بازدید پروازی سوناک برای رونمایی از طرح داروخانه بر تصویر غیر قابل لمس | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آرایشی سوناک در حالی که تلاش می کرد پس از یک مجموعه فاجعه بار از نتایج انتخابات محلی، آشفتگی محافظه کاران را آرام کند، با هلیکوپتر به سواحل جنوبی پرواز کرد تا سیاست بهداشتی جدید دولت را اعلام کند.

در آخرین نمونه از علاقه نخست وزیر به سفرهای هوایی در مسافت های کوتاه، نخست وزیر از ساوتهمپتون بازدید کرد تا برنامه هایی را برای داروسازان ارائه دهد تا برای میلیون ها بیمار در انگلیس نسخه تهیه کنند تا به کاهش بحران پزشک عمومی کمک کنند.

با این حال، به جای دریافت قطار از ایستگاه واترلو برای سفر رفت و برگشت 160 مایلی، که یک ساعت و 15 دقیقه طول می‌کشید و هزینه برگشت آن حدود 30 پوند بود، او تصمیم گرفت که با هزینه‌ای برای مالیات دهندگان در منطقه سفر هوایی کند. 6000 پوند

این دیدار، به جای اطمینان دادن به نمایندگان محافظه کار مبنی بر اینکه پس از از دست دادن بیش از 950 کرسی محافظه کاران در انتخابات محلی هفته گذشته، تمرکز وی بر ادامه کار است، ناخواسته بر ترس برخی از افراد مبنی بر اینکه رای دهندگان او را غیرقابل ارتباط می دانند، تاکید کرد.

«آیا بی انصافی است که بگوییم آخر هفته درباره یک فرد قدرتمند غیر منتخب بود که غیرقابل اجرا ثروتمند است و ارتباط مشترک ندارد… و پادشاه چارلز سوم؟» یکی از نمایندگان حزب محافظه کار حتی به شوخی تاریکی پرداخت.

«عقب‌افتادن نسبت به نتایج خود در سال ۲۰۱۹ که ۱۳۰۰ کرسی را از دست دادیم، یک کیفرخواست لعنت‌کننده نسبت به دیدگاه عمومی دولت است. عملکرد بهتر از انتظارات بسیار پایین خودمان وحشتناک است.»

سوناک به خبرنگاران در ساوتهمپتون گفت که نتایج انتخابات محلی “بدیهی است که ناامید کننده” است، اما تاکید کرد که اولویت های او برای کشور مناسب است و او برای ارائه آنها “به کار خود ادامه خواهد داد”.

سخنگوی رسمی او مدعی شد که او تا حدودی با هلیکوپتر سفر کرده است زیرا “یک سری جلسات” در بعدازظهر داشته است که باید در آن شرکت کند، با شماره 10 داخلی اصرار داشتند که او مصمم است به برنامه خود پایبند باشد.

با این حال، هنگامی که نمایندگان مجلس او پس از تعطیلات آخر هفته تاجگذاری به وست مینستر بازگشتند، بسیاری از آنها ناامید شدند. یکی از وزیران سابق کابینه به آبان نیوز گفت که متحدان سوناک در «سرزمین خیالی» هستند، اگر فکر می‌کنند که طرح او می‌تواند باعث شود تا محافظه‌کاران در سال آینده به قدرت بازگردند.

«من فکر می‌کنم هنوز می‌توانیم حزب کارگر را از اکثریت محروم کنیم، اما نمی‌توانم راهی برای پیروزی در انتخابات ببینم. ریشی به وضوح تصمیم گرفته است که بهترین شرط خود را این است که به مسیری که در آن است پایبند بماند، اما فکر نمی‌کنم این کافی باشد.»

همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که رای‌دهندگان اولویت‌های سوناک را اولویت‌های مناسبی برای کشور نمی‌دانند – یا حداقل باور ندارند که این اولویت‌ها قابل ارائه هستند. یکی از نمایندگان مجلس گفت: “اگر پنج وعده او واقعاً اولویت مردم بود، احتمالاً به آنها رای می دادند.”

برخی دیگر از کمپین انتخابات محلی حزب انتقاد کرده اند، جاستین تاملینسون، نماینده پارلمان شمال سویندون، گفت که محافظه کاران بدون “پیام منسجم” وارد انتخابات محلی شده اند و حتی مراسم راه اندازی مناسبی را برگزار نکرده اند.

او به رادیو تایمز گفت: «نتایج ویرانگر بود. صراحتاً دیوانه وار است که کسی سعی کند آن را در غیر این صورت بچرخاند… این از مقیاس خارج بود. ما تعدادی از مشاوران بسیار خوب را نه تنها در سویدن بلکه در بسیاری از نقاط کشور از دست دادیم. این باید زنگ خطری برای حزب در همه سطوح باشد. هیچ راه فراری از آن وجود ندارد.»

یکی از وزرای سابق به آبان نیوز گفت که فراتر از میزان تلفات در پنجشنبه گذشته، نحوه وقوع آن به نگرانی‌های اساسی‌تری برای محافظه‌کاران اشاره دارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

«بدیهی است که بسیاری از آن به دلیل موقعیتی بود که ما از نظر سیاسی در آن قرار داریم، اما یک چیزی که من واقعاً در منطقه خود این بار متوجه شدم این است که ما دیگر عملیات زمینی نداریم.

«کمبود واقعی داوطلب وجود دارد و این یک مشکل طولانی مدت است. ما یک مهمانی پیر هستیم. ما یک حزب کوچک شده ایم. و هر بار که 1000 عضو شورا را از دست می دهیم، مشکل بدتر می شود. این یک مسئله واقعی در انتخابات عمومی خواهد بود.»

با این حال، یکی از نمایندگان پشتیبان اصرار داشت که با وجود پیروزی های مخالفان، هنوز راهی برای سوناک وجود دارد تا بزرگترین حزب را پس از انتخابات عمومی رهبری کند.

آنها گفتند: “بله، برخی از نتایج بسیار ناگوار بود، اما رای دهندگان دوست دارند در انتخابات محلی به دولت ضربه بزنند.” لزوماً به این معنا نیست که آنها در انتخابات عمومی همین کار را خواهند کرد.

«ریشی از زمان بوریس و لیز واقعاً همه چیز را تثبیت کرده است، و در منطقه من مردم به تدریج متوجه می شوند. مطمئناً در مکان بسیار بهتری هستیم. زمانی بود که لیز نخست وزیر بود و من نگران بودم که شکست ما در انتخابات آنقدر بد باشد و این احتمال وجود داشت که من به عنوان رهبر مخالفان تبدیل شوم.

داونینگ استریت، بدون شک، از بی اشتهایی نمایندگان مجلس برای رقابت دیگری برای رهبری محافظه‌کاران – یا بازگرداندن بوریس جانسون- آرامش خواهد گرفت. یکی از نمایندگان مجلس اذعان می کند: «پفک همکاران تمام شده است، اما احساس سرکشی نمی کنند. اگرچه من فکر می‌کنم که این احتمالاً بدترین دنیا برای مهمانی است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …