قبرس پرونده 800 صفحه ای آمریکا در مورد نقض تحریم های روسیه را تحویل داد | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قبرس یک پرونده 800 صفحه ای از دولت آمریکا دریافت کرده است که جزئیات نقض تحریم ها توسط افراد و نهادهای محلی را شرح می دهد که ادعا می شود علیشیر عثمانوف، میلیاردر روسی را قادر ساخته است که ثروت عظیم خود را پنهان کند.

از آنجایی که نیکوس کریستودولیدس، رهبر جزیره قول داد که پیگرد قانونی و شرکت های حسابرسی را که به الیگارش کمک کرده بودند، ادامه دهد، واشنگتن اسنادی را منتشر کرد که به منزله ابزاری برای تسهیل این روند بود. حداقل دو پرونده دیگر نیز پیش بینی می شود.

کریستودولیدس با افشای دریافت «بسته داده» در روز سه‌شنبه، اصرار داشت که دوره جدیدی در کشور عضو اتحادیه اروپا که مدت‌ها به عنوان «مسکو روی مد» شناخته می‌شود، به دلیل روابط مالی آن با روسیه – و شهرت به مقررات نرم‌افزار، آغاز شده است.

او در یک مجمع اقتصادی کلیدی در نیکوزیا، پایتخت جزیره گفت: «ضروری است که با جدیت مناسب به این موضوع بپردازیم و هر کاری می توانیم انجام دهیم تا اجازه ندهیم کسی نام کشور را سیاه کند». و من مطمئن هستم که شما که نماینده اقتصاد ما هستید، متوجه شده اید و با آن شریک هستید که این موضوع را به پایان برسانید و به عصر جدید بروید.

کریستودولیدس که در ماه فوریه جانشین نیکوس آناستازیادس به عنوان رئیس جمهور شد، با فوریت غیرمنتظره ای در مورد نیاز به سرکوب نقض تحریم ها در صورتی که قبرس می خواهد از اعتبار خود به عنوان یک مرکز تجاری محافظت کند، صحبت کرده است. در ماه آوریل، بیش از ده ها شهروند و اشخاص حقوقی قبرسی پس از شناسایی به عنوان “تعیین کننده های مالی” عثمانوف و رومن آبراموویچ، متحدان نزدیک ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در دور جدید تحریم های ایالات متحده و بریتانیا قرار گرفتند.

وزارت امور خارجه پس از انتشار پرونده‌های آبان نیوز الیگارش، مجموعه‌ای از گزارش‌ها که نگرانی‌هایی را در مورد اجرای تحریم‌ها در قبرس ایجاد کرد، اقدام کرد.

به گفته دولت بریتانیا، شرکت‌های قبرسی، از جمله یک شرکت حقوقی برجسته، به عثمانوف متولد ازبکستان، که در فهرست تحریم‌های بریتانیا و ایالات متحده قرار دارد، کمک کردند تا مالکیت ساتون پلیس، عمارت تودور قرن شانزدهمی در ساری، انگلستان را مدیریت کند.

این اتهامات برای دولت جدید قبرس بسیار شرم آور بوده است زیرا منابع معتبری از وحشت در بخش خدمات مالی جزیره تقسیم شده از جنگ صحبت می کنند. در هفته‌های اخیر، صدها شرکت ظاهراً عجله کرده‌اند تا از روس‌های تحریم‌شده فاصله بگیرند، در حالی که گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه کسب‌وکارهای مرتبط با کرمین نیز شروع به جستجوی پناه‌گیری از محدودیت‌های احتمالی در شمال جزیره جدایی‌شده تحت کنترل ترکیه کرده‌اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بر خلاف جنوب به رسمیت شناخته شده بین المللی، مینی دولت به رسمیت شناخته نشده در شمال – محصول جانبی تهاجم در سال 1974 به دنبال کودتا با هدف ایجاد اتحادیه با یونان – خارج از صلاحیت اتحادیه اروپا است.

کاستا کنستانتی، یک تحلیلگر مستقر در نیکوزیا، گفت: «مظنون بود که کریستودولیدس طرفدار روسیه است. اما به نظر می رسد که او به منتقدانش ثابت می کند که اشتباه می کنند. آنچه در نهایت شاهد آن هستیم این است که یک رهبر جدید تلاش می کند تا قبرس را پس از یک دهه معاملات مالی مشکوک به عنوان یک مقصد سرمایه گذار پاک و ایمن تغییر نام دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …