دیپلماسی: آلمان و چین بر سر تحریم های روسیه توافق کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزرای خارجه آلمان و چین درباره تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا علیه شرکت‌هایی که با روسیه تجارت می‌کنند، به‌ویژه در بخش‌های نظامی احتمالی بحث کردند. آنالنا بائربوک گفت که با متجاوز در درگیری، روسیه، نباید با همان شرایطی که قربانی اوکراین است برخورد کرد.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان گفت که اتحادیه اروپا به دنبال اقدامات هدفمندی است تا اطمینان حاصل کند که روسیه به کالاهای تحریم شده مرتبط با جنگ دست پیدا نمی کند.

باربوک در کنفرانس خبری مشترک پس از نشست برلین، در کنار همتای چینی خود، کین گانگ، تاکید کرد که اتحادیه اروپا از همه کشورها، از جمله چین، انتظار دارد تا به شرکت های خود در این زمینه مشاوره دهند.

کشورهای غربی پکن را متهم کرده اند که از زمان حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال 2022، از روسیه حمایت سیاسی و مادی می کند.

اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال بررسی اعمال تحریم‌ها علیه شرکت‌هایی است که قطعات حیاتی صنعت تسلیحات روسیه را تامین می‌کنند.

کوین انجام این کار توسط شرکت های چینی را رد کرد.

بائربوک در این کنفرانس خبری گفت: «اگر روسیه شلیک موشک به اوکراین را متوقف کند و سربازان خود را از اوکراین خارج کند، این جنگ بلافاصله پایان خواهد یافت.

از سوی دیگر، اگر اوکراین از دفاع از مردم اوکراین دست بردارد، اوکراین تمام خواهد شد. و من فکر نمی‌کنم که این به نفع هیچ یک از اعضای شورای امنیت باشد.»

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان به همتای چینی خود هشدار داد که “بی طرفی” در جنگ اوکراین به منزله گرفتن طرف روسیه است و فشار زیادی بر پکن برای انجام اقدامات بیشتر برای پایان دادن به درگیری ها افزایش می دهد. باربوک در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: بی طرفی به معنای جانبداری از متجاوز است.

وی افزود: بی طرفی به معنای جانبداری از متجاوز است و به همین دلیل است که اصل راهنمای ما این است که روشن کنیم که در کنار قربانی هستیم.

پاسخ کین گانگ این بود که چین «برای صلح و مذاکره عمل می‌کند» و تأکید کرد که جنگ در اوکراین یک درگیری پیچیده است که باید با «متانت» به جای «احساسات» تحلیل شود.

او هشدار داد که اگر هرگونه تحریمی شرکت های چینی را به دلیل تجارت ادعایی آنها با روسیه هدف قرار دهد، چین “تقابلی” خواهد کرد.

به گفته وزیر امور خارجه چین «مبادله و همکاری عادی بین شرکت‌های چینی و روسی وجود دارد» که «نباید تحت تأثیر تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا قرار گیرد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …