انتقاد پگولا و گاوف از سکوت تنیسورهای زن در اوپن مادرید | تنیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیامدهای تصمیم اوپن مادرید مبنی بر محرومیت از سخنرانی هر دو فینالیست دو نفره زن در مراسم اهدای جایزه روز یکشنبه در رم رخ داد، زیرا کوکو گاوف و جسیکا پگولا نسبت به ساکت کردن بازیکنان توسط سازمان‌دهندگان مسابقات ابراز ناامیدی کردند.

گاوف و پگولا در فینال توسط ویکتوریا آزارنکا و بئاتریز حداد مایا شکست خوردند. پگولا گفت که در طول دو هفته دراماتیک در مادرید در پشت صحنه احساس تنش کرده و «احساس می‌کرد که اتفاقی می‌افتد». او پیش‌بینی نمی‌کرد که سازمان‌دهندگان اجازه ندهند بازیکنان برای سخنرانی در میان جمعیت حاضر شوند.

«آیا فکر می‌کردم نمی‌توانیم صحبت کنیم؟ پگولا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از مسابقات خود گفت: نه. حتی در فینال رقیب 10 هزار دلاری شما صحبت می کنید. من نمی‌دانم همه در چه قرنی زندگی می‌کردند که این تصمیم را گرفتند یا واقعاً چگونه صحبت کردند و تصمیم گرفتند: “وای، این تصمیم بزرگی است که ما انجام خواهیم داد و هیچ واکنشی در برابر آن وجود نخواهد داشت.” “”

مسابقات تنیس در همه سطوح، هر رویداد را با مراسم اهدای جایزه به پایان می‌رساند و هر دو فینالیست تقریباً همیشه سخنرانی می‌کنند. در فینال دونفره مردان یک روز قبل، هر دو تیم صحبت کردند. فینالیست‌های زنان نمی‌دانستند سخنرانی‌شان قطع شده است تا زمانی که برای گرفتن عکس با جام‌های خود دعوت شدند.

آن مرد چنین می‌گفت: حالا شما روی سکو بروید و یکی را بردارید [photo] با یکدیگر.’ بعد ویکا [Azarenka] رو به ما کرد و گفت: هیچ سخنرانی وجود ندارد. ما مثل “چی؟” او می گفت، “ما اجازه صحبت کردن نداریم.” ما متوجه شدیم که میکروفونی تنظیم نشده است، چیزی وجود ندارد. پگولا گفت: خیلی عجله داشت.

اتفاقات روز یکشنبه با مسائل جدی و سرگرم کننده در طول مسابقات پیش از این اتفاق افتاده بود. برگزارکنندگان اوپن مادرید در توییتر به دلیل ارائه کیکی بزرگتر به کارلوس آلکاراز نسبت به همکار شماره 2 او، آرینا سابالنکا، که در 5 می تولد دارد، مورد تمسخر قرار گرفتند.

آزارنکا به یک توییت ویروسی پاسخ داد در مورد این موضوع با اشاره به این که نشان دهنده رفتار مسابقات با جنسیت های مربوطه است. او نوشت: “در مورد درمان نمی توان دقیق تر بود.” فلیسیانو لوپز، مدیر مسابقات و یک تنیسور فعال، از مسابقات دفاع کرد در پاسخ به آزارنکا. من از این واکنش بعد از این ژست تعجب کردم! او در توییتر نوشت.

آبان نیوز می‌داند که آزارنکا از برنامه‌ریزی تصمیم‌های پشت صحنه نیز انتقاد داشت. روز جمعه او و حداد مایا مرحله نیمه نهایی خود را ساعت 22:50 آغاز کردند. در همین حال، مسابقات اوپن مادرید به دلیل برنامه‌ریزی مسابقات زنان چه بسیار زود یا دیر، به مالکان قبلی خود شهرت دارد و به دلیل استفاده از مدل‌ها به عنوان دختر توپ مورد انتقاد قرار گرفته است.

پس از فینال، گاوف به دنبال مقامات مسابقات رفت و گفت که عذرخواهی دریافت کرده است. گاوف گفت: «به من گفته شد که این وضعیتی است که من را درگیر نمی‌کند. “من قرار نیست وارد چنین موقعیتی شوم. مردم احتمالاً می دانند که چه چیزی بود. اما، بله، این چیزی است که به من گفته شد. گفتم این شرایط برای من آنقدر عمیق نیست که مراسم جام برگزار نکنم. فکر می کنم برای رسیدن به فینال سخت کار کردیم.»

(از سمت چپ) جسیکا پگولا و کوکو گاوف با ویکتوریا آزارنکا و بئاتریز حداد مایا پس از فینال دو نفره زنان در اوپن مادرید عکس می گیرند.
(از چپ) جسیکا پگولا و کوکو گاوف با ویکتوریا آزارنکا و بئاتریز حداد مایا پس از فینال دونفره زنان در مادرید عکس می گیرند. عکس: پل هانا/UPI/Shutterstock

برای گاوف، مسئله اصلی این است که مسابقاتی که بازیکنان را ساکت می‌کند، سابقه خطرناکی ایجاد می‌کند و تورنمنت‌ها باید بتوانند انتقادات را حتی به صورت عمومی، بدون تلافی، جذب کنند. او گفت: “من فکر می کنم بازیکن باید به جمعیت، افرادی که آمدند و از این رویداد حمایت کردند، صحبت کند.”

اما من فکر می کنم بیشتر در مورد اصل پشت آن بود، که در موارد آینده، شاید من یا شخص دیگری، از سازمان یا مسابقات انتقاد می کند، شاید عمیق تر از آنچه گفته شد، نمی دانم، شاید نژادپرستی، همجنس گرا هراسی، چیزی مانند آن شما نمی توانید فقط قطع کنید، بدون سخنرانی، بدون هیچ چیز. شما باید این انتقادات را بپذیرید.»

در همین حال، Ons Jabeur وضعیت را “غیرقابل قبول” خواند و اهمیت ایستادن بازیکنان برتر در کنار هم را بیان کرد. جابر گفت: “من معتقدم وظیفه ما به عنوان یک بازیکن برتر این است که از همکاران خود دفاع کنیم و مسائل را مطرح کنیم.” “من سعی نمی کنم با کسی دعوا کنم. سعی نمی‌کنم، اما احساس می‌کنم باید با ما بهتر رفتار شود، باید به روش درست با ما رفتار شود. در مادرید یا در تورنمنت های دیگر اینطور نبود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …