نوجوان لوئیزیانایی در حالی که همسایه خود را مخفی کاری می کرد تیراندازی کرد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات، یک دختر 14 ساله در حال مخفی کاری با دوستانش بود که توسط همسایه خود در لوئیزیانا از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

تیراندازی روز یکشنبه به مجموعه‌ای از حملات مسلحانه اخیر در سراسر ایالات متحده می‌افزاید که هدف آنها افرادی بود که در هنگام برخورد با تیرانداز خود درگیر فعالیت‌های بی‌ضرر بودند.

کلانتر محلی گفت، این دختر لوئیزیانایی و دوستانش از بخش هایی از دارایی همسایه اش در استارکس – نزدیک مرز ایالت با تگزاس – برای پنهان شدن استفاده می کردند، زیرا آنها درگیر یک بازی بودند که اغلب کودکان برای سرگرمی خود انجام می دهند.

همسایه که دیوید وی دویل 58 ساله نام دارد، بنا به گزارش ها به پلیس گفت که بعد از دیدن سایه ها در بیرون از خانه خود به داخل خانه رفت و اسلحه اش را برداشت. نمایندگان گفتند که او چند نفر را دید که از دارایی اش فرار کردند و اسلحه خود را به سمت آنها شلیک کرد.

مقامات گفتند که دویل دختر را زخمی کرد که با جراحاتی که خطری برای زندگی نداشت به بیمارستان منتقل شد. بازرسان به این نتیجه رسیدند که اهداف دویل کودکانی بودند که در اطراف بازی می‌کردند – نه افرادی که قصد آسیب رساندن به او را داشتند – و او را با یک فقره حمله شدید، چهار مورد حمله با اسلحه گرم و یک فقره پرتاب غیرقانونی سلاح گرم رزرو کردند.

دویل روز سه شنبه در زندان محله کالکاسیو – معادل یک شهرستان در لوئیزیانا – در بازداشت باقی ماند. یک قاضی وثیقه او را 300000 دلار تعیین کرد.

مردم لوئیزیانا و بسیاری دیگر از ایالت های ایالات متحده که با اتهام تیراندازی به شخصی مواجه می شوند، اغلب سعی می کنند اقدامات خود را با استناد به قوانینی به اصطلاح “ایستاده باشید” توجیه کنند که به “فردی اجازه می دهد از نیروی مرگبار برای دفاع از خود در ملاء عام استفاده کند، حتی اگر چنین باشد. با توجه به مرکز حقوقی گیفوردز برای جلوگیری از خشونت با سلاح، می توان با عقب نشینی یا زمانی که نیروی غیر کشنده کافی باشد، از زور با خیال راحت جلوگیری کرد.

همین ماه گذشته در میسوری، رالف یارل 16 ساله به اشتباه زنگ در را در آدرس اشتباهی به صدا درآورد، در حالی که سعی می کرد خواهر و برادر کوچکترش را بردارد. ظاهراً صاحب خانه از در شیشه ای به او شلیک کرد و به بازپرسان گفت که قبل از دستگیری “تا حد مرگ می ترسید”.

فرد دیگری که ماه گذشته در شرایط نسبتاً مشابهی مورد اصابت گلوله قرار گرفت، زنده نماند. مقامات گفتند که کایلین گیلیس، 20 ساله، زمانی که او و دوستانش به اشتباه به مسیر اشتباهی در شهر هبرون در شمال نیویورک رفتند، به ضرب گلوله کشته شد. قبل از اینکه آنها بتوانند اشتباه خود را تصحیح کنند، صاحب خانه ظاهراً دو گلوله شلیک کرد و گیلیس را به شدت زخمی کرد.

او نیز دستگیر شده است.

داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نشان می‌دهد که تیراندازی‌ها مهم‌ترین قاتل کودکان و نوجوانان در این کشور هستند و از تصادفات وسایل نقلیه موتوری و علل دیگر پیشی می‌گیرند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این ارقام واضح نشان می دهد که به ویژه جوانان آمریکایی در معرض خطر مرگ خشونت آمیز به دلیل مرتکب شدن اشتباهات رایج هستند، به خصوص اگر در هر یک از 30 ایالت با قوانینی زندگی کنند که از دفاع زمینی شما حمایت می کند.

واکنش قانونگذاران جمهوری خواه به تیراندازی های اخیر دو برابر کردن قوانینی است که به مردم اجازه می دهد به نام دفاع از خود قتل کنند. مت گیتز، نماینده کنگره فلوریدا و سناتور اوکلاهاما، مارکوین مولین، لایحه ای ملی را در اتاق های مربوطه خود ارائه کردند که به دنبال ایجاد حق فدرال برای استفاده از نیروی مرگبار بدون نیاز به عقب نشینی است، که برخی از ایالت ها به آن نیاز دارند.

گاتز در بیانیه ای گفت: «هر آمریکایی حق دارد از خود و عزیزانش در برابر یک مهاجم دفاع کند. اگر کسی بخواهد شما را بکشد، باید حق داشته باشید که آتش پاسخ دهید و جان خود را حفظ کنید. زمان آن فرا رسیده است که آنچه را که در قانون اساسی ما و در قلب هموطنان آمریکایی ما وجود دارد، در قانون تأیید کنیم. ما باید وظیفه قانونی عقب نشینی را در همه جا لغو کنیم.»

جمهوری خواهانی مانند گاتز و مولین اکثریت اندکی در مجلس نمایندگان آمریکا دارند اما در سنا در اقلیت هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …