سلاح های خود را رها کنید: صربستان پس از دو تیراندازی دسته جمعی، عفو اسلحه را آغاز کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در پی دو تیراندازی دسته جمعی در هفته گذشته، 1500 اسلحه، هزاران گلوله مهمات و بیش از 100 بمب در یک عفو به پلیس صربستان تسلیم شد.

یک هفته پس از آن که 17 نفر از جمله هشت دانش آموز در تیراندازی های دسته جمعی کشته شدند، در عفو رسمی که اعلام شد روز دوشنبه اسلحه، گلوله و بمب به پلیس صربستان تحویل داده شد.

وزارت داخله گزارش داد که تا بعدازظهر اول عفو یک ماهه، 1500 قبضه سلاح، 50000 گلوله مهمات و بیش از 100 بمب در کلانتری ها تحویل داده شده است.

بر اساس قوانین عفو، افرادی که اسلحه را تسلیم می کنند نیازی به اثبات نحوه ورود آنها به آنها ندارند و اگر بعداً مشخص شود که در یک عمل مجرمانه از آنها استفاده شده است، از تعقیب قضایی معاف می شوند.

هنگامی که تحویل رسمی به پایان می رسد، پلیس می گوید که با برنامه هایی برای افزایش مجازات های زندان برای حمل، نگهداری یا ساخت غیرقانونی اسلحه، در مورد مالکیت غیرقانونی یا غیرقانونی اسلحه بسیار سختگیرانه تر عمل خواهد کرد.

شرایط زندان

نیکولا پتروویچ، رئیس اداره پلیس نووی ساد، گفت: شهروندان هنگام تحویل این سلاح‌ها باید سلاح‌ها را در حالت خالی بیاورند و به این ترتیب ایمنی خود و افسران پلیسی که قرار است اسلحه‌ها را دریافت کنند، افزایش دهند.

زلیکو برکیچ، وزیر امور داخلی وزارت امور داخله، گفت: «از این فرصت استفاده می‌کنم و از شهروندان می‌خواهم که هر نوع سلاحی را که در اختیار دارند، آزادانه به پاسگاه‌های پلیس بیاورند، آنها را دور نریزند. آنها را در فضای عمومی رها نکنیم و در نتیجه سطح خطر اجتماعی را افزایش دهیم، زیرا ممکن است یک سلاح دوباره در اختیار افراد غیرمجاز قرار گیرد.»

یک سرویس جمع آوری نیز توسط پلیس برای هرکسی که نتواند اسلحه خود را رها کند اداره می شود.

از زمان تیراندازی‌ها تظاهرات گسترده‌ای در صربستان به راه افتاده است و برخی از عملکرد دولت در مورد مقررات تسلیحاتی در کشوری با یکی از بالاترین نرخ‌های مالکیت اسلحه در جهان انتقاد می‌کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …