شکایت جوانان تراجنسیتی به دلیل ممنوعیت مراقبت های تایید کننده جنسیت در مونتانا

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هلنا، مونت. — دو کودک تراجنسیتی، والدین آنها و دو ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی روز سه شنبه شکایتی را تنظیم کردند و استدلال کردند که قانون مونتانا که مراقبت های تایید کننده جنسیت برای جوانان ترنس را ممنوع می کند، خلاف قانون اساسی است.

طبق شکایت اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، ممنوعیت مسدود کننده های بلوغ، درمان هورمونی و روش های جراحی فقط برای جوانان تراجنسیتی که به دلیل نارسایی جنسیتی تحت درمان قرار می گیرند اعمال می شود، اما همین مراقبت ها می تواند برای هر هدف دیگری به نوجوانان سیسجنس ارائه شود. ACLU مونتانا و لامبدا قانونی.

در این شکایت آمده است که این ممنوعیت هدف دیگری جز «تحمل عمدی توانایی افراد تراجنسیتی برای جستجوی مراقبت های لازم برای هماهنگ کردن بدن خود با هویت جنسی خود» ندارد. این قانون از یک قاضی ایالتی می خواهد که اجرای قانون را که قرار است از اول اکتبر اجرایی شود، مسدود کند.

دفتر دادستان کل بلافاصله به ایمیلی که خواستار اظهارنظر در مورد این شکایت شده بود، پاسخ نداد.

مخالفت با این لایحه توسط نماینده دموکرات زوئی زفیر – اولین قانونگذار زن آشکارا تراجنسیتی که در مجلس قانونگذاری مونتانا خدمت می کند – باعث یک سری اتفاقات شد که در نهایت منجر به محرومیت او از صحن مجلس برای روزهای پایانی جلسه 2023 شد.

مجلس قانونگذار مونتانا تحت کنترل جمهوری خواهان این لایحه را تصویب کرد و فرماندار جمهوری خواه گرگ جیانفورته اواخر ماه گذشته آن را امضا کرد. مونتانا یکی از حداقل ۱۶ ایالتی است که قوانینی برای ممنوعیت چنین مراقبت‌هایی دارد، علی‌رغم اعتراض خانواده‌های جوانان تراجنسیتی مبنی بر ضروری بودن این مراقبت.

جسیکا ون گاردرن، مادر یک دختر 16 ساله تراجنسیتی، در بیانیه ای گفت: «از نظر روحی و جسمی دردناک است که احساس کنید در بدن اشتباهی گرفتار شده اید. “گذراندن دوران بلوغ به دلیل جنسیت نادرست مانند این است که بدن شما به طور روزانه به شما خیانت می کند. تنها درمانی که دریافته ایم موثر بوده و دوباره به دخترمان امید می دهد هورمون درمانی است.

ون گاردرن گفت: «برداشتن این مراقبت های پزشکی حیاتی غیرانسانی و نقض حقوق ما است.

این شکایت استدلال می‌کند که قانون جدید با حقوق والدین تداخل دارد و خلاف قانون اساسی است، زیرا حقوق شاکیان برای حفظ حریم خصوصی، حق آنها برای درخواست مراقبت‌های بهداشتی و حق کرامت انسانی را نقض می‌کند.

حامیان این ممنوعیت، از جمله سناتور جان فولر، حامی لایحه، می‌گویند که افراد زیر سن قانونی نباید قبل از بزرگسالی و به سن کافی برای درک عواقب آن و دادن مجوز قانونی تحت اقدامات غیرقابل برگشت و تغییر دهنده زندگی قرار گیرند.

شاکی فیبی کراس، یک پسر تراجنسیتی 15 ساله، در بیانیه ای گفت: «زندگی به عنوان یک نوجوان ترنس به اندازه کافی دشوار است، آخرین چیزی که من و همسالانم به آن نیاز داریم این است که حقوقمان سلب شود.» «بی احترامی آشکار. زیرا انسانیت و وجود من عمیقاً ناراحت کننده است.»

بر اساس قانون جدید، ارائه دهندگان خدمات درمانی که چنین مراقبت هایی را ارائه می دهند، می توانند حداقل یک سال مجوز پزشکی خود را از دست بدهند و تا 25 سال پس از ارائه هر گونه درمان مشمول شکایت شوند.

این لایحه همچنین استفاده از پول عمومی مانند Medicaid را برای پرداخت چنین مراقبتی ممنوع می کند.

قضات فدرال در آلاباما و آرکانزاس قوانینی را که به دنبال ممنوعیت مراقبت های تایید کننده جنسیت بودند، مسدود کردند. وزارت دادگستری به شکایت فدرال که از طرف والدین تراجنسیتی و فرزندانشان علیه ممنوعیت مشابهی در تنسی تنظیم شده بود، پیوست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …