به روز رسانی زنده بودجه 2023: جیم چالمرز برای سخنرانی در باشگاه مطبوعاتی. اقتصاددان می گوید افزایش نرخ ممکن است تمام نشده باشد – آخرین اخبار | بودجه استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

آیا احساس می‌کنید تحت تأثیر سیل اخبار بودجه قرار گرفته‌اید؟ نترس، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

ما یک “Budget Interactive” مفید داریم که در صورت تمایل می‌توانید کل مطالب را بخوانید، یا آن را بر اساس وضعیت، سن، علایق، حتی موقعیت خانوادگی خود فیلتر و اولویت بندی کنید.

فقط می خواهید در مورد سیاست دفاعی بخوانید؟ روی دکمه کلیک کنید. می‌خواهم درباره آنچه که بودجه برای بومیان استرالیا انجام می‌دهد، توضیح بدهم. یک دکمه برای آن وجود دارد.

حفاری کن!

اقتصاددانان در مورد تأثیر بر نرخ بهره اختلاف نظر دارند

AAP می نویسد، جیم چالمرز این نگرانی را رد کرده است که بودجه هزینه زندگی او باعث افزایش تورم و افزایش بیشتر نرخ بهره شود.

بودجه دوم خزانه‌دار دارای چندین اولویت بود، یعنی مهار تورم و در عین حال حمایت از هزینه‌های زندگی برای نیازمندان.

اما کریس ریچاردسون، اقتصاددان مستقل گفت که بودجه فاقد تصمیمات سختی است که به بانک مرکزی اجازه دهد نرخ بهره را در حالت تعلیق نگه دارد و پول را به اقتصاد پمپاژ کند.

«من پس از افزایش شگفت‌انگیز نرخ از سوی بانک مرکزی در ماه گذشته، فکر می‌کردم که آنها تمام شده‌اند و گرد و غبار گرفته شده‌اند. من اکنون کمتر روشن هستم که این مورد است.

با این حال، استفان هالماریک، اقتصاددان ارشد بانک مشترک المنافع استرالیا، گفت که این بودجه پیش‌بینی‌های آن را در مورد بازگشت تورم به محدوده هدف RBA تا اواسط سال 2024 به خطر نمی‌اندازد.

او گفت: “حرکت به سمت مازاد در سال 2022-23 نشان دهنده یک انقباض مالی است که در تعدیل نبض تورم در اقتصاد مفید است.”

اما بازگشت به کسری بودجه در 2023-24 نشان دهنده کاهش سیاست مالی است.

خوش آمدی

صبح بخیر. برای تو چطور بود؟ دیروز چنین روز بزرگی برای معتادان سیاسی و خبری و همچنین برای ملت بود. من مارتین فارر هستم و پیش از این بهترین خطوط یک شبه را برای شما می‌آورم امی رمیکیس بر عهده می گیرد.

خزانه دار هنگام ناهار در باشگاه مطبوعاتی در کانبرا سخنرانی خواهد کرد تا استراتژی بودجه خود را توضیح دهد و از رسانه ها سؤال کند. منتظر توضیحات بیشتری در مورد چگونگی تلاش او برای ایجاد تعادل بین مبارزه با تورم و مبارزه با بحران هزینه زندگی باشید. درست متوجه شد؟ اقتصاددانان در مورد اینکه آیا بودجه ممکن است به معنای افزایش بیشتر نرخ باشد، اختلاف نظر دارند. بیشتر در مورد آن به زودی.

البته ما مجموعه‌ای از محتوای بودجه را برای شما آماده کرده‌ایم، از جمله یک داستان تازه راه‌اندازی شده درباره میلیون‌ها دلار دیگر که برای از بین بردن شکاف، کمک به استرالیای مرکزی و آلیس اسپرینگز، و سلامت روان برای بومیان استرالیا در طول کمپین همه‌پرسی صوتی صرف می‌شود. ما همچنین جزئیات یک بسته 1.9 میلیارد دلاری برای نیروی دفاعی استرالیا برای گسترش پیوندها در اقیانوس آرام داریم.

تحقیق مستقل در مورد نحوه رسیدگی سیستم قضایی ACT به اتهامات تجاوز جنسی توسط بریتانی هیگینز علیه رزومه های بروس لرمن، کارمند سابق لیبرال در کانبرا. مدیر تعقیب عمومی ACT، شین درامگلد، ادعای خود را توضیح می دهد که پلیس در حال تحقیق در مورد ادعاهای تجاوز جنسی سعی کرده او را متقاعد کند که از طریق یک سری “لحظه های ناگوار” پیگرد قانونی را ادامه ندهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …