استامپ با اولین طلای سوئیس در مسابقات جهانی جودو تاریخ ساز شد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

توسط یورونیوز با فدراسیون بین المللی جودو

نیلز استامپ از سوئیس در مسابقات جهانی جودو قطر با شکست مانوئل لومباردو از ایتالیا طلا گرفت و کریستا دگوچی از کانادا دومین عنوان جهانی خود را به دست آورد.

روز سوم مسابقات جهانی جودو در دوحه شاهد دو مدال طلای دیگر بود – و جمعیت محلی با شور و شوق قهرمانان خود را در مسابقاتی که در سراسر جهان پخش می شد تشویق کردند.

کریستا دگوچی، قهرمان جهانی کانادا در سال 2019 در بهترین فرم بود و اجازه نداد کسی بین او و فینال منهای 57 کیلوگرم بایستد.

در آنجا او با هاروکا فوناکوبو از ژاپن ملاقات کرد که او نیز در حالت معمولی ظاهری محکم به نظر می‌رسید و در طول روز آیپونز گلزنی می‌کرد.

اما دگوچی از سبک و تجربه‌اش استفاده کرد تا با لحظه‌ای جادو به فینال برسد و دومین طلای قهرمانی جهان را به دست آورد.

موریناری واتانابه، عضو IOC و رئیس فدراسیون بین‌المللی ژیمناستیک، مدال‌ها را اعطا کرد.

دگوچی گفت: “امیدوارم به خودتان اعتماد کنید و فکر می کنم اگر بیشتر از هر کسی به خودتان اعتماد کنید، می توانید کاری را که می خواهید انجام دهید.”

مانوئل لومباردو از ایتالیا به مدال طلای منهای 73 کیلوگرم توجه داشت و راهی دومین فینال بزرگسالان جهان شد.

اما نیلز استامپ سوئیسی نیز بازی‌های برجسته‌ای داشت و بازیکنانی مانند هاشیموتوی ژاپنی را در راه رسیدن به اولین فینال جهانی خود قرار داد.

لومباردو فکر می‌کرد که این عنوان را در امتیاز طلایی به دست آورده است، اما در بررسی داور، به نظر می‌رسد که شیرجه سر غیرقانونی انجام داده است – که در قوانین جودو ممنوع است.

بنابراین نیلز استامپ اولین قهرمان جودوی جهان در تاریخ سوئیس شد، لحظه ای از تاریخ برای یک ورزشکار انفجاری و هیجان انگیز.

یاسوهیرو یاماشیتا، عضو کمیته بین المللی IJF و عضو کمیته بین المللی المپیک مدال ها را اهدا کردند.

استامپ گفت: “این شگفت انگیز است، من اکنون کلماتی ندارم.” “این واقعا یک موفقیت بزرگ برای جودوی سوئیس است. جودو چندان محبوب نیست و من فقط خوشحالم که توانستم این مدال را برای سوئیس به خانه ببرم.”

دفعه بعد در قطر، مسابقات -81 کیلوگرم و -63 کیلوگرم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …