دیده‌بان می‌گوید استیو براین هنگام لابی کردن وزیران در همه‌گیری، قوانین را زیر پا گذاشته است | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیده بان استانداردها دریافته است که یک نماینده محافظه کار پیشرو و وزیر بهداشت سابق به درستی شغل دوم خود را برای یک شرکت استخدام بهداشتی هنگام لابی گری مت هانکاک و مایکل گوو در طول همه گیری اعلام نکرده است.

استیو براین، رئیس کمیته بهداشت عوام، با عدم اعلام در رویکردهای خود به وزرای کابینه در اوایل سال 2021 مبنی بر اینکه او مشاور استراتژیک حقوق بگیر Remedium Partners است، دو بار قوانین را نقض کرده است. به NHS

در یک قضاوت جدید، کمیسر استانداردها دریافت که برین باید در ایمیل‌های ارسالی به هنکاک، وزیر بهداشت و گوو، در آن زمان وزیر دفتر کابینه، واضح‌تر می‌گفت که در Remedium استخدام شده است.

با این حال، دانیل گرینبرگ، کمیسیونر، برین را از وکالت پرداختی پاک کرد، زیرا تلاش های او به دنبال «منافع مالی یا مادی» برای Remedium نبود، زیرا خدمات پزشکان به صورت رایگان ارائه می شد.

گرینبرگ گفت که این پرونده تحت فرآیند “اصلاح” بررسی خواهد شد، و برین اذعان کرد که قوانین را زیر پا گذاشته، عذرخواهی کرد و قول داد که در آینده این کار را تکرار نکند.

در پاسخ به این گزارش، برین گفت: «این همیشه در مورد پاسخ به منافع ملی در مواقع اضطراری بود، بنابراین من خوشحالم و نه تعجب می‌کنم که از وکالت پرداختی پاک شدم و به طور کامل توصیه‌های کمیسر در مورد اعلامیه‌هایی را می‌پذیرم که، حتی در در شرایط اضطراری، باید واضح‌تر می‌گفتم و برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم، از یک شکل سازگار از کلمات پیروی می‌کردم.»

شکایت در مورد برین پس از آن صورت گرفت که پیام‌هایی از برین به گوو که برای هنکاک ارسال شده بود، به عنوان بخشی از مکاتبات وزیر بهداشت سابق در دوران کووید به تلگراف منتشر شد.

در این پیام آمده است: «من ماه‌ها تلاش کرده‌ام تا از طریق شرکتی که با آن در ارتباط هستم – به نام «Remedium» به NHS کمک کنم. آنها در حال حاضر 50 متخصص بیهوشی دارند که اگر کسی بگوید بیایید کمک کنیم، می توانند در کشور و روی زمین در NHS باشند. آنها فقط می خواهند کمک کنند و از من پرسیدند که چگونه ممکن است.

«با وجود ارائه این به سلامت و به [the then chief of NHS England] سایمون استیونز علیرغم اینکه SS در کنفرانس مطبوعاتی هفته گذشته گفت که این یک مشکل حاد است، من چیزی نداشتم، علیرغم اینکه نخست وزیر به کمیته ارتباط گفت این بزرگترین مشکل اوست و غیره.

گرینبرگ در یافته‌های خود گفت: «این ناامیدکننده است که شما نتوانسته‌اید شرح مفصلی از رویکردهای قبلی که به وزرا و مقامات NHS انجام داده‌اید، که در پیام خود به آقای گوو ارجاع داده‌اید، به من ارائه دهید.

به اعضایی که از طرف یک کارفرمای خارجی کار می‌کنند، توصیه می‌شود که سوابق دقیقی را در مورد چنین موضوعاتی نگه دارند، به ویژه به این ترتیب که در موقعیتی قرار بگیرند که در صورت به چالش کشیدن، از اقدامات خود دفاع کنند.»

در طول تحقیقات، برین همچنین ایمیل دیگری را که در ژانویه 2021 برای هنکاک ارسال کرده بود، فاش کرد و گفت: «پیش از این در کمیته رابط، نخست وزیر گفت که ما به پزشکان بیشتری نیاز داریم. معلومه که حق داره از دوستانی که می دانم می توانند کمک کنند زیر را ببینید. آنها به وضوح در اینجا و اکنون پزشکانی دارند که می توانند کمک کنند اما به کمک شما نیاز دارند. آیا می توانی کمک کنی؟ خبرم کن.”

برین توسط Remedium به عنوان مشاور موقت با حقوق روزانه 800 پوند از سپتامبر 2019 تا فوریه 2020 استخدام شد. از ژوئیه 2020 به او 1600 پوند برای هشت ساعت کار در ماه پرداخت می شد که تا پایان دسامبر 2021 ادامه داشت.

بر اساس قوانین مجلس، نمایندگان مجلس اجازه ندارند برای هر شرکتی که به آنها پول می دهد، در صورتی که “پاداش مالی یا مادی” به آن شرکت اعطا کند، لابی کنند. این نقض ممنوعیت لابی های پولی بود که منجر به استعفای وزیر سابق محافظه کار اوون پترسون در سال 2021 شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …