650 مهاجر از لامپدوسا در بحبوحه “بحران” تخلیه شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آب و هوای خوب و بهبود شرایط دریانوردی باعث شده است که کشتی های بیشتری از شمال آفریقا حرکت کنند، تنها دو هفته پس از ثبت رکورد ورود لامپدوزا.

کمیسر دولت ایتالیا برای امور اضطراری مهاجران پس از ورود نزدیک به 2000 نفر در کمتر از سه روز به جزیره، طرحی را برای انتقال فوق العاده صدها نفر از لامپدوزا فعال کرده است.

روز دوشنبه، 650 نفر به لطف مداخله وزارت دفاع، گارد ساحلی و گاردیا دی فاینانزا، لامپدوزا را ترک کردند: 80 مهاجر با یک کشتی Guardia di finanza به پوزالو، 300 نفر با یک کشتی معمولی به پورتو امپدوکل، و 270 در سه گروه 90 تایی با سه پرواز نظامی به کروتون، پیزا و کاتانیا توزیع شد.

در بحبوحه ورود مهاجران و پناهندگان از طریق دریا از شمال آفریقا، لامپدوزا همیشه تحت فشار است. هزار نفر هنوز در اولین مرکز پذیرش Contrada Imbriacola هستند، تقریباً سه برابر حداکثر ظرفیت.

آب و هوای خوب و بهبود شرایط دریانوردی تنها دو هفته پس از اینکه لامپدوزا رکورد ورود 3000 نفر را در 48 ساعت در اواسط آوریل ثبت کرد، کشتی‌های بیشتری را وادار به حرکت از شمال آفریقا کرد.

این اعداد و ارقام باعث شد تا دولت ایتالیا به ریاست جرجیا ملونی راست افراطی، وضعیت اضطراری ملی مهاجرت را برای شش ماه آینده اعلام کند و این امر بازگرداندن مهاجران را تسریع می کند.

وزارت کشور ایتالیا می گوید که در چهار ماه اول سال 2023، بیش از چهار برابر بیشتر از سال گذشته به ایتالیا وارد شده است: 40856 نفر در مقایسه با 10188 نفر در سال 2022.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …