دموکرات های سنا به دنبال حسابداری هدایای توماس و سایر قضات هستند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعضای دموکرات کمیته قضایی سنا به هارلن کرو، یک میلیاردر کمک کننده جمهوری خواه، تا 22 مه مهلت داده اند تا حسابداری کامل هدایا و سایر مزایای ارزشمند ارائه شده به قاضی کلارنس توماس یا سایر اعضای دیوان عالی را در اختیار هیئت قرار دهد.

در نامه ای که روز دوشنبه فرستاده شد، سناتور ریچارد جی. دوربین از ایلینویز، رئیس کمیته، به رهبری دموکرات های همکار، آقای کرو را تحت فشار قرار داد تا اسناد هدایا و سفرهای ارائه شده به قضات و همچنین هرگونه معامله املاک و مستغلات مربوط به اعضای دادگاه را تحت فشار قرار دهند. . در این نامه اطلاعاتی در مورد مزایایی به ارزش بیش از 415 دلار – آستانه گزارش چنین تراکنش‌هایی برای قضات فدرال – از جمله پذیرش در باشگاه‌های خصوصی بود.

اقدام کمیته به دنبال گزارش‌های ProPublica و دیگران بود مبنی بر اینکه آقای کرو برای جاستیس توماس سفری مجلل فراهم کرد، از او املاک خرید و برای بستگانش شهریه مدرسه خصوصی پرداخت کرد – ترتیباتی که در مورد افشای مالی قاضی گزارش نشده بود.

اعضای دیوان عالی گفته اند که آنها به قوانین افشای اعمال شده برای بقیه قوه قضاییه فدرال ملزم نیستند، اما داوطلبانه از آنها تبعیت می کنند.

افشای روابط مالی بین آقای کرو و قاضی توماس، درخواست ها را برای افشای قوانین سختگیرانه تر و قوانین اخلاقی در دادگاه تشدید کرده است، اگرچه رئیس قاضی جان جی رابرتز جونیور گفته است که دادگاه قادر به نظارت بر خود است. او از شرکت در جلسه اخیر کمیته قضایی درباره قوانین اخلاقی جدید احتمالی خودداری کرد و دلیل آن بحث تفکیک قوا بود.

در این نامه، دموکرات‌ها گفته‌اند اطلاعاتی که از آقای کرو می‌خواهند به کمیته کمک کند تا کاستی‌های موجود در چارچوب اخلاقی و افشای فعلی دادگاه را اصلاح کند.

آقای دوربین روز سه‌شنبه در توییتی گفت: «ما به دنبال اطلاعاتی در مورد اینکه آیا افراد دارای منافع در دادگاه عالی توانسته‌اند از طریق هدایا، اسکان و مسافرت از هارلن کرو و شرکت‌هایش به قضات دسترسی پیدا کنند یا خیر». «اگر دیوان عالی خود اصلاحات اخلاقی را اجرا نکند، @JudiciaryDems این کار را خواهد کرد.»

قاضی توماس گفته است که با توجه به دوستی اش با آقای کرو و معافیت از الزامات افشا برای مهمان نوازی شخصی، باور نداشت که مجبور به افشای سفر خود بوده است.

آقای دوربین تا کنون از احضاریه های تهدید آمیز برای به دست آوردن اطلاعات یا اجبار شهادت از قضات یا دیگران خودداری کرده است. با توجه به غیبت طولانی‌مدت سناتور دایان فاینشتاین، دموکرات کالیفرنیا، یکی از اعضای ارشد هیئت، مشخص نیست که آیا او برای صدور این آرا خواهد داشت یا خیر. خانم فاینشتاین نامه جدید به آقای کرو را امضا کرد، اما در دسترس نبودن او می‌تواند مانع از جلب موافقت دموکرات‌های کمیته با احضاریه با توجه به مخالفت جمهوری‌خواهان شود.

کمیته مالی سنا به دنبال اطلاعات مشابه از آقای کرو است. در نامه‌ای پس از گزارش‌های اولیه هزینه‌های فاش نشده آقای کرو از طرف قاضی توماس، سناتور ران وایدن، دموکرات اورگان و رئیس آن هیئت، از آقای کرو خواست تا فهرست مشابهی از مزایای ارائه شده به قاضی ارائه دهد و گفت: این هیئت می خواست ارزیابی کند که آیا قوانین مالیاتی رعایت شده است یا خیر.

در نامه آقای وایدن آمده است: «مردم آمریکایی مستحق حسابداری کامل از میزان بزرگی شما نسبت به قاضی توماس هستند، از جمله اینکه آیا این هدایا با تمام قوانین مربوط به مالیات و اخلاق فدرال مطابقت دارند یا خیر. او گفت که اگر آقای کرو به طور داوطلبانه با درخواست خود برای مستندات موافقت نکند، “با استفاده از ابزارهای دیگر در اختیار کمیته برای به دست آوردن این اطلاعات حیاتی” کاوش خواهد کرد.

علاوه بر خود آقای کرو، دموکرات‌های کمیته قضایی نیز اطلاعاتی را از نهادهای تجاری وابسته به آقای کرو که مسئول اسکان جاستیس توماس در استراحتگاه آدیرونداکس و در یک جت و قایق تفریحی خصوصی بودند، جستجو کردند. در نامه‌هایی به آن شرکت‌ها، برنامه‌های سفر قاضی توماس یا هر عضو دیگری از دادگاه عالی و همچنین هویت سایرینی که با آنها سفر می‌کردند، درخواست شد.

«ظاهر دسترسی ویژه به قضات – که برای همه آمریکایی‌ها در دسترس نیست – مشروعیت دادگاه را مخرب است زیرا حداقل، ظاهری از نفوذ ناروا ایجاد می‌کند که اعتماد عمومی به بی‌طرفی دادگاه را تضعیف می‌کند.» دموکرات های کمیته قضایی در توضیح درخواست خود نوشتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …