بازگشت فاینشتاین به سنا، بازگرداندن دموکرات ها به اکثریت کامل

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – سناتور دایان فاینستاین، دموکرات کالیفرنیا، عصر سه‌شنبه پس از غیبت سه ماهه در مجلس سنا اعلام کرد که سناتور دایان فاینشتاین، دموکرات کالیفرنیا، در حال بازگشت به واشنگتن بود که تهدیدی برای سلب توانایی حزب او برای پیشبرد نامزدهای قضایی رئیس‌جمهور بایدن و خرد کردن آن بود. دستور کار برای توقف در اتاقی که به شدت تقسیم شده است.

یک سخنگوی گفت، مشخص نیست که آیا خانم فاینشتاین، 89 ساله، برای رای گیری برنامه ریزی شده برای سه شنبه شب به زمان بازمی گردد یا خیر. اما بازگشت او به مجلس اکثریت دموکرات ها را به کمیته قضایی بازگرداند، جایی که دموکرات ها به طور فزاینده ای نگران توانایی محدود خود برای پیشبرد نامزدهای قضایی بودند.

خانم فاینشتاین که در ماه فوریه به دلیل زونا در بیمارستان بستری بود، برای هفته‌ها هیچ به‌روزرسانی دقیقی در مورد سلامتی خود در حین بهبودی در سانفرانسیسکو ارائه نکرد و هیچ جدول زمانی برای بازگشت برنامه‌ریزی شده خود به مجلس سنا ارائه نکرد. غیبت طولانی مدت او باعث ترس همکارانش در سنا شد که نه تنها در کمیته قضایی، بلکه در مورد سایر موضوعات حیاتی نیز رأی کوتاهی خواهند داشت.

سناتور ریچارد جی. دوربین، دموکرات ایلینویز و رئیس کمیته قضایی، یکشنبه در شبکه سی ان ان گفت: «محل اصلی کار کمیته است و سنا تحت تأثیر غیبت او قرار گرفته است.

سایر دموکرات‌ها مانند روخانا از کالیفرنیا و الکساندریا اوکاسیو-کورتز از نیویورک خواستار استعفای خانم فاینشتاین شدند و علناً این سوال را مطرح کردند که آیا او می‌تواند کار خود را انجام دهد یا خیر. و ائتلافی متشکل از 65 سازمان مردمی در کالیفرنیا نامه‌ای را امضا کردند که در آن از او خواستند از سمت خود کناره‌گیری کند و به فرماندار گاوین نیوسام از کالیفرنیا اجازه دهد “سناتور موقتی را منصوب کند که بتواند نمایندگی قوی و دائمی را برای کالیفرنیا تا انتخابات 2024 ارائه کند.”

با این حال، خانم فاینشتاین پاسخ داد و در بیانیه‌ای گفت که تأییدیه‌های قضایی در طول غیبت او «کاهشی» نداشته است و او قصد دارد بازگردد و دوره خود را به پایان برساند. او در اوایل سال جاری اعلام کرد که در سال 2024 مجدداً در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …