TransPennine Express در میان سابقه خدمات ضعیف منتظر تصمیم قرارداد است | صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک بار، زندگی در پنین و رفت و آمد با قطار ایده خوبی به نظر می رسید. سوزانا سیمونز، نوازنده ویولن در Opera North، برای دسترسی سریع و آسان به کارهای خود در لیدز و منچستر به مارسدن نقل مکان کرد. او می‌گوید: «خدمات بسیار عالی اما رضایت‌بخش بود. اما حداقل در سال گذشته تقریباً تمام قطارهایی که من استفاده می‌کردم لغو شده یا با تأخیر مواجه شده‌ام و مجبور شدم همه جا رانندگی کنم.»

مانند تعداد بیشماری دیگر، زندگی او با برنامه های ناقص و اجرای غم انگیز TransPennine Express بهم ریخته است.

انتظار می رود وزیران در این هفته اعلام کنند که آیا اپراتور جایگزین خواهد شد یا قرارداد جدیدی – به طور بالقوه تا هشت سال.

انتظارات این است که TPE، متعلق به First Group در لندن – تنها شرکت حمل و نقل بریتانیایی باقیمانده که قطارهای مسافری را در راه آهن خصوصی بریتانیا اداره می کند – با تمدید کوتاه مدت 6 تا 12 ماهه پس از قراردادش، فرصت دیگری برای تغییر عملیات داده شود. در 28 مه منقضی می شود.

اما خرابی قطار یک مسئله سیاسی قوی در شمال است. به گفته یک منبع نزدیک به این روند، اعلام این خبر تا پس از انتخابات محلی متوقف شد و نتایج رای گیری هفته گذشته – و احتمال واکنش بیشتر در کرسی های “دیوار قرمز” – باعث توقف بیشتر وزرا قبل از تمدید قرارداد First شد.

نمایندگان مجلس و شهرداران سراسر شمال از دولت خواسته‌اند که پس از سابقه افتضاح اپراتور در خدمات تاخیر، اختلال و لغو خدمات – که میزان واقعی آن تنها پس از هشدار رگولاتوری به شرکت‌ها نسبت به پنهان کردن تغییرات برنامه لحظه آخری، رسماً تأیید شد، از دولت خواسته‌اند که «چاپ» بگیرد.

در میان کاربران معمولی، توصیف مکرر «قرعه‌کشی» یا «رولت» تلخ امید برای گرفتن قطار است. در ژانویه، TPE از هر چهار قطار یک قطار را لغو کرد، و علیرغم بهبود اخیر، نرخ لغو آن بدتر از سایر اپراتورهای بریتانیا است.

حتی معمولی‌های محتاط و خسته، که عادت داشتند در ساعت 11 شب قبل از سفر، جدول‌های زمانی را برای کنسل شدن ارواح بررسی می‌کردند و قبل از خطر کردن ایستگاه، مجدداً تأیید می‌کردند، قطارهایی را که هنوز محقق نشده بودند، کوتاه‌مدت و پر ازدحام وارد می‌شدند، یا به سادگی از کار افتادند.

از مسافرانی که تجربیات خود را برای آبان نیوز بازگو کرده‌اند، داستان‌های ترسناک فراوانی از کالسکه‌های شلوغ بدون توالت، قرار ملاقات‌های از دست رفته، مسابقات فوتبال یا گردهمایی‌های خانوادگی فراوان است. از مشاغل غیر قابل اجرا بسیاری گزارش می دهند که به سادگی استفاده از راه آهن را رها کرده اند – برخی برای سفرهای بین شهری سوار اتوبوس ها، اتوبوس ها، حتی اوبر می شوند، اما بسیاری از آنها سفرهای رفت و آمد یا تفریحی را که ممکن است انجام داده باشند، رها کرده اند.

جاناتان کار، 30 ساله، مشاور مهندسی، از زمانی که شش سال پیش به یورکشایر نقل مکان کرد، برای رفت و آمد خود به لیدز به TPE وابسته است: “هر سال خدمات کمتر، کندتر، کمتر قابل اعتمادتر و گران تر می شود.”

اخیراً، هر روز در دفتر کار “خطر قابل توجهی را به همراه داشته است که آیا جلسات را از دست می دهم یا می توانم در کمتر از سه ساعت به خانه برگردم.”

او از تیرسک به نورثالرتون نقل مکان کرد تا خدمات بهتری داشته باشد: «سپس فرکانس را به نصف کاهش دادند و تنها یک قطار باقی ماند که من را در ساعت 7 صبح به محل کار می رساند، و هنوز هم نیمی از اوقات لغو می شد.»

او دیگر نمی تواند برای یک پرواز صبحگاهی به فرودگاه منچستر برود و می افزاید: «من و شریکم برای یک عصرانه بیرون در سینما و رستوران با قطار به یورک، لیدز یا نیوکاسل می رفتیم. دیگر نه – ما اعتماد نداریم که بتوانیم به خانه برگردیم.»

مانند بسیاری، او قاطعانه بر این است که TPE باید برکنار شود. وزرا در مورد این تصمیم صریح صحبت کرده‌اند، اما تمایلی به ارائه خدمات قطار دیگری به اپراتور دولتی Last Resort که در حال حاضر LNER، شمال و جنوب شرقی را اداره می‌کند، ندارند.

مارک هارپر، وزیر حمل و نقل، در یک مناظره عوام در ماه مارس، درخواست‌های حزب کارگر برای ملی‌سازی را رد کرد و گفت: «اگر مشکلات را با اتحادیه‌های کارگری حل نکنیم، انجام آن در واقع خدمات به مسافران را بهبود نمی‌بخشد. همه.”

بسیاری از لغوها به دلیل کمبود رانندگان، با نرخ بالای بیماری در بین خدمه قطار بوده است. TPE به کار در روز استراحت یا اضافه کاری داوطلبانه متکی است تا برنامه زمانی کامل خود را در حین آموزش نیروهای جدید انجام دهد. با وجود حسن نیت بین کارکنان و مدیران، تعداد کمی داوطلب شده اند.

اتحادیه رانندگان اسلف با نرخ روز استراحت کار در اواخر آوریل موافقت کرد، اما بلافاصله پس از آن اقدام به اعتصاب نامید، که اعضا را از ثبت نام مجدد برای شیفت ها منع کرد. میک ویلان، دبیر کل، گفت که اقدام صنعتی به دلیل “توافق های شکست خورده” در مورد فهرست بندی و اطلاع رسانی به کارکنان بود.

ویلان گفت: “مدیریت باید روی شمشیر خود بیفتد و کلیدها را فردا تحویل دهد.” با این حال، او انتظار داشت که اپراتور تحت مالکیت FirstGroup قرارداد بیشتری بگیرد: «ترجیح می‌دهیم که آنها این کار را نکنند. اما این دولت ناامید است که این افراد را در صنعت نگه دارد.»

مهلت مشابهی به شرکت خواهر TPE در First Group، Avanti West Coast، در پاییز گذشته و بار دیگر در بهار امسال داده شد، پس از یک سال که مجبور شد جدول زمانی خود را به دلیل گستردگی لغو و تاخیرهای ناشی از کمبود کارکنان کنار بگذارد.

سخنگوی وزارت حمل و نقل گفت: «وزرا قبلاً به صراحت گفته اند که سطح خدمات اخیر ارائه شده توسط TransPennine Express غیرقابل قبول است و همه گزینه ها روی میز باقی می مانند.»

سخنگوی TPE گفت که از خدمات ضعیف به دلیل “ترکیبی از مسائل جاری” متاسف است و افزود: “ما در ابتدای فوریه یک طرح بازیابی را برای کاهش لغو و ارائه قابلیت اطمینان و ثبات بیشتر برای مشتریان خود معرفی کردیم.

در نتیجه مستقیم این طرح، شاهد کاهش 45 درصدی در کنسل‌ها بوده‌ایم و به تلاش برای کاهش این اعداد در هفته‌ها و ماه‌های آینده ادامه خواهیم داد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …