آرمان سولدین، خبرنگار خبرگزاری فرانسه در جریان شلیک موشک در نزدیکی باخموت کشته شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس شمارش RSF و CPJ، سولدین یکی از حداقل 11 کارمند رسانه ای است که از زمان آغاز تهاجم تمام عیار روسیه در 24 فوریه 2022 در اوکراین کشته شده اند.

به گفته خبرنگاران خبرگزاری فرانسه که او را همراهی می کردند، آرمان سولدین، خبرنگار ویدئویی بعدازظهر سه شنبه بر اثر حمله موشکی Grad در شرق اوکراین کشته شد.

سولدین به عنوان هماهنگ کننده ویدئویی خبرگزاری فرانسه در اوکراین و نظارت بر پوشش در خط مقدم جنگ در این کشور بود.

این گلوله باران حدود ساعت 16:30 بعد از ظهر به وقت محلی (13:30 به وقت گرینویچ) در حوالی چاسیو یار، شهر اوکراینی در نزدیکی باخموت، که هر روز مورد هدف نیروهای روسی قرار می گیرد، صورت گرفت.

سولدین، 32 ساله، هنگام اعتصاب با چهار همکارش بود. بقیه آسیبی ندیدند. این گروه از خبرنگاران با پرسنل نظامی اوکراینی بودند که در شلیک موشک گرفتار شدند.

منطقه عمومی باخموت در دونتسک چندین ماه است که کانون درگیری ها در اوکراین بوده است.

سولدین، یک تبعه فرانسوی، که در سارایوو به دنیا آمده است، قبلاً در سال 2015 برای خبرگزاری فرانسه در رم به عنوان کارآموز پیش از پیوستن به دفتر لندن در همان سال کار می کرد.

او در 30 آوریل با تشدیدهای خطرناکی در خط مقدم روبرو شد، زمانی که در شبکه های اجتماعی فیلمی را از منطقه باخموت منتشر کرد که نشان می داد موشک های گراد در این منطقه فرود می آیند.

فابریس فرایز، مدیر عامل خبرگزاری فرانسه گفت: آژانس به طور کلی ویران شده است.

وی افزود: «مرگ او یادآور خطرات و خطراتی است که روزنامه‌نگاران هر روز در پوشش خبری درگیری در اوکراین با آن مواجه هستند».

جاناتان براون، معاون سردبیر خبرگزاری فرانسه و مسکو و کیف در توییتر نوشت: «آرمان از آن نوع مردی بود که جوجه تیغی های آسیب دیده را در مناطق جنگی نجات داد. او یک شخصیت باورنکردنی و سرزنده و یک روزنامه نگار بزرگ بود.

براون گفت: “دلمان برایش تنگ شده است. ما برایش سوگواری می کنیم. آرام باش.”

سولدین همچنین بخشی از تیم AFP بود که اولین روزهای تهاجم روسیه را پوشش می داد.

کریستین بوهاگیار، مدیر اروپایی خبرگزاری فرانسه گفت: “آرمان مشتاق، پرانرژی و شجاع بود. او یک گزارشگر میدانی واقعی بود، همیشه آماده رفتن، حتی در سخت ترین مناطق.”

او گفت: “او سرشار از انرژی بود، همانطور که خودش را در شبکه ها توصیف می کرد. او کاملاً وقف کار خود به عنوان روزنامه نگاری بود.”

بر اساس شمارش RSF و CPJ، سولدین یکی از حداقل 11 کارمند رسانه ای است که از زمان آغاز تهاجم تمام عیار روسیه در 24 فوریه 2022 در اوکراین کشته شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …