اسقف اعظم کانتربری از لایحه قایق های کوچک در مجلس اعیان انتقاد می کند | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسقف اعظم کانتربری مداخله ای نادر در مجلس اعیان انجام خواهد داد تا به ده ها تن از همتایان خود بپیوندد که لایحه اصلی پناهندگی دولت را محکوم می کنند.

جاستین ولبی علیه اقدامات حمایت شده توسط ریشی سوناک و سوئلا براورمن که به دنبال جرم انگاری افرادی است که در صورت ورود با قایق های کوچک به بریتانیا پناهنده می شوند، استدلال خواهد کرد.

انتظار می رود لایحه مهاجرت غیرقانونی با یک سری مطالبات برای تغییرات قابل توجه روبرو شود. تقریباً 90 نفر از همتایان برای سخنرانی در دومین قرائت آن در روز چهارشنبه فهرست شده اند، در حالی که اتاق زودتر، از ساعت 11 صبح، برای اجازه دادن به مشارکت های زیاد، تشکیل جلسه می دهد.

این پیش نویس طرح ها که ماه گذشته به تصویب مجلس عوام رسید، قانون را تغییر می دهد به طوری که افرادی که بدون مجوز وارد بریتانیا می شوند، نتوانند برای درخواست پناهندگی بمانند و در عوض بازداشت و اخراج شوند، چه به کشور خود یا یک کشور ثالث. مانند رواندا.

این اولین باری است که ولبی، بلندپایه ترین روحانی کلیسای انگلستان، علناً از این قانون انتقاد می کند. او قبلاً از نحوه انجام بحث در مورد پناهندگان انتقاد کرده بود.

ولبی در سخنرانی در لردها در ماه دسامبر، از سیاستمداران و مردم خواست که «روایت‌های تند و تیز مبنی بر اینکه همه کسانی که برای کمک به ما می‌آیند باید به‌عنوان دروغ‌گو، دزدگیر یا کمتر از یک انسان کاملاً انسانی تلقی شوند» را رد کنند.

به طور گسترده تصور می‌شد که اظهارات او انتقاد از براورمن است، که قبلاً افزایش تعداد افرادی که برای درخواست پناهندگی به بریتانیا می‌آیند را “یک تهاجم” توصیف کرده بود.

ترزا می می گوید لایحه قایق های کوچک “درها را به روی قربانیان برده داری مدرن می بندد” – ویدئو

وزیر کشور اخیراً ادعا کرده است که بسیاری از افرادی که وارد می‌شوند «سطوح جنایت‌کاری بالایی دارند» – ادعایی که به گفته او با گفتگو با افسران ارشد پلیس پشتیبانی می‌شود اما هیچ داده‌ای وجود ندارد.

از همتایان انتظار می رود که خواهان تغییر قانون برای اطمینان از باز شدن مسیرهای قانونی تر و ایمن تر برای کسانی باشند که از جنگ فرار می کنند. منتقدان خاطرنشان کرده اند که این لایحه وزیر کشور را موظف می کند که سالانه ده ها هزار مهاجر را بازداشت کند.

این شامل مقرراتی است که توانایی دادگاه اروپایی حقوق بشر برای جلوگیری از اخراج پناهجویان را محدود می کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این سرکوب به دلیل قول سوناک برای «توقف قایق‌هایی» است که مردم را به آن سوی کانال می‌برد. تاکنون بیش از 6000 نفر در سال 2023 از این گذرگاه شناسایی شده اند.

دولت قصد دارد از کمپ های نظامی بلااستفاده و یک لنج به عنوان مراکز اقامتی استفاده کند. اما منتقدان استدلال می‌کنند که سیاست اصلی مهاجرت قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و حمایت‌های مدرن از برده‌داری را تهدید می‌کند.

در اقدامی نادر پارلمانی، برایان پدیک، لیبرال دموکرات، افسر ارشد سابق پلیس، طرحی به اصطلاح مرگبار را به این لایحه پیشنهاد کرده است که هدف آن متوقف کردن آن در مسیر خود در اولین مانع پارلمانی است.

با این حال، این تلاش بدون حمایت مخالفان اصلی شکست خواهد خورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …