده نظامی از جمله دفاع هوایی به اوکراین خواهد داد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پنتاگون روز سه‌شنبه اعلام کرد که ایالات متحده برای خرید موشک‌های دفاع هوایی، مهمات توپخانه و تصاویر ماهواره‌ای اضافی از شرکت‌های تجاری، حداکثر ۱.۲ میلیارد دلار به اوکراین ارائه می‌کند. این کمک مالی به عنوان بخشی از برنامه ای به نام ابتکار کمک امنیتی اوکراین ارائه می شود که به کیف اجازه می دهد مستقیماً از صنایع دفاعی کالاها را خریداری کند.

بریگ گفت: “USAI به ما این توانایی را می دهد که از قدرت و توانایی های بخش خصوصی برای حمایت از نیازهای میان مدت و بلندمدت کمک امنیتی اوکراین استفاده کنیم.” ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون، بعدازظهر سه شنبه در یک نشست خبری با خبرنگاران.

طبق سوابق دولتی، از سال 2016 تا 2021، ایالات متحده بیش از 1.32 میلیارد دلار به عنوان بخشی از همین ابتکار به کیف کمک کرد. اعلان کمک های جدید، مجموع کمک های ارائه شده تحت همین ابتکار را از زمان تهاجم تمام عیار روسیه به اوکراین، در فوریه 2022، به نزدیک به 14.6 میلیارد دلار می رساند.

بودجه ارائه شده به عنوان بخشی از این طرح برای خرید پهپادهای تهاجمی، موشک‌های ضد تانک جاولین، مهمات توپخانه با کالیبر شوروی و استاندارد ناتو، موشک‌های دفاع ساحلی، قایق‌های زرهی رودخانه‌ای، تانک‌های M1 آبرامز، پرتابگرهای موشک‌های پدافند هوایی NASAMS، M142 هزینه شده است. وسایل نقلیه HIMARS و موشک های هدایت شونده ای که آنها شلیک می کنند در میان بسیاری دیگر.

این کالاها در ماه‌ها و سال‌های آینده به اوکراین می‌رسند، زیرا شرکت‌های دفاعی آنها را تولید می‌کنند. کمک های اعلام شده در روز سه شنبه جدا از 37 بسته کمکی اعلام شده قبلی از سخت افزار نظامی است که از ذخایر موجود پنتاگون از آگوست 2021 گرفته شده است، که در مجموع حداقل 21 میلیارد دلار ارزش دارد.

ژنرال رایدر گفت که تمرکز اصلی 1.2 میلیارد دلار بودجه جدید برای اوکراین صرف خرید موشک های دفاع هوایی برای کیف برای دفع حملات هوایی روسیه خواهد شد. کیف، پایتخت اوکراین، بارها هدف حملات روسیه از جمله روزهای دوشنبه و اوایل سه‌شنبه قرار گرفته است.

وی گفت: «ما به شتاب کردن قابلیت‌ها و مهمات دفاع هوایی زمینی برای کمک به اوکراین برای کنترل آسمان خود و کمک به اوکراین برای دفاع از شهروندان خود در برابر موشک‌های کروز روسیه و پهپادهای ایرانی ادامه خواهیم داد.» این چیزی است که ما پس از آن هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت حفظ خواهیم کرد.»

ژنرال رایدر همچنین گزارش ها مبنی بر اینکه سامانه پدافند هوایی پاتریوت ساخت آمریکا که در اختیار اوکراین قرار گرفته بود، پنجشنبه گذشته موشک کینژال روسیه را سرنگون کرد، تایید کرد.

Kinzhal که نسخه ای از موشک بالستیک اسکندر است که از هوا پرتاب می شود، با تعریف یک سلاح مافوق صوت مطابقت دارد – یعنی می تواند با سرعتی برابر یا بیشتر از پنج برابر سرعت صوت پرواز کند و مانور دهد. به معنای شکست دفاع ضد موشکی است.

ژنرال رایدر گفت، علاوه بر یک سیستم واحد پاتریوت که توسط ایالات متحده ارائه شده است، اوکراینی‌ها نیز از یک سیستم ارائه شده توسط هلند استفاده می‌کنند، اما او سؤالاتی را به دولت اوکراین موکول کرد که در مورد آنها برای درگیری با Kinzhal روسی استفاده شده است.

آیشواریا کاوی گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …