کارکنان جان لوئیس در تلاش برای جلوگیری از ضرر و زیان در مورد پایان دادن به مدل شراکت رای می دهند | جان لوئیس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارکنان جان لوئیس در مورد پیشنهاد بحث برانگیز شارون وایت، رئیس هیئت مدیره، برای پایان دادن به مدل شراکت چند دهه ای خرده فروش، زمانی که اعضا در روز چهارشنبه رای اعتماد خود را به صندوق انداختند، قضاوت خواهند کرد.

وایت پس از گزارش زیان‌های سنگین از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود، در حال بررسی فروش بخشی از سهام شراکت جان لوئیس است تا سرمایه‌گذاری خارجی تا سقف 2 میلیارد پوند را به عنوان راهی برای تضمین آینده خود، تا حدی با تنوع بخشی به ساخت آپارتمان‌هایی برای اجاره بالای مغازه‌ها، بفروشد. و سوپرمارکت های Waitrose.

روز چهارشنبه، کارمند ارشد سابق دولتی، که سه سال پیش بخش دولتی را ترک کرد تا به خرده‌فروش بپیوندد، به 61 عضو شورای مشارکت جان لوئیس اطلاع رسانی خواهد کرد. هیئت حاکمه ای متشکل از کارکنان طبقه مغازه که توسط کارگران شرکت انتخاب می شوند، شورا برای یک جلسه دو روزه در محل تعطیلات تعطیلات کلاب اودنی خرده فروش خود در برکشایر گرد هم آمده است.

رئیس شارون وایت
رئیس شارون وایت معتقد است که فروشگاه‌های JLP دیگر آنقدر سودآور نیستند که بتوانند پاداشی منظم به کارمندان بپردازند. عکس: تری مردن/آلامی

این جلسه که یک جلسه نگهداری حسابداری نامیده می شود، اندکی پس از هر یک از دو گزارش مالی شش ماهه برگزار می شود و بخشی از اساسنامه گروه است.

بحث با دو رای دنبال می‌شود – یکی در مورد اینکه آیا شورا به پیشرفت مشارکت تحت رهبری رئیس در سال گذشته اعتماد دارد یا خیر، و دیگری در مورد اینکه آیا می‌تواند از رئیس برای پیشبرد تجارت حمایت کند یا خیر. اعضا می توانند از کاملا موافق تا کاملا مخالف پاسخ دهند.

آرا به جای الزام آور، نمادین هستند. با این حال، آنها می توانند تأثیرگذار باشند، زیرا کسب و کار متعلق به کارکنان آن است و شورا این قدرت را دارد که در صورت صلاحدید اعضا، رئیس را در هر زمانی برکنار کند.

اعضای شورا منافع 74000 کارگر این گروه را نمایندگی می کنند که از طریق ده ها انجمن کوچکتر به نمایندگی از دو برند خرده فروشی در مناطق مختلف کشور به آنها منتقل شده است.

کریس ارنشاو، رئیس شورای مشارکت، گفت: «از سال 1919، رئیس جلساتی را با شورای ما برگزار کرده است تا در مورد عملکرد مشارکت فکر کند. این بخشی از روند دموکراتیک ما است.»

این شراکت از دهه 1920 متعلق به کارمندان آن بوده است، به این معنی که آنها نظر دموکراتیک در نحوه اداره امور دارند و پاداش سالانه بر اساس سود دریافت می کنند. این مجموعه ای است که به کارکنان انگیزه می دهد و به آن کمک می کند تا به یک نیرومند در خیابان های بریتانیا تبدیل شود.

اولین شورای جان لوئیس در سال 1919 تأسیس شد. امروزه این شورا با سه نفر از کارکنان انتخاب شده توسط شورا در هیئت مدیره شراکت در کنار مدیران اجرایی از جمله رئیس فروشگاه‌های بزرگ جان لوئیس و سوپرمارکت زنجیره‌ای Waitrose که به شکل‌گیری استراتژی آن کمک می‌کنند، همچنان تأثیرگذار است. این سه نفر هم در شورا حضور دارند اما در رای گیری استراتژی شرکت نمی کنند.

مری پورتاس، کارشناس خرده‌فروشی، اخیراً در نامه‌ای به وایت خواستار احتیاط شد و گفت که شرکت باید از روح آن محافظت کند و به وایت گفت: «شما برای نجات بخشی از هویت فرهنگی جمعی ما می‌جنگید».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اندی استریت، شهردار وست میدلندز که از سال 2007 تا 2016 مدیر فروشگاه های بزرگ جان لوئیس بود، گفته است که اگر مدل متعلق به کارکنان کنار گذاشته شود، “یک تراژدی” خواهد بود.

روز سه‌شنبه، بیل گریمسی، رئیس سابق ویکز که پشت چندین گزارش در مورد چگونگی احیای خیابان‌های بریتانیا بود، در توییتر نوشت: «اگر جان لوئیس از خواب بیدار نشود و متوجه نشود که راه خود را در زمان مد شارون وایت گم کرده است، می‌رود. از خیلی بد تا وحشتناک او باید روی هدف اصلی یک خرده فروش کلاس که رضایت مشتری در سود است تمرکز کند!»

با این حال، وایت معتقد است که بازوی خرده فروشی این گروه دیگر نمی تواند سطح سود مورد نیاز برای پرداخت پاداش منظم به کارکنان را حفظ کند. او می خواهد سرمایه را به سمت خدمات مالی گسترش دهد و در بالای فروشگاه های Waitrose برای اجاره بسازد.

سال گذشته این گروه با وجود فروش 12 میلیارد پوندی که مجبور شد پاداش کارکنان خود را برای دومین بار از سال 1953 حذف کند، 234 میلیون پوند کاهش یافت.

کارشناسان خرده‌فروشی گفته‌اند وایت بهتر است برای احیای کسب‌وکار اصلی خرده‌فروشی موجود، پول نقد خرج کند. آنها همچنین انتصاب اخیر به عنوان مدیر اجرایی رئیس سابق هوویس، نیش کانکیوالا – یک کارشناس سهام خصوصی که هرگز یک فروشگاه بزرگ بریتانیایی را که قبلاً در هیئت مدیره غیر اجرایی بوده اداره نکرده است، زیر سوال برده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …