هیئت منصفه دریافت که دونالد ترامپ، مقاله نویس مورد آزار جنسی، ای جین کارول | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هیئت منصفه در نیویورک دریافته است که دونالد ترامپ 27 سال پیش در یکی از فروشگاه های نیویورک از ستون نویس مشاوره ای جین کارول سوء استفاده جنسی کرده است.

این حکم برای اولین بار از نظر قانونی رئیس جمهور سابق ایالات متحده را یک شکارچی جنسی معرفی می کند. اما از آنجایی که این نتیجه یک پرونده مدنی و نه کیفری است، تنها تحریم قانونی که ترامپ با آن روبرو خواهد شد، مالی است.

هیئت منصفه کمتر از سه ساعت به بحث پرداختند.

این حکم به مشکلات حقوقی فزاینده ترامپ خواهد افزود. ماه گذشته او به 34 اتهام جنایی جعل سوابق تجاری به دلیل پرداخت پول خنثی به ستاره فیلم های پورن استورمی دنیلز در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016 بی گناه بود. همچنین به نظر می رسد که ترامپ به دلیل تلاش برای جعل نتایج انتخابات ریاست جمهوری گرجستان با اتهامات جنایی روبرو شود.

رئیس جمهور سابق همچنین هدف تحقیقات فدرال در مورد اقدامات وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2020 و پیامدهای آن، از جمله حمله به ساختمان کنگره و مخفی کردن اسناد سری در املاک مار-آ-لاگو است.

هیئت منصفه متشکل از سه زن و شش مرد با شهادت مطمئن کارول در طول سه روز در غرفه، در حالی که او تجاوز جنسی در اتاق رختکن فروشگاه نیویورک در سال 1996 را توصیف می کرد، متقاعد شدند.

جو تاکوپینا، وکیل ترامپ، در ابتدای دادگاه گفته بود که از سخنان خود کارول برای رد ادعای او استفاده خواهد کرد. تاکوپینا همچنین گفت که نشان خواهد داد که ستون نویس سابق مشاوره مجله Elle با دو دوست نزدیک خود توطئه کردند تا رئیس جمهور سابق را به دروغ متهم کنند زیرا آنها از ترامپ و سیاست او «نفرت» داشتند.

اما پس از هفت روز شهادت، او نتوانست هیچ کدام را انجام دهد و هیئت منصفه در کنار کارول قرار گرفتند که شهادت داد که این حمله باعث شد او قادر به داشتن یک رابطه عاشقانه نباشد. او گفت که ترامپ پس از آن با انکار این حمله که در سال 2019 با حساب کاربری خود در معرض دید عموم قرار گرفت، “شهرت من را خراب کرد”. مجله ال او را ظرف چند ماه اخراج کرد.

ای جین کارول روز سه شنبه به دادگاه فدرال منهتن در نیویورک می رسد.
ای جین کارول روز سه شنبه به دادگاه فدرال منهتن در نیویورک می رسد. عکس: جان مینچیلو/AP

رئیس جمهور سابق بارها کارول را دروغگو خواند، از جمله پس از اولین روز شهادتش، زمانی که او در سایت رسانه اجتماعی خود، Truth Social پست گذاشت و اتهامات او را “کلاهبرداری ساخته شده” خواند.

“این یک داستان تقلبی و دروغ است – شکار جادوگر!” ترامپ نوشت.

کارول در جلسه محاکمه گفت که در بهار سال 1996 هنگام خروج از فروشگاه لوکس برگدورف گودمن با ترامپ برخورد کرده است.

او گفت: “او گفت، “من باید یک هدیه بخرم، بیا کمکم.” “من خوشحال شدم.”

کارول گفت که ترامپ به او گفت که این هدیه برای یک زن است، بنابراین او یک کیف دستی و سپس یک کلاه را به او پیشنهاد کرد، اما او علاقه‌ای نداشت.

او یک کلاه خز را برداشت و مثل یک گربه یا سگ آن را نوازش می کرد. سپس او گفت: “من می دانم، لباس زیر زنانه.” “او راه را به سمت پله برقی هدایت کرد.”

کارول خود را “کاملاً مسحور” صحبت های سرگرم کننده ترامپ توصیف کرد و گفت که “خوشحال” است که با او به بخش لباس زیر زنانه رفته است. او به دادگاه گفت که او یک لباس بدن را از یک پیشخوان “ربا” کرد و به او گفت که آن را امتحان کند.

“من قصد نداشتم آن را بپوشم. او گفت: «تو آن را بپوش، رنگ توست».

کارول گفت که ترامپ به هر دوی آنها پیشنهاد داد آن را امتحان کنند و به سمت رختکن اشاره کرد. او گفت که او را جدی نگرفته بود، زیرا فکر می کرد همه اینها یک شوخی بزرگ است. پس از ورود آنها به رختکن، خلق و خوی به سرعت تغییر کرد.

او بلافاصله در را بست و مرا به دیوار هل داد. آنقدر مرا هل داد که سرم به هم خورد. من به شدت گیج شده بودم، “او گفت.

کارول گفت که وضعیت “کاملا تاریک شده است”.

او گفت: “او خم شد و جوراب شلواری مرا پایین کشید.” “من داشتم او را عقب می زدم. کاملاً واضح بود که نمی‌خواستم چیز دیگری اتفاق بیفتد.»

کارول گفت که نمی تواند از چنگ ترامپ فرار کند. او که آرام و آهسته صحبت می کرد، گفت که او به او تجاوز کرده است.

مقاله نویس مشاوره گفت که او همیشه از رفتن به رختکن با ترامپ پشیمان خواهد شد و آن را “بسیار احمقانه” توصیف کرد.

کارول اشک ریخت و توضیح داد که از زمان تجاوز، حتی لبخند زدن به مردی که جذبش شده بود غیرممکن بود و این پایان زندگی جنسی او بود.

دو تن از دوستان نزدیک کارول در دادگاه گفتند که او بلافاصله پس از آن حمله را به آنها محرمانه گفت اما آنها را به مخفی کاری سوگند یاد کرد.

تاکوپینا حساب کارول را طی نزدیک به دو روز بازجویی متقابل به چالش کشید که در آن او اتهام دروغین ترامپ را به منظور فروش کتاب یا اهداف سیاسی رد کرد. وکیل رئیس جمهور سابق بر اقدامات او در حین حمله و بلافاصله پس از آن متمرکز شد و این سوال را مطرح کرد که چرا او فریاد نمی زد یا با پلیس تماس نمی گرفت و چرا بیش از 20 سال آن را ترک کرد تا علناً ترامپ را متهم کند.

اما پس از اینکه کارول توضیحات مطمئن و معتبری را برای اقدامات خود ارائه داد، خط سوال نتیجه معکوس داد.

او گفت که ناتوانی او در ارائه یک دلیل واحد برای جیغ نکشیدن دلیلی بر دروغگویی او نیست.

یکی از دلایلی که زنان جلو نمی آیند این است که همیشه از آنها می پرسند چرا فریاد نزدی؟ برخی از زنان فریاد می زنند. برخی از زنان این کار را نمی کنند. زنان را ساکت نگه می‌دارد.»

کارول گفت که او از اینکه مورد تعرض قرار گرفته است برای رفتن به پلیس خجالت می‌کشد، حتی اگر این توصیه‌ای باشد که او در ستون عمه‌اش در Elle رنج می‌داد.

من در سال 1943 به دنیا آمدم. من یکی از اعضای نسل خاموش هستم. به زنانی مانند من یاد داده شد که چانه خود را بالا نگه دارند و شکایت نکنیم.» من هرگز در مورد چیزی که از آن خجالت می کشم با پلیس تماس نمی گیرم.

کارول گفت که او این حمله را بیش از دو دهه به دلایل مشابه مخفی نگه داشته است.

او گفت: «من هرگز در مورد کاری که دونالد ترامپ انجام داد صحبت نکردم.

اما زمانی که جنبش #MeToo شروع به کار کرد و زنان در سراسر ایالات متحده تجربیات خود را در مورد تجاوز جنسی و آزار و اذیت بیان کردند، او انگیزه داشت که صحبت کند.

کارول همچنین پس از اینکه ترامپ او را دروغگو خواند، به دلیل افترا شکایت کرد. او از او انتظار داشت که بگوید آنها یک برخورد توافقی داشته اند، نه اینکه آن را به طور کامل انکار کند.

“این به من ضربه زد و باعث پایین آمدن من شد زیرا شهرت خود را از دست دادم. هیچ کس مثل من به من نگاه نکرد. اون رفته بود. حتی افرادی که من را می‌شناختند با چشمانشان به من نگاه می‌کردند و مردمی که نظری نداشتند حالا فکر می‌کردند من دروغگو هستم و از من متنفر بودند.

کارول گفت که ترامپ را “شیطان” می‌داند و فکر می‌کرد که او رئیس‌جمهوری “وحشتناک” است، اما طرح شکایت علیه او را به دلیل دیدگاه‌های سیاسی‌اش رد کرد.

من یک حساب سیاسی را حل نمی کنم. من در حال تسویه حساب شخصی هستم.

در پاسخ به این سوال که آیا از متهم کردن ترامپ با توجه به عواقب آن پشیمان است، صدای کارول شکست.

او در حالی که اشک می‌ریخت گفت: «من حدود 100 بار از این موضوع پشیمان شدم، اما در نهایت اینکه بتوانم در نهایت روزم را در دادگاه به پایان برسانم همه چیز است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …