فورت هود به فورت کاوازوس تغییر نام داد و میراث کنفدراسیون ارتش را می ریزد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فورت هود، سومین پایگاه بزرگ نظامی ایالات متحده، روز سه‌شنبه برای قدردانی از یک رهبر ارتش اسپانیایی آمریکایی به جای یک ژنرال کنفدراسیون، به فورت کاوازوس تغییر نام داد.

این پایگاه اکنون به نام ژنرال ریچارد ادوارد کاوازوس، اولین ژنرال و سرتیپ چهار ستاره ارتش اسپانیایی تبار آمریکایی نامگذاری شده است. ارتش آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که او در جنگ های کره و ویتنام خدمت کرده است.

ژنرال کاوازوس برای اقدامات خود در کره، یک ستاره نقره ای و یک صلیب خدمات ممتاز و دومین صلیب خدمات ممتاز را برای یک قسمت در ویتنام دریافت کرد.

«ژنرال خدمات ریچارد کاوازوس نشان دهنده برتری در هر سطحی است. “خدمات او در قرن بیستم الهام بخش سربازان خواهد بود زیرا آنها این سنت های برتر را تا بیست و یکم ادامه می دهند.”

این تغییر در کیلین، تگزاس، به عنوان بخشی از تلاش گسترده ارتش برای تغییر نام پایگاه ها، بناهای یادبود و سایر تاسیسات مرتبط با شخصیت های کنفدراسیون صورت گرفت. این در پی قتل جورج فلوید در سال 2020 توسط پلیس مینیاپولیس آغاز شد، زیرا این کشور با میراث نژادپرستانه دست و پنجه نرم می کرد.

فورت هود یکی از 10 پایگاه ارتش بود که به نام کنفدراسیون ها نامگذاری شده بود، از جمله فورت براگ در کارولینای شمالی، که اکنون به فورت لیبرتی تغییر نام داده است، و فورت لی در ویرجینیا، به نام فورت گرگ آدامز تغییر نام داده است که به افتخار یکی از عالی ترین افسران آمریکایی آفریقایی تبار در ارتش.

همنام قبلی فورت کاوازوس، جان بل هود، پس از آغاز جنگ داخلی در سال 1861، کاپیتان سواره نظام کنفدراسیون بود و سال بعد به درجه سرلشگری ارتقا یافت. او نیروهای کنفدراسیون را در نبردهایی از جمله نبرد گتیسبورگ رهبری کرد.

کمیسیون نامگذاری که توسط کنگره در سال 2021 تأسیس شد، پایگاه‌ها، پست‌ها، کشتی‌ها، خیابان‌ها و سایر مکان‌هایی را که به نام کنفدراسیون‌ها نامگذاری شده‌اند را مشخص کرد و نام‌های جدیدی را توصیه کرد.

این کمیسیون در واکنش به واکنش عمومی علیه تأسیسات کنفدراسیون در پی قتل آقای فلوید در سال 2020 ایجاد شد و آمریکایی ها از نهادها و مقامات آمریکایی خواستند تا با گذشته نژادپرستانه کشور حساب کنند.

بسیاری از نام‌های جدید در سراسر کشور اکنون به یاد زنان و رنگین پوستان است.

در بیانیه ارتش ایالات متحده آمده است که ژنرال کاوازوس، یک نسل ششم تگزاسی و پسر یک کهنه سرباز جنگ جهانی اول، در برنامه ROTC در دانشگاه فنی تگزاس ثبت نام کرد و در سال 1951 پس از فارغ التحصیلی به ارتش اعزام شد. او بعداً به عنوان استاد علوم نظامی بازگشت.

ژنرال کاوازوس فرماندهی لشکر نهم پیاده نظام و سپاه III را بر عهده داشت. ارتش ایالات متحده گفت که او اولین بار در طول جنگ کره خود را به عنوان یک رهبر ثابت کرد.

ارتش ایالات متحده گفت: «در روزهای پایانی آن جنگ بود که او برای اولین بار خود را به عنوان یک رهبر متمایز کرد و افرادش را برای انجام سه حمله جداگانه در یک موقعیت دشمن به خوبی مستقر کرد. پس از آن، او پنج بار جداگانه به میدان بازگشت تا قبل از پذیرش درمان جراحات خود، افراد مجروح خود را شخصاً تخلیه کند.

در ویتنام، او سربازان را از طریق یک کمین رهبری کرد، یک حمله متقابل را سازماندهی کرد و مانورهایی را برای از بین بردن دفاع دشمن رهبری کرد. ژنرال کاوازوس در شاخه های استراتژیک ارتش در پنتاگون و به عنوان وابسته دفاعی سفارت ایالات متحده در مکزیک خدمت می کرد.

در سال های اخیر، این پایگاه محل رویدادهای خشونت آمیز متعددی بوده است که شامل آزار و اذیت جنسی و مرگ می شود.

در سال 2020، جسد ونسا گیلن، متخصص ارتش ایالات متحده، 20 ساله، پس از گزارش ناپدید شدن وی در پرونده ای که خشم ملی را برانگیخت، پیدا شد. دادستان ها گفتند که او توسط یک سرباز دیگر، متخصص ارتش ایالات متحده، آرون رابینسون، کشته شد که متعاقباً خود را با تپانچه کشت.

ریچارد ای. کاوازوس حدوداً در سال 1982 به عنوان ژنرال فرماندهی فرماندهی نیروهای ارتش ایالات متحده.اعتبار…ارتش ایالات متحده

در مراسم تغییر نام این پایگاه در صبح روز سه شنبه، مقامات و سربازان میراث ژنرال کاوازوس را به عنوان یک رهبر و مربی جشن گرفتند. ژنرال کاوازوس پس از 33 سال خدمت، در سال 1984 از ارتش بازنشسته شد، اما در طول دوران بازنشستگی خود به راهنمایی دیگران ادامه داد. او در سال 2017 درگذشت.

کریس هاگ، سخنگوی این پایگاه گفت، طراحی مجدد پایگاه شامل تغییر بیش از 400 تابلو بود، روندی که تا روز سه شنبه تقریباً نیمه تمام بود. هزینه این پروژه هنوز مشخص نبود.

سرهنگ دوم جیمز تاکر، که بازنشسته شده و با او در ارتش خدمت کرده است، گفت که ژنرال کاوازوس مکرراً درخواست می کرد که به اعضای کوچکتر هر واحد جدیدی که ملاقات می کند، معرفی شود. در مراسم تغییر نام صبح سه شنبه، سرهنگ تاکر به افتخار او همین کار را کرد و یک سرباز جوان را ملاقات کرد و در آغوش گرفت.

سرهنگ تاکر در حالی که اشک می ریخت گفت: “هیچ یک از شما هرگز او را نشناختید و مثل من دوستش نداشتید.” وقتی اسمش را می‌آورم، گریه می‌کنم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …